Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut, ma intereseaza un modulator fm, dar din ce am obs toti au o parere proasta despre aceste jucari. Totusi au trecut ceva ani de cand au aparut si vroiam sa va intreb daca au mai evoluat, vad o multime de modele pe net, toate au sunetul slab de o calitate inferioara fata de cea a mp3 playerului ? Nu exista un model care sa se apropie foarte mult de calitatea mp3 playerului sau chiar sa o intreaca ? Sunt deschis la recomandari.
Daca chiar nu se gaseste un modulator fm o sa-mi cumpar un mp3 player, din cate am inteles pionner deh 3900 ar fi o alegere buna. Este greu de montat un mp3 player pe masina? Pot sa stric ceva daca nu ma pricep?
Am o Astra 1.7 DTI din 2003
Astept sfaturi
cheers
Skip ads

  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am si eu modulator fm...
SUNET JALNIC... Shocked
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
nu prea m-ai lamurit ...la ce pret l-ai luat ?
  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Uite din asta am http://www.comenzi.ro/produ...;products_id=1430 ...dar se aude jalnic...poate doar alea de la 300 de lei in sus sa fie mai bune calitativ, insa nu cred ca se merita investitia... Rolling Eyes
Sfatul meu este ca mai bine iti achizitionezi un mp3 player si cu 30 de lei l-ai si montat la un service auto daca nu te pricepi singur. Uite eu am unul ca asta http://www.compari.ro/playe...gt420u-p21603977/ si sunt foarte multumit de el ca are si port usb si aux in si am stick-ul mereu la mine... Smile
Skip ads

  • Z.adrian

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Zafira 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
@All4Opel atat eu cat si sotia mea avem in masina cate un modulator de acel tip.Folosesc acelasi tip de modulator si la masina de servici. ''jalnic'' cred ca este cam mult spus.
De ''auzit''se aude atat de bine pe cat poate sistemul tau din masina sa redea. Este drept ca nu este la fel ca de pe cd.dar..pe mine ma multumeste .Ca si solutie de compromis este una viabila ca si calitate dar mai ales ca pret.(am dat 35 ron la media galaxy pe buc.)
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
multumesc z.adrian, pai eu nu sunt prea pretentios la sunet, dar nici nu vreau sa aud "muste" pe boxe
  • lucas79

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
daca vrei calitatea sunetului alege CD player
pentru comoditate poti trece la mp3 player dar atunci lasi putin din calitate
daca nu ai bani de astea atunci iti iei modulator si te obisnuiesti cu zgomotele de fond
depinde de urechea si de nevoile fiecaruia
au am revenit la un oldtimer, un radio simplu fara memorii, display sau butoane - doar volum, am/fm si frecventa
old school
servus
  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Z.adrian a scris:@All4Opel atat eu cat si sotia mea avem in masina cate un modulator de acel tip.Folosesc acelasi tip de modulator si la masina de servici. ''jalnic'' cred ca este cam mult spus.
De ''auzit''se aude atat de bine pe cat poate sistemul tau din masina sa redea. Este drept ca nu este la fel ca de pe cd.dar..pe mine ma multumeste .Ca si solutie de compromis este una viabila ca si calitate dar mai ales ca pret.(am dat 35 ron la media galaxy pe buc.)

Asa este...fiecare cu opinia sa...insa pentru mine diferenta este mult prea mare si in comparatie cu sistemul care il am pe masina pentru mine modulatorul acela chiar reda sunetul jalnic...cu gajait si interferente si incet si infundat si cum se mai poate spune...insa dupa cum am spus, fiecare cu parerea sa...nu vreau sa intru in polemica cu nimeni... Rolling Eyes
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@enzeru: mestere, sunt cateva discutii pe forumul asta unde se discuta despre modulatoare.
Vezi aici cateva subiecte care ating subiectul:
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=173295
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=25898

Pe distante scurte, eu folosesc radioul.
Pe distante lungi, mai ales unde nu prind posturi de radio, folosesc un modulator SOUND FLY PRO si sunt foarte multumit de el.
Cauta pe site-urile specializate. Acum au preturi mult mai bune decat in urma cu doi ani.
Vezi specificatiile tehnice si compara si cu alte oferte. Este posibil ca evolutia tehnicii sa-si fi spus cuvantul.
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
si eu vroiam tot cd-player, dar as vrea sa fie compatibil cu comezile de pe volan si din cate am inteles aici apar complicatii (adaptoare, mufare, cheltuieli mai mari ) ...Daca stiti vreo combinatie de cd-player + adaptor, va rog faceti-mi o recomandare. As prefera pionner
  • bluetux

  • Mesaje scrise: 1,386
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2008

  • Mesaj Privat
mp3 playerul e mult mai bun decat orice modulator - apropo, fm-urile alea ieftine transmit
chiar mono, cel mai bun folosit de mine e un fm kensington stereo dar tot cu interferente.
asa ca un mp3 player cu touchscreen portabil pe intrarea aux - in in HU original e cea mai buna solutie.
ramane problema cu aux-in, la cd30/30mp3 blaupunkt se modifica circuitul usor.
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
stie cineva pentru pionner un adaptor pt comenzile de pe volan si pt ecran? Este greu de instalat?
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
o sa pun in seara asta un tutorial pentru comenzile de pe volan la pioneer.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
CD player(MP3 PLAYER) e mult mai bun si mai fiabil decat un modulator.
Modulatorul poate primii influente din afara care vor distorsiona calitatea semnaului implicit a sunetului.
  • enzeru

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2009

  • Mesaj Privat
multumesc mult, astept cu nerabdare bazare !
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtop...80&highlight= vezi aici ...
  • alexx0908

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Problema vectra c 2004 fara navigatie, nu functioneaza niciun fel de modulator, am incercat vreo 2 le-am setat frecventele, se conecteaza dar nu trimite niciun fel de semnal audio, ce pot face?(nu vreau sa cumpar mp3 player)
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR