Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • baducud

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Am o vectra din 96,motor x18xe si acu 5 zile am fost la cei de la itp si mi-au spus ca valoarea noxelor sunt putin peste limita admisa,dar nu mi-au spus din ce cauza,nu imi consuma nici un gram de ulei,care ar fii cauza?
Si inca ceva,de aproape 2 luni aud un zgomot de rulaj al cauciucurilor spate,cand merg perfect pe linia de tranvai acesta dispare,rulmentii sunt schimbati,sunt noi.cauciucurile sunt sava efecta,cineva a spus ca se poate sa se fii dereglat unghiul de fuga de la rotile din spate si ca zgomotul poate dispare daca il fac. voi ce parere aveti????????? Crying or Very sad
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
De dozarea corecta a amestecului si in consecinta de monitorizarea noxelor se "ocupa" dl "catalizator" si d-na sonda "lamda" se mai poate sa ai doar o problema legata de aprindere sau la valva EGR eu unul as incepe prin a face o diagnosticare la un service mai "de incredere"
Din cate stiu la modelul tau de masina (similar cu majoritatea) nu se poate regla geometria decat pe puntea fata asa ca mergi tot la un atelier specializat si verifica cum stau lucrurile.
  • baducud

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2004

  • Mesaj Privat
multam fain,o sa ma duc sa fac un test la un atelier care il recomanda mecanicul meu,numai el se ocupa de ea in ultimi 2 ani de zile si sunt multumit de el
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR