Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Robert.P

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1.6 Twinport 105 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Va salut ! Smile , am si eu o intrebare : Am un Opel Astra G si sunt nemultumit de calitatea sunetului redata de boxele de la usi. Vreau sa montez inca 2 Boxe pe spate pe suportul acela (tavita nustiu exact cum are denumirea ) de langa tetiere, multi mi-au zis ca nu se poate ar incomoda la deschiderea portbagajului fiind pericolul de a se rupe firele boxelor Sad
Skip ads

  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
o sonorizare buna in masina pleaca de la boxele din fata si de la casetofon! tu de acolo conduci nu?! degeaba pui in spate. zici ca se aude din beci. eu pe astra g am boxele din fabrica. 4 twetere si 4 boxe. am mai pus un woofer, nu foarte tare si se aude beton. Bafta
  • Robert.P

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1.6 Twinport 105 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Ai putea te rog sa-mi zici marca casetofonului ,tweetere-lor si a wooferu-lui .
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
pai eu am un sony 4x52w boxele sunt cele originale. wooferul este magnat, lada home made si o statie sony de 130w
Skip ads

  • Geicsu

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
eu zic, ca conteaza boxele din spate...nu cat cele din fata dar e o mare diferenta intre sunet pe doua si sunet pe patru boxe...este adevarat ca cele de pe spate nu trebuie sa aiba neaparat niste performante ridicate...dar e oribil sa ai difuzoare doar pe fata ( stiu de la Logan Smile )
  • c0st3

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18xe XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2009

  • Mesaj Privat
da, este mare diferenta. dar vorbeam de boxele ce vrea sa le puna in spate la portbagaj. am un prieten cu un golf 3 si si-a pus 2 ground zero destul de mari in spate si 2 in usile din fata mai micute. se aude execrabil. incepe sa te doara capu la cum se aude. dar asta cel mai bine o faci ducandu-te la unu care se pricepe si te indruma el! Numa bine!
  • Robert.P

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 1.6 Twinport 105 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am inteles multumesc pentru raspunsuri Smile Smile
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
o intrebare! a incercat cineva ca la o sursa audio rudimentara plus 2 boxe sa monteze o alta boxa sau difuzor alimentat la plusurile celor 2 boxe ! emite unele sunete cu o alta intensitate fata de boxele puse normal . imi poate explica cineva care se pricepe care e smecheria!
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
este o mare prostie , pe vremuri se folosea acest al 3 lea difuzor pentru a se obtine un asazis efect spatial . Prin aceasta montare nu faci decit sa produci in masina un sunet aiurea si strident ,si sa distrugi stereofonia cu acest canal fantoma
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR