Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • vsub3

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 2002 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
salut. am un corsa 2002 ,benzina 1,2 ,si de ceva timp imi clipeste becul de la benzina ,mentionez ca acul este la juma' de rezervor ,deci benzzina am dar,dar becul continua sa clipeasca.rog ajutor daca sa mai inttilnit cineva cu o astfel de situatie.multumesc
  • cronny

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Poate a ramas acul blocat la jumatate si de fapt nu mai ai benzina.Incearca sa pui macar 10 litri de benzina si vezi cum se comporta.
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca becul clipeste neregulat (?)
Am avut la Dacie exact aceeasi problema si era din plutitor.Banuiesc ca difera constructia la Dacie fata de Opel.Cred totusi ca ar trebui desfacut si verificat plutitorul.
Sa ne spui cum ai rezolvat problema (eventual cu poze).
  • myne

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2007 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu am avut la dacie problema asta si mi se rupsese (s-a oxidat si s-a rupt) unu din cele doua fire de la sonda de benzina de la rezervor si imi facea scurt cu rezervoru`. l-am izolat ca oricum aveam gpl si mergeam numai pe rosu c benzina Smile)))

e posibil sa fie si la tine aceeasi problema... daca zici ca iti clipoceste inclin sa cred ca ar fi cam aceeasi problema...
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salut in legatura cu problema ta este posibil sa fie de la ceasurile din bord,sa ai un contact imperfect pe acolo (eu cand am desfacut la a mea ceasurile ca aveam un bec ars in bord dupa ce l-am montat inapoi imi clipea becul la benzina cu toate k aveam benzina mai mult de jumatate).L-am desfacut si am bagat bine toate mufele si si a revenit.O posibila problema.Sper ca am fost de ajutor
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR