Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • carss

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Intorcandu-ma de la servici am observat ca imi apare in bord ALTE PERICOLE! si ca apas pedala de frana in gol...fapt pt care mi-am dat seama ca nu mai am frane si am mers incet spre primul magazin de unde si am achizitionat lichid de frana.Am constat ca rezervorul lichidului de frana era GOOOLLLLLL Crying or Very sad !
Cu spaima si cu chiu cu vai am ajuns acasa...si uitandu-ma sa vad daca mai tre sa pun lichid de frana am observat ca rezervorul era GGGOOOLLL Shocked ...culmea e ca il umplusem cu 5 minute inainte!Stand si analizand situatia am constat ca imi curgea lichid de frana de undeva de sub puntea din spate...asa k am decis sa imi parchez masina in fata blocului pana gasesc o solutie pt rezolvarea problemei.
Va rog sa imi spuneti ce solutie ar fi si care ar fi cauza acestei probleme!
Si daca e cineva din Iasi ...poate imi recomanda si mie un mecanic(serios si care sa nu i-a pt manopera o avere!) sau un service unde as putea remedia aceasta problema(serios(i) si care sa nu i-a pt manopera o avere)!

:
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...171&start=260 scrie in topicul acela. Sigur o sa gasesti pe cineva sa te ajute. Mult succes in rezolvarea problemei.
  • bogdankirk

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Se poate sa pierzi lichid pe la repartitorul de frana (in cazul in care nu ai ABS). daca ai in schimb abs trebuie sa verifici vizual pe unde curge
  • cristi17dti

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2010

  • Mesaj Privat
repartitorul de pe punde
Skip ads

  • carss

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Sall tuturor!
Pana la urma am rezlvat aceasta problema dificila...!
Problema a fost faptul ca conducta de frana care ducea la roata era sparta,avand o "gaurica" de vreo 2-3 mm,fapt pt care am si inlocuit-o! Laughing
Am gasit o conducta de opel astra la primul sediu cu dezmembrari care duce inspre Tomesti,dar am ramas placut uimit ca,pentru o conducta de vreo 1,2 m am dat doar 25 Ron,deci recomand acel sediu cu dezmembrari pt ca pe langa faptul ca au preturi "convenabile" pt buzunarele noastre ale romanilor...si chiar cei de acolo(patronul si singurul omulet care dezmembreaza...) sunt fff de treaba!
Apropo..dragi forumusti...si aici ma refer in special la cei care sunt din Iasi...puteti sa imi recomandati vreun serice sau mecanic care sa imi schimbe distributia...si dak ati putea sa imi spuneto si cam cat ar costa toata treaba asta pt un astra g din 98 ,enzinar de 1,4 cu codul motorului x14xe... Rolling Eyes
  • carss

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2010

  • Mesaj Privat
[quote="carss"]Sall tuturor!
Pana la urma am rezlvat aceasta problema dificila...!
Problema a fost faptul ca conducta de frana care ducea la roata era sparta,avand o "gaurica" de vreo 2-3 mm,fapt pt care am si inlocuit-o! Laughing
Am gasit o conducta de opel astra la primul sediu cu dezmembrari care duce inspre Tomesti,dar am ramas placut uimit ca,pentru o conducta de vreo 1,2 m am dat doar 25 Ron,deci recomand acel sediu cu dezmembrari pt ca pe langa faptul ca au preturi "convenabile" pt buzunarele noastre ale romanilor...si chiar cei de acolo(patronul si singurul omulet care dezmembreaza...) sunt fff de treaba!
Apropo..dragi forumusti...si aici ma refer in special la cei care sunt din Iasi...puteti sa imi recomandati vreun serice sau mecanic care sa imi schimbe distributia...si dak ati putea sa imi spuneto si cam cat ar costa toata treaba asta pt un astra g din 98 ,enzinar de 1,4 cu codul motorului x14xe... Rolling Eyes[/quote

Apropo...am uitat,stie cineva cum pot "activa"asa zisa incalzire din scaune...pt k sub bricheta am tras firele de la asa zisa incalzire..dar nu stiu cum le pot activa...schiita sau un electrician bun,pls
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR