Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salutare !

Ii astept pe toti cei care urmaresc si indragesc baschetul sa dezbatem evenimentele importante.
Putem discuta despre campionatul national, NBA si alte competitii. Orice tema e binevenita.
Primul subiect de actualitate e Campionatul Mondial ce se desfasoara din 28.08.2010 in Turcia, fara Romania bineinteles.
Americanii ( fara Kobe si LeBron ) au 3 victorii pe linie pana acum, ultima obtinuta cu mari emotii aseara impotriva Braziliei.
In seara asta un meci cu grad ridicat de risc atat in tribune cat si in teren, ce nu trebuie ratat, Grecia-Turcia.
Sper ca nu vorbesc singur pe-aici Very Happy
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Foarte tare aseara meciul Grecia-Turcia, au cam sters pe jos turcii cu rivalii lor istorici.
Sa-nteleg ca nu e nimeni atras de sportul asta ? Rolling Eyes
Bine, la noi toata lumea se pricepe la fotbal, cu baschetul e mai greu, nici nu e pentru oricine.
  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu fi suparat, este un sport cu mai putini fani, atit, eu unul caut de ceva timp sa joc baschet dar nu am gasit persoane interesate pina acum. Sad
legat de urmarit la tv sincer nu am timp si din pacate nu mai sint la curent cu ce se intimpla in baschet dar sper ca o sa actualizezi tu topicul si ma mai informez si eu.
bafta
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Hehe,eu joc mai mult baschet decat fotbal,dar nu prea ma uit la meciuri.Ca si colegu' referitor la ceea ce zicea mai sus,nu am timp sa urmareasc meciurile,nu ca n-as vrea... Rolling Eyes
Cand eram pusti urmaream candva meciurile din USA,tineam cu Michigan States. Twisted Evil
Skip ads

  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
la mine favoritii ereau chicago bulls, oricum spectacolul din NBA nu mai este ce a fost din pacate. Si la ei "febra banului" isi spune cuvintul.
@y-grek unde joci baschet? mai este loc pt inca unu pt ca as fi interesat?
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Baschet am jucat si eu destul de mult in liceu (echipa scolii, campionat intre licee, streetball,timp liber). Cu toate ca nu am mai pus mana pe o minge cam de 2-3 ani, inca mai zace una prafuita prin garaj sau magazie Sad .
M-am uitat si la TV la meciurile transmise dimineata devreme de TVR 2 (comentate de Cosmin Cernat). La vremea aceea tinem cu LA LAKER si imi fugeau ochii si dupa celebrele Lakers Girls Very Happy.
Cel mai tare era cand ne adunam cu totii sa vedem cate un play-off sau all star game.
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ooo , lume noua !
Very Happy
cateva rezultate de la Mondial,
Americanii s-au distrat cu Iran, 4 victorii la rand
Rusia a batut Grecia aseara, grecii abia pe locul 3 in grupa, au meci greu in optimi, posibil Spania
Serbia a batut Argentina tot aseara , meci televizat, Sport 1, greu de tot la 2 pct. De la Argentina Scola ( Houston Rockets ) a fost ON FIRE, undeva la 32 puncte iar de la sirbi era unul Savanovic, dadea de 3 zici ca erau libere.

Si eu as juca de nu am aer ,dar nu am cu cine, pe-aici au renuntat toti cunoscutii unul cate unul...
Tot cu Bulls si MJ tineam si eu, ulterior am ramas pe LA si Kobe & Phil Jackson Cool
  • babuliu

  • Mesaje scrise: 526
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sincer sa fiu, mie nu prea imi place alt baschet decat cel jucat in NBA. De dragul spectacolului, se mai trec cu vederea anumite abateri de la regulament (pasi sau duble, faulturi mici).
Baschetul jucat la europene sau la mondiale parca e prea "sobru".
La noi nici nu mai zic ... Rolling Eyes
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
da cam asa e, ei nici nu fluiera pentru "fault nesportiv" ( intentionat)
Bine la americani ideea de show, spectacol se regaseste in toate sporturile
Sunt meciuri interesante totusi, sunt multe tari care au jucatori in NBA sau traditie si cand se intalnesc sunt meciuri frumoase
La noi... cine are bani are, cine n-are, n-are !
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
S-a ajuns in sferturi
Meci televizat: USA - Rusia 44-39 la pauza, face toti banii
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
USA a trimis Rusia acasa si cu ajutotul arbitrilor, 89-79.
Lituania s-a distrat rau de tot cu Argentina obosita de meciurile anterioare si care a depins prea mult de un singur jucator, Scola, 104-85.
Turcia cu 4 jucatori in NBA, a confirmat statutul de gazda si invins lejer Slovenia, 95-68.
Serbia a produs marea surpriza eliminand campioana mondiala Spania cu un cos de 3 in ultima faza , 92-89.
Sambata urmeaza semifinalele:
USA- Lituania si Slovenia-Turcia.
Americanii nu prea mai sperie pe nimeni, au dificultati evidente cu europenii.
Vor fi meciuri frumoase.
Din cate vad pe-aici nu prea e lumea interesata de sportul asta, pacat....
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Slash a scris:USA a trimis Rusia acasa si cu ajutotul arbitrilor, 89-79.
Lituania s-a distrat rau de tot cu Argentina obosita de meciurile anterioare si care a depins prea mult de un singur jucator, Scola, 104-85.
Turcia cu 4 jucatori in NBA, a confirmat statutul de gazda si invins lejer Slovenia, 95-68.
Serbia a produs marea surpriza eliminand campioana mondiala Spania cu un cos de 3 in ultima faza , 92-89.
Sambata urmeaza semifinalele:
USA- Lituania si Slovenia-Turcia.
Americanii nu prea mai sperie pe nimeni, au dificultati evidente cu europenii.
Vor fi meciuri frumoase.
Din cate vad pe-aici nu prea e lumea interesata de sportul asta, pacat....


Serbia -Turcia ..................ca mai urmarim si noi astia care nu prea ne pricepem.
Skip ads

  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
bine zis, da' sa nu-mi spui ca si joci, ca asta chiar ar fi prea mult
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Ce te face sa spui ca si joci baschet nu stiu sau este interzisa practicarea altui sport decat fotbal in tara asta? Ori crezi ca doar tu il poti practica in timpul liber?.............Ma faci sa cred altceva despre tine cu vorbele care le scrii aici pe forum si ar fi pacat sincer............tu te-ai pronuntat fata de gabriel sa nu se ia de viata ta si tu acum arunci cu mucii in fasole...........
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Omu' Peste , cred ca faci parte din categoria celor usor sensibili, care se lezeaza asa imediat, ca niste printese.
Te invit sa faci cometarii si aprecieri legate de baschet, daca te pricepi.
Daca asta e realitatea si nu e lumea atrasa de baschet, prefer sa nu scrie nimeni pe topic, decat sa vii tu sa te afirmi dand "cu mucii in fasole"
Nu mai incerca sa ma ataci doar ca sa te aflii in treaba.
Am fost doar circumspect in privinta faptului ca si joci baschet, asa nu e o insulta, e un dubiu, o indoiala.
Iar daca nu faci diferenta, pentru ca gabrield facuse alte gen de aprecieri la persoana mea, mai citeste o data, poate reusesti sa intelegi.
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Vad ca tu esti bolnav si-ti recomand calduros un control.La fel de sensibil ai fost si tu dar cred ca este mai bine sa nu te mai bag in seama ca imi stric stilul........tu esti profesor si noi suntem fraieri si nu intelegem limba romana.Iar ca fapt divers chiar stiu sa si pescuiesc din cauza asta am si nickname-ul asta si cred ca ar fi prea mult sa-mi spui ca te pricepi si la pescuit,te-am citat pe tine.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca puteti sa renuntati la impungerile reciproce ,ar fi foarte bine deoarece este posibil sa suferiti reciproc,hai ca se poate,sunt convins ca puteti lasa nervii deoparte,ar fi pacat. Wink
  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
au cistigat americanii finala, turcii ereau cam tristi din pacate pt ei. asta e, poate data viitoare.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Foarte binevenit acest topic. Eu unul administrez un website al unui club privat nou infiintat in Iasi. Baiatul meu(are 12 ani) face baschet la acest club. Si imi place sa ma implic in activitati de acest gen. Din pacate acest sport ar merita mult mai multa atentie din partea sponsorilor. Dar ce sa cerem pentru baschet cand sportul nostru national(cu care ar trebui sa ne mandrim) oina, acum e ca si inexistent. La acest club, la care tin administrarea site-ului(care are domeniul gratuit) sponsori(cam la toate) sunt parintii. Si vreau sa va zic ca s-au realizat ceva lucruri interesante in mai putin de un an. Ptr.cei care doresc va pun in PM la dispozitie adresa de website, deoarece nu doresc sa fie considerata reclama prin afisarea de link pe clubopel.com. Tinand cont ca nu am o pregatire de webdesigner, cred ca e arhisuficient pentru inceputul unui club care anul viitor doreste sa se inscrie cu o echipa in campionatul national "U13"(ptr.copii pana in 13 ani). Wink

L.E. Inactivitatea mea din ultimul timp de pe forumul clubopel, precum si de la intalnirile comunitatii Iasi, o pun pe seama celor scrise mai sus. Rolling Eyes
  • ZRM

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1996 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
http://jocuri.miniclip.ro/v.../171/super-oameni
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR