Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • khristian

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 zx12e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salutare!
am o intrebare... cum se pot strica oglinzile electrice si geamurile la corsa doar stand? ideea-i ca am constatat astazi ca nu se mai deschide geamul la corsa c, dupa ce a stat cam 1 luna in fata blocului... s-a ars siguranta? nu merge nici oglinzile electrice si nici geamurile stang+dreapta... au aceasi siguranta sau sa fie altceva? poate a inghetat si a incercat prietenul meu sa deschida geamul si s-a ars siguranta sau? sa fie odoar o siguranta pt geamuri si oglinzi?
merci
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
din cat siu sunt 2 sigurante separate.poate de la frigul de afara s-ar putea sa se fi blocat motorasele.
  • khristian

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 zx12e
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2007

  • Mesaj Privat
si la oglinzi? nu-mi merg nici geamurile stanga +dreapta si nici oglinzile stanga+dreapta... e ceva central...cum ar fi siguranta.. o intrerupere ceva.... Sad
  • corsaru'negru

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Posesor corsa c. Intrebare: as vrea sa mi montez "geamuri electrice", pt ca a mea nu are, se poate? Am nevoie de alte fete interioare pt usi? Am nevoie doar de motorase sau de toata macaraua? E indicat, afecteza sistemul electric al masinii? Se potrivesc motorase (macarale) si de la alte modele de opel? Costuri?.......
Sperand ca nu sunt prea multe intrebari, sper sa ma ajutati. Multumesc anticipat.
Skip ads

  • kaosnicu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
corsaru'negru a scris:Salut. Posesor corsa c. Intrebare: as vrea sa mi montez "geamuri electrice", pt ca a mea nu are, se poate? Am nevoie de alte fete interioare pt usi? Am nevoie doar de motorase sau de toata macaraua? E indicat, afecteza sistemul electric al masinii? Se potrivesc motorase (macarale) si de la alte modele de opel? Costuri?.......
Sperand ca nu sunt prea multe intrebari, sper sa ma ajutati. Multumesc anticipat.


Ai reusit sa`ti montezi geamurile electrice ? Zi`mi si mie cat te`a costat si unde le`ai pus ?
  • corsaru'negru

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu am reusit, pentru ca nu am vizitat nici un service, chiar ma feresc de asa ceva. Probabil nimeni nu a incercat si tocmai de aceea nu am primit nici un raspuns pe forum. Mai cautam.
  • corsaru'negru

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
O solutie ar fi la dezmembrari, si cred ca cea mai potrivita. Ar ramane doar problema sistemului electric al masinii, cat de mult trebuie intervenit, dar cu un electrician bun ar fi rezolvare si la asta. Nu am gasit corsa la parcurile cu masini dezmembrate la mine in oras, si nu stiu cat s-ar potrivi de la alte modele de opel. Kaosnicu, poate pe la tine gasesti, si orice afli, posteaza. succes.
  • kaosnicu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mersi mult frate. Eu stau in buc acum...si ma gandeam p`aci sa gasesc ceva. La mine acasa, in ialomitza nu e nici un d`asta de dezmembrari. O sa ma duc prin targuri, poate gasesc ceva. O sa postez dak reusesc. Bafta.
Skip ads

  • simi.simi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2008

  • Mesaj Privat
si eu vreau geamuri electrice..... va rog daca aflati ceva .... eu nu am gasit si nu am nici cea mai mica idee
  • corsaru'negru

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Daca esti din Ilfov, poti rezolva in Bucuresti. Un prieten de acolo si a pus pe golf 4 niste motorase universale, pe aceleasi macarale. Sunt cam zgomotoase, ceva in genul celor montate pe dacia liberta, cu multi ani in urma, de catre cei de la colibasi. Costa cam 500 ron. Daca te intereseaza pot obtine detalii despre firma respectiva.
  • simi.simi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da... un nr de tel ceva.. adresa si multumesc mult!
  • corsaru'negru

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pentru putin, simi. Nush sigur daca am voie sa postez direct aici, chiar nu stiu. Lasa mi o adresa de mail, maine aflu detalii si ti trimit.
Skip ads

  • simi.simi

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2008

  • Mesaj Privat
simi_4_love@yahoo.com mssss
  • Vladd

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2002 y 17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2008

  • Mesaj Privat
@CORSARU`negru sunt si eu interesat de ceea ce vrea simi.simi. trimite-mi si mie un e-mail la AncaVlad@hotmail.com.

multumes
  • edykenny

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salutari , stie cineva daca gasesc geamuri electrice pentru corsa B prin dezmembrari ? Si daca da cam care sunt preturile ?

Va multumesc !
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am eu kit original dat jos de pe masina, 250 lei.
  • edykenny

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
o sa ma apuc sa mai strang niste banuti si o sa ii mai fac pe ici colo cateva chestii . preturile sunt super rezonabile . Nu credeam sa fie o masina asa de usor de intretinut
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Da,e super! O sa faca restul misto de tine.cum patesc si eu..dar intreba-i cati km fac ei cu un plin cu BMW-ul sau Passatul lu taticu ?Smile) si le inchizi gura:)
On topic: verifica in mufele de la usa..daca e precablata masina ta..si ar fi bine sa iei si fetele de usi..cu butoane cu tot.sa fie ca din fabrica!Mie mi-a reusit..succes si tie.o sa fie ceva de mumca!Copie si Tis-ul de pe net ajuta mult!
  • Mirciulica85

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu saptamana trecuta doar ce mi-am montat geamuri electrice pe corsa mea in 2 usi, si am ajuns cu totul in 180 ron (macarale electrice, butoane dreapta + stanga, suporti butoane, cablajul) evident din dezmembrari,si merge perfect
  • PAULLO_UK

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2010

  • Mesaj Privat
As vrea si eu sa stiu daca kitul pentru geamuri electrice de pe corsa b 3 usi se potriveste pe fata la corsa b 5 usi? Si daca mai trebuie facuta vrio modificare. Ca sa fiu bine inteles acum geamurile mele sunt manuale si as vrea sa imi pun pe fata electrice.Am gasit kit dar doar pentru 3 usi si ma intrebam daca merge sa le pun pe fata la a mea cu 5 usi.


Bine ati venit pe forum,va pun la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
CAUTA si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
edit by StefanTolos

12.03.2011 13:02:43
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR