Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Dante66

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salurare tuturor,

Ieri am fost sa imi ridic noua masina de la reprezentanta, cand m-am urcat in ea si am dat drumul la motor a aparut mesajul cu Service Airbag;

Intrebarea mea este urmatoarea: ce ar putea cauza aparitia acestui mesaj si care ar fi gravitatea situatiei.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cauza se poate afla doar cand vor pune testerul pe masina. grav nu este, oricum masina e in garantie cel putin 2 ani de acum inainte.
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
eu am inteles ca masinile noi vin din fabrica si sunt transportate pina la dealer ,cu airbag urile dazactivate ca nu cumva de la transport sa se activeze accidental . dealer ul trebuie ca la vinzarea catre client a vehicolului sa dezactiveze optiunea de transport ,si sa activeze airbag urile .probabil ca acel mesaj este de avertizare privind dezactivarea optiunii transport
  • Dante66

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
cata a scris:eu am inteles ca masinile noi vin din fabrica si sunt transportate pina la dealer ,cu airbag urile dazactivate ca nu cumva de la transport sa se activeze accidental . dealer ul trebuie ca la vinzarea catre client a vehicolului sa dezactiveze optiunea de transport ,si sa activeze airbag urile .probabil ca acel mesaj este de avertizare privind dezactivarea optiunii transport


asa a fost Cool

meseriasi lui peste prajit habar nu au pe ce lume sunt ..... cica doar un nene de la dealer se ocupa de chestia asta si ala nu a venit ieri la servici ...... Evil or Very Mad
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pai spune-ne si noua ce dealer e ala care preda clientului o masina noua cu airbag-urile nefunctionale. Eu ii dadeam in judecata. Laughing
  • Dante66

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2010

  • Mesaj Privat
RADACINI
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR