Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
cred ca depinde de marca dresului Smile sau poate de dama care il poarta Very Happy
Skip ads

  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
e recomandat sa se foloseasca ciorapi ptr port jartier ( cunoscatorii stiu de ce Razz)

Corvin
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
eram curios nu ti sa mai stricat nimic la motor cind ti sa rupt cureaua?? stiu si eu ceva culbutori... Sau la calibra nu se intimpla asa ceva?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mirciulica a scris:eram curios nu ti sa mai stricat nimic la motor cind ti sa rupt cureaua?? stiu si eu ceva culbutori... Sau la calibra nu se intimpla asa ceva?

*
Calibra cu culbutori Laughing Laughing Laughing
Skip ads

  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
apoi no, drak stie cum e un motor de calibra. De abia stiu cum e motoru meu. Ma gindeam ca poate so mai stricat ceva dar daca mere f. bine ca nu sa stricat nimic.
Intelege si tu sorine - nu toti stim motoarele. Nu e punctul meu forte Wink .De aia suntem aici pe forum sa intrebam sa stim sa nu ni se intimple si noua.
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
era vorba de cureaua de accesorii. Daca ti se rupe aia, in general, nu patesti nimic. Nu se incarca bateria, la unele nu mai merge racirea motorului, etc. Depinde de motor. Tragi pe dreapta si suni la d...a asistenta Laughing
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
mirciulica a scris:apoi no, drak stie cum e un motor de calibra. De abia stiu cum e motoru meu. Ma gindeam ca poate so mai stricat ceva dar daca mere f. bine ca nu sa stricat nimic.
Intelege si tu sorine - nu toti stim motoarele. Nu e punctul meu forte Wink .De aia suntem aici pe forum sa intrebam sa stim sa nu ni se intimple si noua.

*
Da, din punctul asta ai dreptate, de fapt ce risca el cel mai milt era, in afara descarcarii bateriei, sa ii pice relantiul in baia de ulei... Rolling Eyes
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Da, din punctul asta ai dreptate, de fapt ce risca el cel mai milt era, in afara descarcarii bateriei, sa ii pice relantiul in baia de ulei... Rolling Eyes


Laughing Laughing Laughing HAHAHA !!!!!!! hai ca ai fost tare! Deci ... nu mi-a cazut relantiu Laughing Laughing dar mi s-a descarcat bateria pe la adjud si am tremurat de pe la 10 pana la 01 noaptea pana a venit un prieten sa aduca o baterie . Daca nu era noapte ajungeam acasa cu bateria mea.
  • Edy

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: J"em
  • Masina: Omega 1998 X25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Hi baieti , cred ca fluieratul alternatorului D-lui Arturo ( Toscanini) se datoreaza rulmentului de langa fulie. Este recomandat sa verici acest rulment
chiar si daca are putina vaselina pe el. Daca nu de schimbat imediat.
Succes !!!!!!!
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
problema s-a rezolvat de mult si era de la curea.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR