Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • felixgeorgescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 1.6XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Crying or Very sad

Am un Astra J culoare Waterworld, din pacate azi dimineata a batut vantul si poarta a lovit portiera fata, astfel incat a sarit vopseaua Crying or Very sad . A rezultat o gaurica de 5/5 mm, sub forma de lacrima, adanca, se vede culoarea metalului... Din cate am citit pe aici nu este posibila revopsirea partiala. Din cauza faptului ca sunt un bugetar cu un salariu de 6 milioane (guvernu'dracu') sunt nevoit sa caut alternative cat mai ieftine. Nu vreau sa intre rugina acolo, vreau sa acopar cu ceva sau sa umplu cu vopsea cat mai aproape de culoarea naturala.

Cum procedez? Ce solutii am?
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
@felixgeorgescu
sal bine ai venit pe forum si ma bucur ca a mai aparut un posesor de astra j
pacat ca ai intrat pe forum avand o problema la masina Sad
ideal ar fi sa pui o poza cu acea lovitura sa vedem cat de adanca e
si ce se poate face ceva in aceasta situatie

daca e sarita doar vopseaua exista creion corector pe codul de culoare al masini acela contine vopsea si lac dar in cazul tau zici ca e si infundata
acel corector se comanda la reprezentanta e undeva la 15 E
daca nu l-au scumpit astia
exista si posibilitatea vopsiri partiale asta depinde in ce zona s-a infundat si ce meserias face acest lucru
  • Geicsu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Nu iese treaba buna cu vopsirea partiala...cred ca putin chit daca nu e foarte tare infundata si apoi creion corector cum spunea si colegul.
  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Geicsu a scris:Nu iese treaba buna cu vopsirea partiala...cred ca putin chit daca nu e foarte tare infundata si apoi creion corector cum spunea si colegul.

ai facut tu asa ceva ? ai tras chit si ai dat cu creion corector?
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
pune o poza cu indoitura .
  • Geicsu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
neverback a scris:
Geicsu a scris:Nu iese treaba buna cu vopsirea partiala...cred ca putin chit daca nu e foarte tare infundata si apoi creion corector cum spunea si colegul.

ai facut tu asa ceva ? ai tras chit si ai dat cu creion corector?


Da..la un cielo pe care l-am avut cu vreo 2 ani in urma. La portbagaj mi-au cazut niste crengi pe masina si a sarit vopseaua ,dar acum depinde de la o situatie la alta. Idea e ca daca nu umpli gaura cu ceva..tot aiurea o sa arate.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Pacat ca nu ai CASCO. Sa te apuci sa faci inventii pe masina ta, un J este rau, e totusi masina noua. A mea este din 2003 dar o tin ca si pe una noua. Nu vreau sa judec pe nimeni aici, dar imi pun totusi o intrebare pertinenta: de ce unii oameni isi iau lucruri pe care nu le pot intretine ulterior?
Solutia ti-o dau chiar eu aici pt problema ta: REVOPSIRE. Altceva, orice i-ai face, se vede si nu merita masinuta aia.
  • vladb

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Daca zici ca e de 5/5 mm, inseamna ca dupa umplere cu vopsea dupa cod culoare, va deveni foarte putin vizibila, si mai important, nu va prinde rugina.
  • felixgeorgescu

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2010 1.6XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Pacat ca nu ai CASCO. Sa te apuci sa faci inventii pe masina ta, un J este rau, e totusi masina noua. A mea este din 2003 dar o tin ca si pe una noua. Nu vreau sa judec pe nimeni aici, dar imi pun totusi o intrebare pertinenta: de ce unii oameni isi iau lucruri pe care nu le pot intretine ulterior?
Solutia ti-o dau chiar eu aici pt problema ta: REVOPSIRE. Altceva, orice i-ai face, se vede si nu merita masinuta aia.



Am casco cu franciza... o voi repara prin Casco, ma gandeam totusi ca exista o alta solutie mi ieftin:)

Multumesc oricum tututror! Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR