Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • comisarul

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Buna,

am si eu o problema in ceea ce priveste demontarea ornamentelor interioare de pe haion la Astra H Caravanul meu.
Am un pic de rugina pe sub bara ornamentala de pe haion pe care scrie Astra si motorizarea si ca sa o pot da jos am nevoie sa desfac ornamentele de pe interior.
Ornamentele sunt tapiteria de pe haion si o bucata de plastic unde este preformat un maner pentru lasarea haionului in jos. Acest plastic din urma are un surub in interiorul manerului si un nit de plastic. Problema mea este ca dupa ce ii dau acestea jos + cele doua suruburi cu cap stea cu care este prinsa tapiteria nu pot scoate acel plastic si implicit tapiteria care este prinsa sub acesta !
A intampinat cineva aceasta problema sau stie cineva cum s-ar desface ?

Merci .
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Trebuie sã tragi putin mai energic...sunt niºte clipsuri de plastic acolo care tin acel plastic. Succes.
  • comisarul

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2008

  • Mesaj Privat
am observat ca tine in ceva, dar acele clipsuri trebuie tinute cumva cu o surubelnita dreapta sau iese plasticul direct fara prin tragere fara ajutorul altei unelte ?
merci de raspuns .
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai nevoie de alte scule, doar tragi putin mai energic. Incepi pe o parte si rând pe rând se desfac acele clipsuri. Eu aºa am fãcut.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR