Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Smile Sau imi cumpar un adaptor pentru sony-ul meu si macar asa nu va trebui sa il arunc Smile Smile Smile

Dar oricum iti multumesc, daca asta era acum vro cateva luni bune, m-ar fi tentat ideea Smile.
Skip ads

  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
arthurro a scris:am un mp3 player pioneer dar eu tre' sa dau din buton old fashion Smile

Se pot pune comenzi? sau tre sa vina casul din fabrica cu comenzile pt. volan? intrebare intrebatoare Smile



imi poate raspunde cineva si mie?
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
comenzile pe volan din topicul acesta, sunt butoanele originale ale masinii. casul doar interpreteaza acestea (prin adaptor sau direct).
daca nu ai butoane pe volan, pt tine exista o alta solutie. in funtie de mp3 playerul tau, poti monta tu o telecomanda care se aplica pe volan.

vezi aici cam care e ideea
https://www.clubopel.com/alb...ic.php?pic_id=161

(Alextab84, sper ca e ok ca folosesc poza ta aici)
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
care telecomanda trebuie sa o aibe tot casul in dotare banuiesc nu? pentru ca al meu cand l-am cumparat nu avea nik. sau se poate cumpara asa ceva? Rolling Eyes
Skip ads

  • CIRSTEAADI

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Craiova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Pentru sandumbogdan in special.
Sint mai nou pe aici dar la treaba asta cu cd/mp3 / opel ma mai pricep. Eu mi-am luat un vectra b si am vrut sa ii montez un mp3 care sa stie cite ceva despre comenzi pe volan si afisaj. Am descoperit ca VDO stie asa ceva . Probleme : aparatul respectiv trebuie sa aiba EDI ( external display interface ) .EX vdo 773,783... Iti mai trebuie un adaptor si totul e ok. La falcon gasesti adaptor la 50 Euro ( pentru vectra) si mp3-ul pe la 150-180 euro.
Dar sigur se poate rezolva.
De citit cd-uri cu mp3 e adevarat ca nu le citeste instantaneu dar le citeste. Eu am CDRW destul de vechi ( 3-4 ani) si folosit bine dar nu am avut probleme sa nu il citeasca.
Pentru detalii cirsteaadi@yahoo.com
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
am eu VDO 2703 cam de 1 an...in curand o sa-l schimb ca niste baieti buni au incercat sa si-l ia acasa dar n-au reusit insa l-au stricat putin (astept banii de la asigurari)
Eu nu am avut probleme cu el, citeste RW (dureaza 10-15 secunde la inceput pana-l recunoaste). la cd audio nu are probleme. Mie nu mi-a sarit niciodata discul intr-un an de zile. A citit cd-uri care pe Sony nici macar nu le vedea.
Are o problema, insa nu stiu daca e de vina el sau de cand mi l-au distrus a aparut smekeria. Dimineata cand a rece in masina daca bag cd-u se aud in boxe, pe langa muzica si niste paraziti. Dupa ce se incalzeste merge perfect normal.
Eu am fost multumit de el desi l-am luat cam scump 8,4 mil.
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Intre timp mi-am luat un mp3-player panasonic, f. fain, display portocaliu, se incadreaza perfect cu restul bordului, se aude f. bine, este ergonomic, in concluzie sunt f. multumit, si calitatea butoanelor este peste ce vazusem de la VDO.
  • nvmoldovan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Buc
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2004

  • Mesaj Privat
o informatie :

Radio CD VDO cu EDI(se integreaza perfect cu displayul de pe bord)
se gaseste la Carrefour pret : 5.300.000.

Mai trebuie o mufa de 20€
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR