Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Emy_

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Va salut in primul rand,si daca n-am postat in locul potrivit scuzati!Tocmai ce am achizitionat un Astra Caravan 2000 si as dori sa va intreb cum ar fi mai bine sa procedez cu inmatriculatul autovehiculului.Prima optiune ar fi s-o inmatriculez pe BG,m-ar costa 350E,am un prieten bulgar foarte apopiat,deci n-ar fi problema cu radiarerea sau etc.Taxele pe an m-ar costa 80-90E(asigurare,ITP..etc).O a doua optiune ar fi inmatriculatul la noi care m-ar costa cam asa:616E taxa de mediu+taxa la RAR+asigurarea+impozit.Taxa de mediu o platesc odata,dar restul?Asigurare+Impozit+ITP ajung la mai mult de dublu fata de BG.Si vreau sa spun ca stau la 10km de Bulgaria.O parere va rog....! Rolling Eyes
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
uite aici un link care sigur te va ajuta ...
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:uite aici un link care sigur te va ajuta ...

ce o sa-i mai raspunda regulamentul forumului la intrebarile lui....cred ca o sa-i dea numai argumente logice pro si contra echidistante si impartiale..
fiti seriosi..poate cineva totusi ii va raspunde la intrebare..pot spune ca aproape nimeni nu citeste regulamentul forumului cand se inscrie..
......................
ontopic: emi, daca asa te cheama, treaba cu bulgaria e buna, din punctul de vedere a multor soferi, dar la tine taxa nu e asa mare, cred ca renteaza sa ai masina inscisa pe numele tau, chiar daca dai 5 mil in plus pe an, si o diferenta de 400 euro la inmatriculare..
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR