Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • pamihai

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2004

  • Mesaj Privat
sa invechit din cauza pretului prea mare? ma faci sa rad. adica daca rumanu` nu are bani sa cumpere atunci se invecheste Shocked e exact ca vulpea cu strugurii. eu am minidisk sony si nu l-as da pe un mp3. pe un minidisk pui mult mai multa muzica decat pe un mp3 si poti sa-ti faci mai multe disculete pe care sa le iei dupa tine cand te saturi de unul.
ce unitate de masura e aia pt. antena : 8w , 1,5 -2w ? eu stiam ca, castigul unei antene se masoara in db .
Skip ads

  • CatalinE

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
pamihai a scris:sa invechit din cauza pretului prea mare? ma faci sa rad. adica daca rumanu` nu are bani sa cumpere atunci se invecheste Shocked e exact ca vulpea cu strugurii. eu am minidisk sony si nu l-as da pe un mp3. pe un minidisk pui mult mai multa muzica decat pe un mp3 si poti sa-ti faci mai multe disculete pe care sa le iei dupa tine cand te saturi de unul.
ce unitate de masura e aia pt. antena : 8w , 1,5 -2w ? eu stiam ca, castigul unei antene se masoara in db .


8w e puterea de emisie banuiesc. in db se masoara de obicei castigurile (adica diferenta in/out) - vezi amplificatoarele si nu numai...
  • pamihai

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2004

  • Mesaj Privat
castigul la antena se masoara in db. amplificatoarele au puterea de iesire in W. o antena nu se poate masura in W.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
treaba cu MD cam asta e.....nu a prins niciodata prea bine. Au fost la inceput probleme juridice cu replicarea digitala, iar apoi a fost depasit de mp3. am si io un sony mzr50, calitatea sunetului e geniala, dar de 4-5 ani nu am mai ajuns sa'l folosesc. nici nu se mai scot albume pe MD. pacat, chiar mi'a placut mult.
Skip ads

  • pamihai

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Thanatos a scris:treaba cu MD cam asta e.....nu a prins niciodata prea bine. Au fost la inceput probleme juridice cu replicarea digitala, iar apoi a fost depasit de mp3. am si io un sony mzr50, calitatea sunetului e geniala, dar de 4-5 ani nu am mai ajuns sa'l folosesc. nici nu se mai scot albume pe MD. pacat, chiar mi'a placut mult.


si ti-ai luat mp3?
s-au scos albumele pe mp3?
eu nu mi-am luat niciodata albume pe minidisk, ci mi le scriam singur. imi lua ceva timp, dar asta e...
  • pamihai

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2004

  • Mesaj Privat
adevarul e ca nici eu nu am mai folosit MD-ul demult pt. ca nu am timp si am CD la masina
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Probabil am gresit, cei 8 de la auto si 2 de la tel. mobile or fi dB (eu stiam ca-s W, dar aveti dreptate, la antene e vb. de castig in dB) , scuze, dar ideea e ca tel. de pe masina datorita antenei puternice are o receptie imposibila pe un tel. mobil, si desi reteaua GSM la noi este foarte extinsa, uneori cand mergi pe coclauri la un gratar vezi ca nu ai semnal si foarte rar chiar mai si ai nevoie in acel moment.
Pai e bun MD, e genial, e super, doar ca nu a fost niciodata un succes in vanzari, asta in momentele sale de glorie, acuma a disparut cu desavarsire. Si asta cred ca in principal din cauza pretului prea mare pe care il are/avea. Oricum nici o tehnologie ieftina nu ajunge sa fie raspandita. Conteaza asa mult ca nu poti cumpara albumele in format mp3? Eu nu cred devreme ce momentan cel mai raspandit format audio este mp3-ul, pe medii dintre cele mai variate. Acum 3-4 ani cand mi-am cumparat primul cd-mp-player portabil eram putin reticent la viitorul mp3-ului, ma gandeam ca daca nu va primi suport de la marii producatori de aparate audio, mp3-ul va muri, dar dupa cum se vede, toti toti acuma fac cd-uri cu citire de mp3, insa nimeni nu mai face cu MD.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
da....a fost perioada cand toti scoateau albumele si pe MD. ca sa va impac pe amandoi, va spun ca MD revine in forta. sony a lansat MD-MP3 player, deci suport MD, iar tackurile in MP3. sunt 2 formate, MD clasic, si HiMD pe care intra 1GB, si aici se face transferul via USB Wink (pretul este modest, 100usd pt cel mai ieftin player portabil)

personal nu mi'am luat mp3, m'am descurcat cu cdr.
Skip ads

  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Deoarece eu sunt un nesimtit, spre deosebire de voi care nu ati comentat nimic Smile Smile, o sa precizez ca intr-adevar nasul meu nu prea ajunge la struguri de genu md, si culmea nici macar la mp3 Smile

Deci Huo la amandoua, si traiasca cd-ul Smile.

Si pe post de culmea nesimtirii Smile, o intrebare pentru pamihai!
Cati 18 ani maxim ai? Ca presupun ca masina e a ta Smile.

Ok, si acum miliarde de scuze pentru obraznicie. Smile Sper ca intr-o buna zi sa ajung si eu la struguri.

(sandumbogdan, si eu aceeasi problema o aveam cu adaptorul, fashaitul ala cand nu era muzica, in rest vorba ta, e excelent cu comenzi pe volan, si inca o data pe atat pentru ca ai si telefon integrat Smile -- sa il stapanesti sanatos si voios!! Smile )
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
8IMISTIQ, e fain si cu CD, mai ales daca e ala original cu comenzile pe volan.
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Asta cred Smile pacat ca si eu am avut casetofon.

Acum de cand cu Sony, ma joc in nestire cu comenzile de pe volan Smile, dar tot degeaba. Sony are butoanele cam mici zic eu Smile, iar sa folosesc telecomanda mi se pare complet absurd Smile Smile.

Oricum mana mea e mai aproape decat ea. Smile
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
In ce sens te joci cu comenzile pe volan? Adica dai click asa de plictiseala, fara sa faca nimic, nu? Obiceiul asta mi l-am facut si eu, insa in momentul in care am pus inapoi casul original am patit de mai multe ori sa dau click asa, de plictiseala si sa schimb fara sa vreau postul de radio sau altceva. Si eu tot CD Sony am avut inainte, butoanele erau relativ ok, depinde si de model acuma, insa ergonomia era putin cam slaba (adica butoane cu functii diferite aveau dimensiuni identice si puse in aceeasi linie).
Skip ads

  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
exact, click la plictiseala Smile Smile la greu
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
am un mp3 player pioneer dar eu tre' sa dau din buton old fashion Smile

Se pot pune comenzi? sau tre sa vina casul din fabrica cu comenzile pt. volan? intrebare intrebatoare Smile
  • dollar

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: ORADEA
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
eu am avut adaptor la casetofonul de pe masina...se aude super(depinde si de boxe)...numai ca trebuie sa pui casetofonul pe pauza...altfel se aude cum se roteste caseta si e chiar enervant. In legatura cu cdrw....pot spune ca am experienta caci am de 2 ani un cdplayer mp3 portabil acasa pe care il folosesc pe un casetofon cu adaptorul pt. masina...depinde de cdrw...unele imi merg fara probleme...pe altele le citeste greu sau nu le citeste deloc....am observat ca merge fara probleme pe cdrw PROFORMANCE, deci numai de alea folosesc acum:))
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai da, poti sa asculti rotitele cum se invart sau poti sa desfaci adaptorul si sa ii scoti rotitele Smile Smile Smile Smile cum am facut eu, deoarece ajunsesem la capatul rabdarii Smile Smile

si apropo, cum se poate pune un casetofon auto pe pauza!?! Smile ma roade intrebarea asta de cand ma stiu. Smile si cred ca ma va chinui in continuare Smile Smile
  • dollar

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: ORADEA
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
loooool...asta cam asa e...pana la urma te scot din sarite rotitele alea:))...sorry..am gresit eu....pe casetofonul de acasa pot pune pe pauza(mia culpa)...si nu se invart rotitele la adaptor..si se aude asa f. bine...am uitat...de cand am cd-ul de pe astra 2001 cu comenzile pe volan....sunt domn...am si uitat cat ma chinuiam cu firele de la adaptor si de la incarcatorul cdplayer-ului...Smile)
  • 8IMISTIQ

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Smile si mie mi-e un dor nebun de comenzile pe volan, imi imaginez ce misto tre sa fie cu cd player daca pe mine ma extazia si doar sa schimb postu de radio si volumul la casetofon Smile
  • dollar

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: ORADEA
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2004

  • Mesaj Privat
asa e...nici nu stiu cum sa schimb de pe cd pe radio de la butoanele cdplayer-ului.Smile)..dar de la comenzile pe volan stiu:))
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
iti vand eu p'al meu CDR500 cand il dau jos Razz
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR