Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Va salut, pe Omega B1 din 1996, X20Xev, si-a pus cineva Cruise Control, ? este de ajuns sa montez maneta sau mai trebuie facut ceva?Multumesc.
Skip ads

  • alexadvert

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu
  • alexandru mitran

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2012

  • Mesaj Privat
salutare tuturor ...sincer sa fiu nu stiam ca se poate pune pe o masina Cruise Control chiar daca masina nu are asa ceva din fabrica ...interesant dupa ce am citit cateva randuri,intrebarea mea este daca as putea sa imi montez si eu asa ceva pe un opel zafira 1900 disel din 2006 ? asta avand n vedere ca o sa ajung saptamana viitoare prin romania[arad] si cam cat ar costa toata afacerea?si unde as putea sa ma interesez?....cu respect tuturor ..bafta.
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cred ca merge fara probleme doar treb sa te duci la un service sa-ti bifeze optiune asta in softul masinii.
ca pret nu este cine stie ce. activarea ei nu cred ca costa mai mult de 50 de lei + pretul manetei+ pretul manoperei de schimbare.
de schimbat merge foarte usor daca te pricepi cit de cit la mecanica.
Skip ads

  • urs_parcat

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2009

  • Mesaj Privat
secarianu a scris:Poti "activa" singur acel martor din bord daca vrei, cu oricare martor "de rezerva" Smile


pai si cum as putea sa pun un martor de rezerva sa imi indice asta?
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Postarile sunt mai ...vechi.Raspunsurile sunt deja pe forum la... intrebari.La Omega diesel,B1 sau B2,nu este nevoie de nici o activare,efectiv se monteaza/inlocuieste maneta cu CC(se verifica in prealabil existenta switch-ului ambreiaj,iar daca nu este,se monteaza unul).La variantele benzinare,cu actionare acceleratie prin cabu,este nevoie de modulul actionare CC,maneta,switch ambreiaj.Nici la astea nu este nevoie de vre-o activare din soft.Nici un model Omega,B1 ori B2, nu are martor in bord activare CC.Improvizatii se pot face,folosind orice martor..."liber",simplu ,cu 2 relee.Personal am facut treaba asta,apoi am desfiintat-o.Nu-i vad rostul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR