Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ct23axl

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
salutare.am un astra bertone din 2000 ( z18xe ) si nu imi merge impulsu la geamuri decat pe coborare,am scos borna,am calibrat geamurile,la fel face,am inversat butoanele cu un alt astra g,pe cealalta masina merg(am crezut ca e de la butoane).e posibil sa fi fost cateva serii care sa nu aiba modul confort?nici nu cheia rasucita pe inchis nu le ridica........nu ma deranjeaza foarte tare,dar vreau sa-mi montez o alarma si nu as vrea sa-mi pun un modul suplimentar sa-mi ridice geamurile(daca exista deja unu)..........sau macar recomandati-mi un electrician mai bun.........daca masina a venit fara modul confort atunci o sa ii pun un modul suplimentare.........dar ma mir.......mai ales ca merge impulsu pe coborare........va multumesc
Skip ads

  • ct23axl

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
am fost la un electrician si mi-a zis ca problema cu ridicatu pe impuls a geamului este din calculatoru de mod confort........ se afla sub panoul de sigurante.......trebui dat jos si vazut ce s-a ars........reparatia poate ajunge si la 7-8 mil........ s-a mai lovit cineva de problema asta?........ nu imi pot monta alarma pana nu remediez problema asta......ca daca imi pune un modul suplimentar de ridicare geamuri,trebui sa-l anuleze pe cel al masinii si atunci la deschidere si inchiderea usii nu o sa mai culiseze geamul 1 cm..........singuru de pe forum care s-a lovit de problema asta este '' str8'' ....... ma poate ajuta cineva cu id lui sau un nr de tel?.......multumesc
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
la cineva cu tester ai fost ? daca masina zici ca n-a avut geamuri electrice, posibil sa nu fie activat modul confort ...
parerea mea e sa incerci intai la un tester ... te va costa mai putin sa afli daca e ok sau nu, decat sa dai cat ti-a cerut electricianul si sa afli ca de fapt ala n-are nimic ...

ultimul mesaj al lui str8 e Sam 04 Oct, 2008 ... slabe sanse sa mai dai de el ... poate doar daca reusesti sa-i trimiti un mesaj privat (si el mai are selectata optiunea de avertizare pe mail la mesaje noi) ...
  • ct23axl

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2010

  • Mesaj Privat
masina a avut geamuri electrice din fabrica.......... la tester am bagat-o aseara si nu apare nimik.......am mai vb cu cineva care are un bertone tot din 2000 cu trapa si la fel face si la el........nu ii merge impulsu decat pe coborare.......si nici din cheie(din broasca) nu-i ridica geamurile......foarte ciudat .......la orice astra g cu geamuri electrice merge modul confort.......are si tata unu din 99 si merge impulsu si pe urcare si pe coborare si ridica geamurile si din cheie......... mai are careva problema asta?se poate programa din soft comanda asta?multumesc
Skip ads

  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Socrul meu are Astra G Caravan tot din 2000 si nu are aceasta functie. De asemenea nici nu se ridica geamurile daca tii rotit de cheie in usa. Deci se pare ca prin 2000 asa au fost facute...
  • one_just_dany

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ai incercat sa iei borna jos sa o pui iara si sa ti pe buton pana coboara de tot si apoi pana urca de tot?
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
raducrisstian a scris:Socrul meu are Astra G Caravan tot din 2000 si nu are aceasta functie. De asemenea nici nu se ridica geamurile daca tii rotit de cheie in usa. Deci se pare ca prin 2000 asa au fost facute...


G-ul meu e din `99 ... si are optiunea activata si functioneaza ... totul tine de dotarile alese de primul proprietar ...
  • one_just_dany

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
eu nam mai avuto activa dupa ce am luat borna,pana am invatat cum se face
  • arhionut

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
va salut,
sunt proaspat posesor de astra III caravan 1,6 benzina 115cp ... an 2011 - 19000km ... in fine am facut cu ea pana acum 1000km si nu am avut nici o problema ,,, pana ieri ,,, am vrut sa ridic geamul stanga prin impuls ... fara sa vrau l-am oprit la jumatate din buton ... de atunci coboara bine merci la impuls dar la urcare ... se inchide iar cand ajunge sus se deschide pana la jumatate ,,, la fel de fiecare data. am citi aici pe forum nu mai stiu exact unde ca trebuie jucat din cheie (contact) si coborare respectiv urcare tanand apasate butoanele ... asa am facut de vro 3 ori pana a ramas intepenit geamul stanga si refuza sa mai urce sau sa mai coboare. am pazit masina vro 10 minute incarcand din cand in cand fara rezultat. intr-un tarziu a urcat. nu am mai incercat sa il cobor de frica sa nu dorm in ea la noapte. mama ei. are cineva idee cum sa rezolv minunea. multumesc anticipat. Ionut
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
cand s-a blocat geamul, ai observat cumva ca s-a lasat spre fata? este posibil sa se fi blocat macaraua, sau sa fi iesit vreun plastic de la parghii. si eu ma patit sa urce geamul, si apoi sa coboare pana la jumatate. cand face asa il urc din impuls pana la 2 degete de maxim, iar apoi il urc apasand butonul, deci nu prin impuls
  • arhionut

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut, multumesc mult pentru raspuns,
cand s-a blocat geamul nu s-a lasat in nici un fel. si eu procedam la fel ca tine pana sa il blochez ... pana la max 2 degete etc ...
ai reusit sa ii dai de cap, ,, cum ai rezolvat?
sunt dator un cognac mic la halba.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR