Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Stimaþi membri ai forumului ClubOpel.COM,

Pe aceastã cale dorim sã vã informãm despre evenimentul Opel Dragracing 2010, ce va avea loc la Aeroportul Internaþional Satu Mare, în weekendul 3-4 iulie.

2009: Chevrolet DragRacing a fost cel mai mare eveniment al anului 2009, în judeþul Satu Mare. Evenimentul automobilistic organizat pe aeroportul sãtmãrean a oferit un concurs de accelerare de nivel european, programe auxiliareºi distractive celor aproximativ 8000 de spectatori participanþi. Video despre eveniment: aici si aici

2010: Ce oferã Opel Dragracing unui vizitator: 15 hectare de teren construit ºi amenajat pentru desfãºurarea unui astfel de eveniment automobilistic, eveniment în cadrul cãruia vor avea loc curse auto, prezentãri cu motociclete, elemente de show nemaivãzute la Satu Mare, expoziþii auto respectiv o varietate de programe de divertisment ºi de petrecere a timpului liber pentru toatã familia.

Nivel internaþional: datoritã succesului de anul trecut, AutoSportClub Satu Mare a primit dreptul de a organiza etapa româneascã a Campionatului Central-European de Accelerare, la care vor participa þãrile precum Cehia, Slovacia, Croaþia, Ungaria ºi România, promiþând o competiþie de înaltã calitate.

Partenerul Principal al evenimentului este reprezentanþa Opel West Satu Mare, maºina oficialã a evenimentului este noul Opel Astra. Parteneri oficiali: energizantul Kalaschnikow, lubrifianþii Mobil1 prin Lubexpert, Strandul Termal Carei, GerBog, iar evenimentul este asigurat de Omniasig. Partenerul de logisticã a organizatorilor este reþeaua A-Car România. Organizatorii evenimentului sunt AutoSportClub Satu Mare ºi DragRacing Hungary. Partenerii media ai evenimentului: 4Tuning.ro, Dragracing.ro si
Carstyling.hu


Aeroportul Internaþional Satu Mare este pus la dispoziþia organizatorilor de cãtre Consiliul Judeþean Satu Mare, obiectivele instituþiei fiind mediatizarea serviciilor Aeroportului, a facilitãþilor de zbor ºi promovarea turisticã a judeþului Satu Mare.

Relaþii concurs de accelerare: Alex Culcian, tel: 0753-027327, satumare@dragracing.ro
Relaþii expozanþi: Czizma Attila, tel: 0744-938883, attilaboot@autosportclub.ro

Ofiþer de presã: Gabriela Puºcaºiu, tel: 0758-043122, 0745888904, dragracingsm@gmail.com
Organizator principal: Butka Gergely, tel: 0745-616812, email: hello@autosportclub.ro

In curând vom publica regulamentul de concurs, pentru detalii vã stau la dispozitie!

Cu respect din
partea organizatorilor,
Alex
Skip ads

  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Afisul evenimentului




  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nih ma... Opel Astra masina oficiala..

Eu as veni daca nu era organizat de 3Tuning... Ma enerveaza unele 'exponate' ale lor omniprezente la acest tip de evenimente, dar asta e doar un pitic pe creierul personal din dotare. Altfel, succes!
  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Peterr a scris:Nih ma... Opel Astra masina oficiala..

Eu as veni daca nu era organizat de 3Tuning... Ma enerveaza unele 'exponate' ale lor omniprezente la acest tip de evenimente, dar asta e doar un pitic pe creierul personal din dotare. Altfel, succes!


Tin sa prezicez ca 2+2 Tuning NU este organizator al acestui eveniment, este doar partener media, adica ne ajuta cu promovarea pe site-ul lor.. Organizatorii evenimentului sunt AutoSportClub Satu Mare ºi DragRacing Hungary.

Asa ca te asteptam cu mare drag al noi.. Nu cred ca vrei sa ratezi un asa eveniment.. Smile

Cu respect, Alex
Skip ads

  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nah.. asa mai merge Very Happy

Pai hai ca povestesc cu ceilalti colegi din club la urmatoarea intalnire saptamanala si vedem cum facem Smile Eu personal sunt interesat
  • buzoganylaszlo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Informati, program si inscrieri la Opel Dragracing 2010: http://opel.dragracing.ro
  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Revenim cat de curant cu regulament si fisa de inscriere.. Smile
  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Regulamentul concursului se gaseste pe site-ul oficial al evenimentului www.opel.dragracing.ro sau pe forumul dragracing.ro

Cu respect, Alex
Skip ads

  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare:
vizitatori unde vor parca masinile?
  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
scuze pt postul dublu,mici probleme se pare
  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
La fel ca si anul trecut, vizitatorii vor parca masinile pe perimetrul aeroclubului, aflat in imediata apropiere a pistei aeroportului, intr-o parcare delimitata, fiind ajutati de persoane din staff-ul nostru.

IMPORTANT ! Fisa de inscriere pentru concursurile de accelerare este deasemenea postata pe site-ul oficial al evenimentului sipe forumul dragracing.ro
  • dragsm.ervin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Oferte de cazare Opel Dragracing

Stimati concurenti, conform promisiunilor, detaliem posibilitãþile de cazare pentru voi:

Am primit multe cereri de a monta cort pe platoul sau in incinta Aeroportului. Din multe motive strict tehnice si de securitate, nu este posibilã amplasarea corturilor în perimetrul evenimentului, ridicã o grãmadã de probleme de luminã, igienã, etc, nu le putem rezolva la standardele pe care dorim.

La o distanþã de 30 de kilometri de la Satu Mare, între Oradea ºi Satu Mare, este o locaþie deosebitã: ªtrandul Termal Carei. Dispune de urmãtoarele posibilitãþi de cazare:
• 7 cãsuþe noi, comfortabile, pentru 2 persoane, la un pret de 50RON pe zi
• 5 rulote, pentru 4 persoane fiecare, la preþ de 60Ron pe zi
• 2 case, cu 2 camere, bucatarie si baie fiecare, 100RON pe zi
Aceste clãdiri sunt amplasate într-un lângã bazinele de calitate europeanã ºi nu departe de cluburile ºi terasele care vã oferã o posibilitate excepþionalã de relaxare ºi de party.

Tot în aceastã locaþie deosebitã, se va organiza o petrecere la care ºi concurenþii sunt invitaþi, în seara de 3 iulie, sâmbãtã, revenim cu detalii despre acest program. Pe lângã party, în premierã ªtrandul Termal Carei se va muta pe platoul evenimentului, cu nisip de ºtrand, cu bazin, barmane frumoase, deci între manºele cronometrate puteþi relaxa în costume de baie pe platoul betonat. Va fi supertare, vã garantãm.

Echipa noastrã a cãutat locatiile cele mai bune din Satu Mare, cu parcare pazita pt voi, cam atatea exista in Satu Mare care sunt

Hotel Perla: situat pe strada Liviu Rebreanu nr 26, nu departe de centrul oraºului, oferã servicii de înaltã calitate: parcare pãzitã, internet wireless, TV, aer condiþionat, preþul unei camere duble este de 108RON, din care beneficiaþi de reducere 5%. Camere disponibile: 25 de camere. La rezervare, va rog sa mentionati: Opel Dragracing
Mai multe informatii aveti pe: www.hotelperlasm.ro

Alma Spa Center: situat la intrarea dinspre Baia Mare, pe drum principal, toate camerele hotelului Alma Spa Center sunt prevãzute cu aer condiþionat, televizor, telefon, internet, parcare pãzitã ºi tot confortul de care aveþi nevoie pentru a va simþi ca acasã.
Camera duble(matrimonial) pentru 2 persoane este la pret de 140RON, iar pentru concurentii Opel DragRacing am obtinut o reducere de 5%. Are parcare pãzitã, inchisã pentru masinile voastre. Pretul include si micul dejun, nu include insã serviciile de sauna si fitnes, camere disponibile:10.

La rezervare, va rog sa mentionati: Opel Dragracing
Mai multe informatii aveti pe: www.almaspa.ro

Hotel Coral: situat la intrarea dinspre Ungaria-Petea, pe drumul internaþional, parcare pãzitã, internet wireless, preþul unei camere duble este de 160RON, din care beneficiaþi de reducere 5%. Camere disponibile: 30. La rezervare, va rog sa mentionati: Opel Dragracing
Mai multe informatii aveti pe: www.complexcoral.ro

Hotel Dana 1, aflat la intrarea in Satu Mare dinspre Oradea, este cel mai nou hotel din zonã. Dotat la standarde internationale, este un etalon în domeniul hotelier pentru toatã zona de nord-vest a României. Pretul camerei double este la 180, din care beneficiati de reducere 5%. La rezervare, va rog sa mentionati: Opel Dragracing
Mai multe informatii aveti pe: www.dana-hotel.ro

Rog ca rezervarea camerelor sã aibã loc prin intermediul meu si dacã se poate sã vã adunaþi in grupuri de mai multe persoane.

Pentru orice intrebare, va stau la dispozitie pe PM, pe adresa de email: v_erv@yahoo.com, numarul de telefon: 0745-277892.

Multumesc mult pentru rabdare,

Ervin
Skip ads

  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
stie cineva in ce stare este drumul Oradea -Stau Mare in comparaie cu
Arad - Oradea sau daca este vreo varianta mai rezonabila prin Ungaria
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Aia caut si eu, cred ca-mi voi petrece weekendul in SM Laughing
  • Opel DragRacing

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Oradea - Satu Mare = dezastru ...
Pentru binele vostru si al masinii recomand ruta ocolitoare prin Ungaria ...
Iesiti prin Bors (BH) intrati prin Petea (SM) .. e cu 50 km in plus.. dar e muuuuult mai ok...
  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Opel DragRacing a scris:Oradea - Satu Mare = dezastru ...
Pentru binele vostru si al masinii recomand ruta ocolitoare prin Ungaria ...
Iesiti prin Bors (BH) intrati prin Petea (SM) .. e cu 50 km in plus.. dar e muuuuult mai ok...



multumim pt informatie Wink
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Dar pana-n Oradea cum e?
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pana in Oradea (banuiesc ca dinspre Timisoara) nu stiu. De la Oradea spre Satu Mare e in constructie, de la iesirea din Oradea pana la Carei se vine destul de bine, de la Carei se vine incet (multe portiuni unde se circula pe o singura banda, alternativ). Acum doua saptamani am facut drumul Satu Mare-Felix in aproximativ 2 ore si jumatate, dar era duminica si nu lucrau drumarii. Peste saptamana (joia trecuta) am venit Piscolt-Carei (18 km) in 15 min. (cu 50km/h in localitati), dar de la Carei la Satu Mare (35km) am facut mai mult de o ora.
  • cipri-vkt

  • Mesaje scrise: 805
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2009

  • Mesaj Privat
felicitari pt organizare

din pacate mult amatorism si lipsa de seriozitate din partea unor concurenti care nu s-au prezentat la start in probele finale

eram curios sa vad la "lucru" si cele 2 insignia OPC prezente la standul opel
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat


Ceva ce mi-a placut mult de tot.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR