Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • add

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am avut placuta surpriza sa gasesc oglinda data peste cap si sticla crapata. M-am uitat si nu-i paguba foarte mare, un geam de oglinda cu incalzire e ~50 de lei.

Am cautat putin pe forumurile din afara, am vazut niste poze cu piesa si din ce-am inteles se apleaca oglinda maxim din controalele de pe portiera si se desprind niste cleme in care e prinsa sticla de bratul ala mobil, apoi se deconecteaza firele de la incalzire, inapoi trebuie doar presata cea noua dupa ce in prealabil conectezi firele.

Am inteles ok? a desfacut careva? Nu de alta, dar dupa experienta schimbatului de becuri ma astept la orice dubiosenie de la masinuta asta.

PS: acum cand ajunge oglinda in capatul unei axe scapa o rotita zimtata ceva inauntru, ma gandesc ca a sarit din pozitia initiala cand mi-au lovit-o.
  • nicuiry

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 1.3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
nu este mare inginerie incearca sa o scoti cu incredere pentru ca si asa este sparta, ai grija la cealalta cand o montezi sa nu o spargi,axeazate mai mult pe centrul oglinzi cand apesi pe ea sa intre pe click-uri, de reglat o reglezi cu mna dupa ce o montezi ca posibil sa fie dezaxata si nu ii sare nici o rotita
PS:bafta sau daca vrei sa bati un drum pana la brancoveanu te ajut eu
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
add a scris:
PS: acum cand ajunge oglinda in capatul unei axe scapa o rotita zimtata ceva inauntru, ma gandesc ca a sarit din pozitia initiala cand mi-au lovit-o.


Nu a sarit, asa face ea cand ajunge la capat de cursa.
  • guster321

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut.. Am si eu o o intrebare .. am un corsa D 111 year's si am facut marea greseala sa nu imi cumpar oglinzi incalzite .. pot sa imi pun ulterior? este vre-o posibilitate ca instalatia sa fie deja montata si sa trebuiasca doar sticla(oglinda) schimbata ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR