Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • agila

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Agila 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2010

  • Mesaj Privat
De curand mi-am cumparat un opel agila 1.2, din 2000. Acul vitezometrului se mai ridica, dar in general e cazut, si asta dupa ce mi-am montat un nou senzor la sugestia mecanicului, care a spus ca asa imi rezolv problema.
Astazi mi-a desfacut cutia de pe bord, mi-a spus ca va merge o perioada dupa ce a umblat el la fire dar ca, daca se mai defecteaza, trebuie sa-mi cumpar alt ceas de bord sau alt computer de bord?, n-am inteles prea bine. Eu ce sa spun, ca nu inteleg nimic din compozitia acestei masini.
E grav?Stie cineva ce inseamna asta? Oare cat m-ar mai costa un ceas de bord?
Skip ads

  • adrix

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu o "Agiluta" din 2004 care nu are in bord indicator pentru turometru. As vrea sa-i pun acest indicator.
Se poate? Astept sugestii. Merci Cool
  • Magnumutz

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Vezi daca nu ai aceeasi problema cum am avut si noi aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=40110
  • cocosai

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Alba
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Simplu - cumperi un bord cu turometru si il pui sus - idea este sa sti ce cumperi.
Skip ads

  • adrix

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2010

  • Mesaj Privat
M-am tot uitat pe situri cu turometre, nu vreau sa mai pun turometru pe bord, banuiesc ca se poate chiar acolo in bord, oricum am renuntat la idee.
Nu se merita investitia.
  • Mark27

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Agila
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Salutari! De curand am constatat ca luminile din partea stanga a bordului nu mai functioneaza,si nici temperatura lichidului de racire nu mai indica in bord,acul sta nemiscat. Am incercat sa schimb becul pt luminozitate in bord,dar degeaba bordul ramane pe jumate stins. Am achizitionat alte instrumente (fara turometru,exact ca bordul vechi) ,totul in regula doar ca kilometrajul imi indica viteza gresit, merg incet cu aprox 20 de km/h si imi arata ca merg cu 60 de km/h. Iar daca merg si mai tare acul sare usor peste 150. Ce as putea sa fac? Am incercat si cu alte instrumente si la fel... Orice ajutor e binevenit. Toate cele bune!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR