Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • BogdanML

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1991 D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am o vectra din ”91 si am recent o problema cu semnalizarea, cand semnalizez stanga sau dreapta(indiferent) se aprinde martorul pt semnalizare si ramane aprins(fara sa mai palpaie) am coborat si am verificat care e traba, am observat ca nu se mai aprin semnalizatoarele.
Nu stiu care poate fi problema, ati mai intalnit o problema asemanatoare?, aveti idee ce ar putea fii?
Eu am verificat sigurantele si sunt ok toate, m-am gandit sa nu fie de la vreun bec ars, dar nu stiu, deoarece nu merge semnalizarea pe ambele parti indiferent, doar martorul ramane aprins pana in momentul in care opresc opresc din semnalizare, cand se stinge.

Va rog sa ma ajutati, sa ma indrumati ce ar trebuii sa fac.
Va multumesc!
Skip ads

  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Este un releu de semnalizare in blocul de sigurante de langa usa soferului. La mine facea figuri si nu mai semnaliza cum trebuie fosta masina (Vectra A). Misca-l putin poate nu face contact .
  • vectra_

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut , ca sa nu mai deschid alt topic , am si eu o problema cu acelasi martor semnalizare dar masina este o vectra b1 din 96 . Becul s-a aprins dintr-o data , semnalizare am , avarii am , lumina bord nu mai am . Toate instrumentele functioneaza doar ca ramane aprins martorul semnalizare . Am verificat toate sigurantele , releele le-am impins pe toate dar fara rezultat . Sa se fi stricat releul ? Dar ma gandesc ca nu mai aveam deloc semnalizare . Un sfat va rog ?
  • vectra_

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
chiar nu stie nimeni ce poate avea ? Am schimbat releul si nimic .Sa fie de la maneta de semnalizare ?
Skip ads

  • 0va

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Becurile le-a verificat cineva?mai ales cele de pe lateral...aripile de fata....de obicei cand se arde vreun bec face asa....
Iar ce va pot spune din proprie experienta este ca scosesem mufa de la butonul de avarii si vroiam sa semnalizez si stateau aprinse becurile din bord....dar de fapt nu semnaliza....

Numa bine.

P.S.: Masina mea Vectra A..Razz
  • ciolofan

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am patit si eu la o vectra b 96.. Problema era ca se infiltra apa si ajungea la circuitele de la panoul de sigurante.. intra apa la relee si de aia.. La mine facea cam 1 2 zile asa ca dupa se usca si mergea normal. Asta mi se intampla numai dupa cate o ploaie prea puternica.
  • Myshu24

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2009

  • Mesaj Privat
sal am si eu o pb. cand pun semnalizare dreapta cu pozitiile stinse merge, cum aprind pozitiile se aprind toate becurile pe dreapta spate....stie cineva care ar fi problema? ............ si a doua pb ar fi ca mi se aprinde faza lunga chiar daca ating maneta usor.... am un vectra b 96 1.6 16V
  • catalin961234

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salut
Am si eu un opel corsa din 92 recent achizitionat si am o problema. Vreau sa semnalizez...martorul de bord se aprinde si ramane asa (fara sa palpaie) si nu imi semnalizeaza. Vreo idee ceva?
  • viper1988

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2012

  • Mesaj Privat
incearca sa misti butonul de avarii la mine asa se mai intampla si cand apas butonul de avarii si ii dau drumul isi recine.
  • catalin961234

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Corsa 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc. Asa este.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR