Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Asta imi permit; nimeni nu poate spune ca nu-si doreste ce-i mai bun.
Partea pozitiva o reprezinta raportul pret/calitate, ceea ce este f.f. important pentru noi toti.
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
asta este masina care mi\'o doresc in intervalul de pret care mi\'l permit
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Culmea, dar asta e doar masina pe care mi-o doresc.
Am asteptat mai bine de 3 ani sa mi-o permit, a trecut un an si jumatate de cand o am si inca nu imi doresc alta masina.
Poate peste 2 ani voi gandi altfel.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
asta imi doresc de banii care ii am...poate "cand o sa cresc mai mare" o sa-mi permit sa-mi doresc si altceva...desi in momentul de fata un Signum mi se pare tot ce mi-as putea dori.....
apropo...in perioada cand am cautat ce masina sa-mi cumpar, am avut ca varianta si un VW Passat din 2003 combi ... eram aproape hotarat sa-l cumpar...in fine..n-a fost sa fie...acum ma bucur ca nu l-am cumparat, deoarece am extrem de putin spatiu in garaj (e foarte ingust - doar 2,2 m) si pe langa asta nici loc de manevra in fata garajului nu am...asa ca am de efectual minim 2 manevre ca sa pot sa imi bag AstraClasic hatchbak in garaj, iar cu un Passat nu as fi avut nici cea mai mica sansa sa intru...sau daca as fi reusit, probabil ar fi trebuit sa ies din masina prin hayon....

asa ca...ai grija ce iti doresti ! Smile
Skip ads

  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Pt a avea masina asta strang bani pt ea de 5 ANI am plecat de la oltcit, dacia 91, dacia 99 si acum OPEL. Asta imi permit in momentul de fata pt veniturile mele. Mi-as fi dorit ffff mult Calibra sau Astra GSI as vrea sa pot conduce ceva ce are peste 120Cp si sa nu ma uit la rezervor, inca nu pot dar cine stie poate castig la loto.
Sunt fff fericit ca am un Opel!
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am aceasta masina pentru ca atat mi-am putut permite la vremea cand am luat-o. Pot spune ca sunt multumit de ea (per ansamblu, nu ma uit la maruntisuri). Daca as schimba-o as schimba-o cu o Zafira tot diesel si tot de 2.0l.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
1.9 CDTI de 120 sau 150 de cai nu iti face cu ochiul ? Smile Sunt motoare tare "destepte": common-rail generatia a treia, mai lucrate si rafinate si decat cele de la Volkswagen, plus ca cu chip-tuning unul de 150 de cai il duci in 185 fara dificultati...
  • obiwankenobi

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Am cumparat ce am considerat ca este cea mai buna optiune la ora respectiva in privinta raportului calitate/pret unde variabila pret era limitata de marimea buzunarului meu.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
dady_vale a scris:Pt a avea masina asta strang bani pt ea de 5 ANI am plecat de la oltcit, dacia 91, dacia 99 si acum OPEL. Asta imi permit in momentul de fata pt veniturile mele. Mi-as fi dorit ffff mult Calibra sau Astra GSI as vrea sa pot conduce ceva ce are peste 120Cp si sa nu ma uit la rezervor, inca nu pot dar cine stie poate castig la loto.
Sunt fff fericit ca am un Opel!

Istoria mea e oarecum similara cu a ta dupa un aro si doua dacii am reusit sa adun ceva bani pentru o masina. Aveam de ales intre ford mondeo '94, un cielo '95 sau opel-ul din semnatura. Am ales opel-ul din mai multe motive si nu regret nici o secunda. Sunt convins ca nu ies la pensie cu masina asta Smile dar vreo 2-3 ani asta va fi masina familiei din motive financiare ( sunt alte prioritati). Deci raspunzand chestionarului asta e masina pe care nu neaparat ca mi-am dorit-o dar la banii pe are ii aveam atunci mi se parea cea mai buna alegere, nu m-am inselat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

masina care ne-o dorim sau care ne-o putem permite
asta imi doresc 40%
asta imi permit 59%
52 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR