Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Redondo78

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am un astra 1.7 din 2000 pe care l-am cumparat in nov. 2007 cu aceasta problema, ulei in bidonul cu antigel, dar mecanicul mi-a zis ca mai pot merge 5000-10000 km fara probleme de vina este termoflotul. Au trecut 3 ani si 50.000 km nu s-a intamplat nimic dar vreau sa-l schimb. Stie cineva cat m-ar costa nou sau la mana a II a.
Multumesc!
Skip ads

  • DAD
  • *
  • 24 mesaje
  • din 13 Sep 2006
  • Astra 2003 Y17DTH
  • Bucuresti
  • DAD

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Stiu ca pretul unui termoflot nou era in primavara in jur de 600 ron; sa iei la mana a doua e discutabil, nu stii cat e de obosit si cand se sparge iar.
  • TyTy

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1996 z12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
DAD a scris:Stiu ca pretul unui termoflot nou era in primavara in jur de 600 ron; sa iei la mana a doua e discutabil, nu stii cat e de obosit si cand se sparge iar.


pretul e in jur de 500 lei.ai incercat sa speli instalatia cu o solutie degresanta?eu asa am facut si nu am probleme deloc.s-a curatat si asa a ramas.incearca si tu sa nu dai banii degeaba.cauta pe forum k s-a mai abordat acest subiect .solutia se numeste Loctite .bafta
  • cristi17dti

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
unde e asta pozitionat?
Skip ads

  • deleted-6725

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mai de graba ai garnitura de chiuloasa dusa decat termoflotul,ala se strica foarte greu .
  • astrah

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Ei bine afla ca in caz de ulei in vasul de expansiune la Y17DT treaba sa chiar invers adica intai verifici termoflotul (boala lor Smile ) si dupa aceea garnitura de chiulasa.
  • cristi17dti

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
care e piesa asta si unde o gasim la motor?
  • marianu marian alin

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat
am avut ulei muult in apa. ideea ii sa nu panichezi ca nu-i grav. dupa pareri si alte cele, am schimbat termoflotu(singur dar cu ceva cunostinte de mecanica) si am scapat de uleiul muult. nu am spalt instalatia si mai se depune incet ulei pe vasu de expansiune, da nu_i grav. in termoflotu vechi am pus diluant in gaurile de ulei si a curs prin tevile de la apa. defectiunea mie clara. 5mil un termoflot nou gm in bucuresti. maria_nualin@yahoo.com astra y17dt 2001
  • Fane_strete

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Opel astra G caravan 1.7 dti....an 2000 ,,eu am cumparat cu 250 de lei un radiator de racire GM de pe net, si a fost montat in service,am facut toate schimburile de ulei,filtre plus spalat instalatia de apa de 7 ori si acum nu mai un gram de ulei in vasul de expansiune.Va recomand sa luati nou merita.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR