Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • ionut_lazar2001

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2010

  • Mesaj Privat
As fi vrut sa zic ca sunt fericitul cumparator al unui vectra din 1996 insa se pare ca deja au inceput sa apara problemele Sad .ca sa fiu sincer e prima mea masina si dupa mai multe sugestii si pareri am ales acest model.ca am ales bine sau nu, nu cred ca mai conteaza acum ca deja este prea tarziu. masina este adusa din germania si are 130000 Km. La prima vederea totul mergea perfect si din cate am citit si intrebat trebuia sa schimb uleiul si distributia in prima faza , dar se pare ca intre timp masina nu prea vrea sa mai traga si am inteles ca imi trebuie un Kit de ambreiaj nou. As fi foarte recunoscator daca ati putea sa ma ajutati cu pareri, sugestii, indicatii desprea aceasta problema si in general deprea aceasta masina si cum am mai spus si mai sus este prima mea masina si nu prea ma pricep. va rog mult sa ma ajutati si pe mine
  • ionut_lazar2001

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2010

  • Mesaj Privat
multumesc cosminc2009 pentru mesaj.daca ai si altceva sa imi mai spui astept cu placere mesajele tale.eu inca nu pot trimite mesaje
  • ovidiu86_h

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2010

  • Mesaj Privat
poti sa verifici daca iti patineaza ambreiajul : trage frana de mana si incearca sa pleci de pe loc ,accelereaza pana iti vor patina ori rotile ori ambreiajul .Sa ai grija cu nivelul uleiului (verifical, daca nu ai facut schimbul),verifica antigelul,lichid de frana ,ulei pompa servo-directie,etc numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR