Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
opel omega A 2.4i, '95 cutie manuala...am mai multe piese de la masina de dat la preturii mici si repede ca sa eliberez locul...cam 25% din piesele oprite s-au dat...carligul de remorcare este un model deosebit semi'demontabil cu dispozitivul de demontare situat in oala roatei de rezerva...masina venise din germania si nu a apucat sa mearga dar are un pic de rugina ici colo...mai am motor, cutie puntii, radiator, usii, capote ( motorul merge si la opel frontera si este destul de puternic)...va astept cu cererii. tel 0766829016.
Skip ads

  • adi_design_a

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 1992 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
am nevoie de jugul de la motor si de suportii motorului,
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
adi_design_a a scris:am nevoie de jugul de la motor si de suportii motorului,
sunt...banuiesc ca vrei si tampoanele de motor... toate 320 Ron...e bine ? ( adica jugul 180 Ron si suportii 60 Ron si tampoanele 80). daca vrun pret nu ti se pare in regula spune'mi parerea ta
  • adi_design_a

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 1992 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
antoan93 a scris:
adi_design_a a scris:am nevoie de jugul de la motor si de suportii motorului,
sunt...banuiesc ca vrei si tampoanele de motor... toate 320 Ron...e bine ? ( adica jugul 180 Ron si suportii 60 Ron si tampoanele 80). daca vrun pret nu ti se pare in regula spune'mi parerea ta



pune te rog niste poze cu ele daca se poate
Skip ads

  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
adi_design_a a scris:
antoan93 a scris:
adi_design_a a scris:am nevoie de jugul de la motor si de suportii motorului,
sunt...banuiesc ca vrei si tampoanele de motor... toate 320 Ron...e bine ? ( adica jugul 180 Ron si suportii 60 Ron si tampoanele 80). daca vrun pret nu ti se pare in regula spune'mi parerea ta



pune te rog niste poze cu ele daca se poate

nu stiu exact ce vrei sa vezi in poze (piesele nu sunt ruginite, deformate sau rupte ) dara am sa incerc sa le fac. daca iti trebuie piesele si iti convine pretul cred ca ar trebuii sa vi sa le iei.
si vezi daca iti mai trebuie si alceva pentru ca preturiile scad semnificativ cu cat iei mai multe piese.
  • adi_design_a

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 1992 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
ma intereseaza ca tampoanele de la motor sa nu fie coapte sau fisurate si pretzul e cam mare, zi-mi ultimul pretz doar pt jug si tampoane . eu sunt din severin, n-am cum sa vin sa le iau eventual sa le pui la curier, daca ne intzelegem la pret.
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
adi_design_a a scris:ma intereseaza ca tampoanele de la motor sa nu fie coapte sau fisurate si pretzul e cam mare, zi-mi ultimul pretz doar pt jug si tampoane . eu sunt din severin, n-am cum sa vin sa le iau eventual sa le pui la curier, daca ne intzelegem la pret.

daca nu poti sa dai un telefon formuleaza macar o oferta. dupa cum se vede si in poze tampoanele si celelalte piese sunt bune ( fara fisurii- deteriorarii).
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
zi si tu 240 si ale tale sunt...inteleg ca nu mai vrei si suportii de motor...alte piese nu te mai intereseaza ?
Skip ads

  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
este destul de posibil ca cineva sa cumpere blocul motor...asa ca restul pieselor de motor pot fi vandute separat ( chiuloasa, injectie, delco, ambreiaj, pompa apa, pinioane-intinzatoare distributie).
  • Cornhholio

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1993 2.3 L D 23YD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
daca e omega A (stiam ca in 95 era omega B ) vreau si eu macaraua (elctrica) de la geamul dreapta spate te rog
  • adi_design_a

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 1992 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
antoan93 a scris:zi si tu 240 si ale tale sunt...inteleg ca nu mai vrei si suportii de motor...alte piese nu te mai intereseaza ?

ramane 240 si imi dai si suportii ?
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
adi_design_a a scris:
antoan93 a scris:zi si tu 240 si ale tale sunt...inteleg ca nu mai vrei si suportii de motor...alte piese nu te mai intereseaza ?

ramane 240 si imi dai si suportii ?

batem palma....hai sa le iei.
Skip ads

  • Cornhholio

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1993 2.3 L D 23YD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
antoan93 a scris:
adi_design_a a scris:
antoan93 a scris:zi si tu 240 si ale tale sunt...inteleg ca nu mai vrei si suportii de motor...alte piese nu te mai intereseaza ?

ramane 240 si imi dai si suportii ?

batem palma....hai sa le iei.


si macaraua mea ?
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
macaraua nu este electrica pe spate
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am scos suportii de motor si tampoanele...cu puntea e un pic mai greu... cauciucu de la tampoanele de motor este intact iar cele doua capete de fixare au filetul curat si nedeteriorat.
  • adi_design_a

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 1992 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
e bine, pt ca nu imi mai trebuie puntea, am gasit la mine in oras.
zi-mi cat vrei pt tampoane si cat pt. suporti .
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
antoan93 a scris:este destul de posibil ca cineva sa cumpere blocul motor...asa ca restul pieselor de motor pot fi vandute separat ( chiuloasa, injectie, delco, ambreiaj, pompa apa, pinioane-intinzatoare distributie).

discul de ambreiaj are cate patru arcuri duble ( adica 8 toate ) si pare mers destul de putin, ca si motorul, care la demontare avea multe piese fara uzurii dar din pacate unele nu au mai putut fi demontate ( suruburii blocate). chiuloasa, axa cu came si tachetii hidraulici sunt toti in stare buna. injectoarele pot fi folosite si la motorul de 2000 cmc si se poate obtine o crestere de putere ( cam 7- 10 CP ). mai este si electromotorul care este foarte bun si merge la orice motor cu capacul lat ( nu si la cel de forma alveolara ), cutia de viteze ( 5 trepte) nu are scurgeri de ulei pe nicaieri.
alte intrebarii astept de la dumneavoastra.
  • antoan93

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1968
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
adi_design_a a scris:e bine, pt ca nu imi mai trebuie puntea, am gasit la mine in oras.
zi-mi cat vrei pt tampoane si cat pt. suporti .

120 RON toate patru
  • adi_design_a

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Omega 1992 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
e mult. o sa mai caut. ms
  • Cornhholio

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1993 2.3 L D 23YD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2010

  • Mesaj Privat
antoan93 a scris:
antoan93 a scris:este destul de posibil ca cineva sa cumpere blocul motor...asa ca restul pieselor de motor pot fi vandute separat ( chiuloasa, injectie, delco, ambreiaj, pompa apa, pinioane-intinzatoare distributie).

discul de ambreiaj are cate patru arcuri duble ( adica 8 toate ) si pare mers destul de putin, ca si motorul, care la demontare avea multe piese fara uzurii dar din pacate unele nu au mai putut fi demontate ( suruburii blocate). chiuloasa, axa cu came si tachetii hidraulici sunt toti in stare buna. injectoarele pot fi folosite si la motorul de 2000 cmc si se poate obtine o crestere de putere ( cam 7- 10 CP ). mai este si electromotorul care este foarte bun si merge la orice motor cu capacul lat ( nu si la cel de forma alveolara ), cutia de viteze ( 5 trepte) nu are scurgeri de ulei pe nicaieri.
alte intrebarii astept de la dumneavoastra.



cutia de viteze + pod pedalier + ce stii ca mai am nevoie sa trec de la hidramata ? un pret estimativ te rog
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR