Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • NicuI
  • OP
  • 7 mesaje
  • din 25 Apr 2010
  • Insignia 2010 A18XER
  • Bucuresti
  • NicuI

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
A facut careva prima revizie la 15000 Km sau la 1 an , cat a costat revizia , unde a facut-o , ce au schimbat la masina ?
Skip ads

  • ciolofan

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Am facut eu schimbul de ulei la a mea, motor diesel de 160. Au schimbat uleiul, filtrul de motorina, ulei , aer si polen. Eu am ales sa ma duc cu uleiul meu care trebuie neaparat sa fie GM 5W40 pentru DPF si m-a costat 645 RON revizia si 280 parca uleiul. Cu uleiul lor imi luau 1125...cel putin asa au spus. Am facut revizia la Gold & Platin Bacau.
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Am facut si eu revizia de 15k la 2.0 CDTI 160CP la Victoria Brasov cu aproximativ 1 luna in urma.
Schimbat ulei + toate filtrele (totul de la ei). Cost aprox. 1.000 lei la care mi-au dat un discount de 10%. La final am platit 902 lei.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la g&p bacau am facut si eu in iarna si a costat 1170 lei. acum ma apropii de a doua revizie, am 25 mii in bord si azi s-ar putea sa mai fac un onesti -timisoara si return.
Skip ads

  • 214FLO

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut!

Am fãcut revizia de 15.000 și mecanicii mi-au spus cã nu s-au scurs mai mult de 100 grame de ulei, filtrele mai mult curate decât murdare, uleiul ok, chiar dacã acum o sãptãmânã computerul de bord arãta 51% life oil!

Am fãcut revizia astãzi, 16 noiembrie, la EXPOCAR Slobozia, cost final 524,67 lei, mi-au spus cã au nu știu ce promoție cu 30% reducere.
  • ermineanu nicusor

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut eu am facut revizia de 15 k in vara 2009 la GTT bucurest si mi au luat 1600 ron. pe langa schimbul de ulei , filtre , au verificat frane, amortizoare, etc. Urmatoarea revizie am facut-o in Braila la Radacini si nu am platit mai mult de 1000 ron
  • TSC-U

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eu am cam 57.000 km. la 60.000 se schimba distributia? nu de alta dar nu asi mai face reviziile la ei.
  • blitz
  • **
  • 99 mesaje
  • din 27 Feb 2010
  • Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Alta tara
  • blitz

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la prima verificare cu insignia mea ( 160 PS automatic) la 30.000 Km . Au verificat cam tot ce se poate verifica, mi-au schimbat uleiul si filtrele, schimbat rotile de iarna cu cele de vara, rotile de iarna demontate inainte sa le bage in pungi le-au spalat cu solutie speciala, mi-au spalat masina si cu tot cu masina de imprumut am ajuns la un pret de 280 de Euro. Ma asteptam sincer la un minim de 400 Euro. Dar nah. e bine si asa

P.S. :Prima revizie in Germania se face la 30 de mii de Km
Skip ads

  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Legat de cutia de viteze pentru o Insignia Diesel 2 litri , dar nu numai , nu prea sunt date in manual privind prima verificare sau primul schimb de ulei . Nu mai vorbesc ca verificarea nivelului uleiului in cutie pare inposibila ( de la service citire) , numai scos si masurat Rolling Eyes .
Cine stie ceva amanunte Question .
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Uleiul la cutie nu se schimba,doar se completeaza daca e cazul(mici pierderi).Nu e cazul in primii ani,nu e Dacia 1300 !
Daca vrei cu tot dinadinsul sa il schimbi,o poti face,dar dupa 6-7,eu asa am facut la Zafira.Am schimbat uleiul la cutie la 75.000 de km si 8 ani,nu se pierduse deloc...
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
OK. Multumesc. Este clar ca intretinerea autoturismului tine mai mult de alte componete precizate explicit in manual. Temerea mea , sa spunem asa , provine din faptul ca doi amici cu VW Passat si Skoda Fabia , au ramas fara cutiile de viteze , care au cedat mecanic (pinioane, rulmenti) dupa 30000 , 40000 km , 2 ani de functionare . Sad
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
NicuI a scris:A facut careva prima revizie la 15000 Km sau la 1 an , cat a costat revizia , unde a facut-o , ce au schimbat la masina ?
Sal. Am facut-o la Radacini -Vitan la 14700 KM : schimb ulei Dexos 2,filtre aer ,ulei , polen si ceva verificari de rutina total 630 lei(manopera 1 -1/2 h) . Si... era sa uit ca mi s-a defectat butonul de deschidere capota portbagaj care a fost inlocuit pe garantie (intrerupator made in spain).
Skip ads

  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Danielj.La butonul portbagajului ce probleme ai avut ca si la mine nu a actionat la deschidere de citeva ori?Acum merge normal si mai am putin pina se termina garantia se poate repeta?
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
celik paun a scris:Danielj.La butonul portbagajului ce probleme ai avut ca si la mine nu a actionat la deschidere de citeva ori?Acum merge normal si mai am putin pina se termina garantia se poate repeta?
Sal. Pur si simplu nu mai deschidea portbagajul manual . Initial am crezut ca a inghetat dupa ploaia aceea de gheata de acum doua saptamani . Il deschideam doar din telecomanda . Nu este mare piesa ci doar un simplu intrerupator dar montajul este mai dificil in sensul ca electricianul a trebuit sa demonteze pe rand capitonajul din interiorul portbagajului si grila cu sigla OPEL ca sa schimbe piesa care este cat o bricheta Shocked . Din ce am inteles este o "problema " pentru Insignia ma refer pana la my 2011 dar acum le-au inlocuit cu unele "adevarate" facute in Spania . Parerea mea este sa-l schimbi cat mai ai garantie Idea Da-mi un P.M cu telefonul tau si te trimit la Radacini la persoana
  • AURASIMONA

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010 A 2.8 ner
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Buna, a facut cineva prima revizie la Insignia OPC 325 CP ? As vrea sa stiu ceva preturi....in mai trebuie sa merg si eu cu masina la revizie, sa nu depaseasca un an...
Multumesc
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
AURASIMONA a scris:Buna, a facut cineva prima revizie la Insignia OPC 325 CP ? As vrea sa stiu ceva preturi....in mai trebuie sa merg si eu cu masina la revizie, sa nu depaseasca un an...
Multumesc
Sal. Undeva intre 600/700 lei mai mult n-are cum sa fie .
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@Danielj: De unde ai tras concluzia ca nu poate fi mai mult de 600/700 lei?

E 900/1000 lei la reprezentanta pentru 2.0 CDTI. Senzatia mea este ca pentru OPC vor avea grija sa te taxeze mai mult.
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cornelpopa a scris:@Danielj: De unde ai tras concluzia ca nu poate fi mai mult de 600/700 lei?

E 900/1000 lei la reprezentanta pentru 2.0 CDTI. Senzatia mea este ca pentru OPC vor avea grija sa te taxeze mai mult.
Eu am platit 630 lei (cosmo). Ce ar mai putea sa inventeze pana la 1000 lei ca doar nu e Boeing Question
  • cornelpopa

  • Mesaje scrise: 511
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Insignia 2015 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Und si cand ai platit 630 lei?
Asta cu toate filtrele, etc?


LE: Scuze, eu acum am vazut ca tu ai benzina. In coditiile acestea e OK.

Sunt totusi curios cat o sa-l coste pe colegul cu OPC.
  • Danielj

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2011

  • Mesaj Privat
cornelpopa a scris:Und si cand ai platit 630 lei?
Asta cu toate filtrele, etc?


LE: Scuze, eu acum am vazut ca tu ai benzina. In coditiile acestea e OK.

Sunt totusi curios cat o sa-l coste pe colegul cu OPC.
O sa vedem si noi . Si de fapt e o colega asa ca ar trebui sa-i oferim un MARTISOR on -line ca tot e 1 MARTIE !!! La Multi Ani AURASIMONA si BINE ai VENIT in FORUM !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR