Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
va rog sa nu inchideti topicul.
Pana la solutionare, putem afla alte detalii daca rCiprian o sa vrea sa le impartaseasca.
Cost/unde/cand/urmari/etc...
Skip ads

  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Moderatorii decid ! Daca ar fi dupa mine, as pastra topicul !
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@rCiprian

in cat timp ti-au zis ca ti-l aduc?si timpul de montaj
daca stii ceva?legat de treaba asta
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
lucio85 a scris:@rCiprian

in cat timp ti-au zis ca ti-l aduc?si timpul de montaj
daca stii ceva?legat de treaba asta


Ieri am dat comanda si mi s-au zis 6 zile, dar se poate si mai repede tot ei au zis e posibil sa ajunga Luni-Marti adica acum pe 6-7 sept.
Timpul de montaj sincer nu stiu, dar presupun ca maxim 3 ore... sa se usuce putin si adezivul ala parca asa retin ca ziceau domnii de la service.
Skip ads

  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Mesaje pentru domnii de le Service Autoaiss daca doresc sa mai cunoasca parerea clientilor despre serviciile oferite de service-urile OPEL in Romania:
- E o chestie generala in tara la noi, nu trebuia sa ma sunati, trebuia doar sa faceti un training ceva, daca e masina asa "noua".

optzeci a scris:
-"Omul din service mi-a zis ca nu prea stiu nimic pe la Astra J. Invata si ei pe masura ce mai repara una alta Smile Mi s-a parut tare asta."
-"Oare cand vor trimite si la noi oamenii la training-uri atunci cand scot o masina noua? Sa stie si ei despre ce este vorba. Ma gandesc ca problema lui Spire e cam greu de rezolvat in conditiile in care oamenii nu prea stiu ce fac."

lucio85 a scris:
-" cred ca doar prin fff multe sesizari catre GM patroni de reprezentante din romania care sunt parteneri opel defapt vor trimite si ei macar un om la fabrica ca sa vada cum se monteaza toate chestiile pe masina si asa sa invete ca altfel e jale daca un amarat de plastic nu stie sa desfaca ce sa mai zic de motor si toate alea de sunt prin bord si cel mai concret caz este al li @spire care bietul de el de cand a luat-o o tine in service eu unu ii dadeam in judecata sa imi schimbe masina ca altfel astia nu se invata minte


O zi placuta TUTUROR !
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Ar fi ideal sa fie ca la Apple : nu exista service autorizat in Romania. Daca ti se strica Iphone-ul si ai garantie, iti da altul nou Smile
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
rCiprian intelege odata notiunea de off-topic, daca ai nemultumiri si alte cele in relatia ta cu dealer/service posteaza la Service-uri in Romania sau Reprezentante.
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Inchideti topicul daca asta va este dorinta, merci.

Nu am postat acest gen de mesaje pentru ca nu pricep off-topicul. Aici au ajuns sa se uite domnii respectivi, si voiam in continuare sa pun mesaje aici.

Cele mai sincere scuze daca nu am respectat regulamentul.
Skip ads

  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
LOL! rCiprian esti frustrat rau. Ai dat atatia bani pe masina si nu ai pt o asigurare facultativa Casco. S-a spart....asta e, masina e relativ noua si nu te poti astepta sa fie 100-150 lei parbrizul, ca la Astra G de exemplu. Pe RCA era evident ca nu ai sanse, dar nu aveai de unde sa stii, ramanea Casco si ajung de unde am inceput. Cu radio-ul...si la Logan se opreste dupa un timp. Ca nu stiu cei din reprezentante, in speta Auto Aiss, ... asta e... poate nu ai intrebat pe cine nu trebuia, sau reprezentanta nu isi trimite oamenii la cursuri (ceea ce e greu de crezut pt ca e o cerinta obligatorie pt dealer). Asta e. Poate data viitoare vor fi in stare sa iti raspunda, mai ales ca le-ai atras atentia aici.
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
wellerwells a scris:LOL! rCiprian esti frustrat rau. Ai dat atatia bani pe masina si nu ai pt o asigurare facultativa Casco. S-a spart....asta e, masina e relativ noua si nu te poti astepta sa fie 100-150 lei parbrizul, ca la Astra G de exemplu. Pe RCA era evident ca nu ai sanse, dar nu aveai de unde sa stii, ramanea Casco si ajung de unde am inceput. Cu radio-ul...si la Logan se opreste dupa un timp. Ca nu stiu cei din reprezentante, in speta Auto Aiss, ... asta e... poate nu ai intrebat pe cine nu trebuia, sau reprezentanta nu isi trimite oamenii la cursuri (ceea ce e greu de crezut pt ca e o cerinta obligatorie pt dealer). Asta e. Poate data viitoare vor fi in stare sa iti raspunda, mai ales ca le-ai atras atentia aici.


Frate mai scuteste-ma cu afirmatiile : "esti frustrat rau" - Parbrizul l-am cumparat, casco am facut, de unde tragi tu astfel de concluzii. Abtine-te.

Eu personal nu vad rostul la un parbriz sa fie asa scump. Poate de asta am pus problema in felul ala. In fine am dreptul sa-mi exprim parerea despre un lucru asa cum consider eu. In schimb tu n-ai dreptul sa-mi spui mie ca-s frustrat.
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
rCiprian a scris:
wellerwells a scris:LOL! rCiprian esti frustrat rau. Ai dat atatia bani pe masina si nu ai pt o asigurare facultativa Casco. S-a spart....asta e, masina e relativ noua si nu te poti astepta sa fie 100-150 lei parbrizul, ca la Astra G de exemplu. Pe RCA era evident ca nu ai sanse, dar nu aveai de unde sa stii, ramanea Casco si ajung de unde am inceput. Cu radio-ul...si la Logan se opreste dupa un timp. Ca nu stiu cei din reprezentante, in speta Auto Aiss, ... asta e... poate nu ai intrebat pe cine nu trebuia, sau reprezentanta nu isi trimite oamenii la cursuri (ceea ce e greu de crezut pt ca e o cerinta obligatorie pt dealer). Asta e. Poate data viitoare vor fi in stare sa iti raspunda, mai ales ca le-ai atras atentia aici.


Frate mai scuteste-ma cu afirmatiile : "esti frustrat rau" - Parbrizul l-am cumparat, casco am facut, de unde tragi tu astfel de concluzii. Abtine-te.

Eu personal nu vad rostul la un parbriz sa fie asa scump. Poate de asta am pus problema in felul ala. In fine am dreptul sa-mi exprim parerea despre un lucru asa cum consider eu. In schimb tu n-ai dreptul sa-mi spui mie ca-s frustrat.


Nu suntem frati. Daca nu intelegi de ce e parbrizul scump nu te mai 'targuiai' la reprezentanta pentru un pret bun si iti faceai Casco inainte sa iesi pe poarta dealer-ului sau iti luai o alta masina mai ieftina.
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
wellerwells a scris:
rCiprian a scris:
wellerwells a scris:LOL! rCiprian esti frustrat rau. Ai dat atatia bani pe masina si nu ai pt o asigurare facultativa Casco. S-a spart....asta e, masina e relativ noua si nu te poti astepta sa fie 100-150 lei parbrizul, ca la Astra G de exemplu. Pe RCA era evident ca nu ai sanse, dar nu aveai de unde sa stii, ramanea Casco si ajung de unde am inceput. Cu radio-ul...si la Logan se opreste dupa un timp. Ca nu stiu cei din reprezentante, in speta Auto Aiss, ... asta e... poate nu ai intrebat pe cine nu trebuia, sau reprezentanta nu isi trimite oamenii la cursuri (ceea ce e greu de crezut pt ca e o cerinta obligatorie pt dealer). Asta e. Poate data viitoare vor fi in stare sa iti raspunda, mai ales ca le-ai atras atentia aici.


Frate mai scuteste-ma cu afirmatiile : "esti frustrat rau" - Parbrizul l-am cumparat, casco am facut, de unde tragi tu astfel de concluzii. Abtine-te.

Eu personal nu vad rostul la un parbriz sa fie asa scump. Poate de asta am pus problema in felul ala. In fine am dreptul sa-mi exprim parerea despre un lucru asa cum consider eu. In schimb tu n-ai dreptul sa-mi spui mie ca-s frustrat.


Nu suntem frati. Daca nu intelegi de ce e parbrizul scump nu te mai 'targuiai' la reprezentanta pentru un pret bun si iti faceai Casco inainte sa iesi pe poarta dealer-ului sau iti luai o alta masina mai ieftina.


Discutia asta nu are nimic constructiv in ea. Voi inceta sa mai spun ceva, e clar ca privim lucrurile diferit. Vezi de treaba ta si eu de a mea.
Salut.
Skip ads

  • tzipi

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Salut.
Veneam de la Cluj cand un sofer de tir intr-o curba ne-a facut praf pe toti din spatele lui(eram 5 masini in spatele lui, 2 soferi s-au ales cu geamurile sparte, iar restu cu parbrizele pline de fisuri).
Am ajuns acasa mai mult mort decat viu(stiam ca nu se mai poate face nimic).Am mers la un centru de parbrize din Craiova si baietii de acolo mi-au zis ca se poate remedia.Manopera a costat 50 ron.
Zgarietura a fost destul de mica in comparatie cu a ta(scz dar nu am facut atunci poza, sa pun poza cu rezultatul), iar acum se vede doar un punct(ca cel pe care il pui cu un pix pe o hartie).
Din ce am vazut la tine, s-a cam agravat, dar merita incercat inainte sa dai banii pe un parbriz nou.O zi buna tuturor.
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
tzipi a scris:Salut.
Veneam de la Cluj cand un sofer de tir intr-o curba ne-a facut praf pe toti din spatele lui(eram 5 masini in spatele lui, 2 soferi s-au ales cu geamurile sparte, iar restu cu parbrizele pline de fisuri).
Am ajuns acasa mai mult mort decat viu(stiam ca nu se mai poate face nimic).Am mers la un centru de parbrize din Craiova si baietii de acolo mi-au zis ca se poate remedia.Manopera a costat 50 ron.
Zgarietura a fost destul de mica in comparatie cu a ta(scz dar nu am facut atunci poza, sa pun poza cu rezultatul), iar acum se vede doar un punct(ca cel pe care il pui cu un pix pe o hartie).
Din ce am vazut la tine, s-a cam agravat, dar merita incercat inainte sa dai banii pe un parbriz nou.O zi buna tuturor.


tzipi, m-am interesat personal si mi s-a zis ca mai devreme sau mai tarziu, tot va crapa si e doar o chestiune de timp pana voi cumpara unul nou. Chiar daca a fost un efort financiar pe moment, nu regret ca am luat unul nou. Asta e o sa fiu mai atent si o sa stau mai departe de tiruri si de alte situatii similare.
Sigur ai vazut poza mea, se vede clar ca e uriasa crapatura, nu putea fi rezolvata chiar asa simplu asa cum zic unii repede...

Sa speram ca nu vom mai avea evenimente nefericite pe viitor.
Salut.
  • mugurciup

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 J1.4XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
rCiprian a scris:Am dat vreo cateva telefoane si parbrizul original ar fi pe la 12 mil - 13 mil ! Comanda data in alta parte, deci nu la OPEL. La reprezentanta opel toata vrajeala asta costa 1850 si plec acasa cu parbriz nou original cu tot cu senzor.

Inca mai dau telefoane si alergatura...

Ne mai "auzim", va salut

P.S. - Nu am casco momentan.

Salut. Sunt in aceeasi situatie ca tine. Unde ai facut comanda pt parbriz? Ai luat original GM? Cat te-a costat cu montaj cu tot ?
Multumesc pentru raspuns. Mugurel
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

A trecut ceva timp de cand s-a intamplat. Din ce-mi aduc aminte m-a costat aprox 1800 - 2000 RON.
Foarte scump dar am facut un efort si am facut comanda prin reprezentanta Opel din Focsani. Am eu piticii mei pe creiei si n-am vrut sa iau din alte surse Smile
Acesta a fost pretul cu tot cu montaj din ce-mi aduc aminte.

PS: Spre seara, poate revin cu un reply, o sa verific putin, poate mai am factura in torpedou.

Zi buna si evenimente cat mai putine.
  • rCiprian
  • OP
  • 225 mesaje
  • din 16 Mai 2010
  • Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Bucuresti
  • rCiprian

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 1.3 CDTI MT5 Versiunea Enjoy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Imi pare rau, am rasfoit toate chitantele/facturile si n-am gasit.

Zi buna
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@rCiprian: Ti-au schimbat cu tot cu senzori sau doar parbrizul. Si eu tre sa imi comand unul (prin Casco) si nu stiu daca o sa vina cu tot cu senzori... Merci
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR