Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Momentat o sa incep tutorialul fara poze , urmand ca zilele viitoare sa fac rost de un aparat ok si sa redesfac cd-playerul meu sau daca doreste cineva ajutor la montaj din bucuresti sa facem pe al lui; Tin sa multumesc colegului salajandani deoarece el este cel care a facut montajul eu l-am facut dupa ce am fost sfatuit de catre el , dar na avut timp sa posteze aici.

Deci se desface partea de jos (tablita) a cd-playerului (are 1 surubel in partea din spate) , acolo veti gasi placa cu circuitul electronic , pe placa veti gasi locul unde se face conexiunea de cititorului de cd (poate fi de doua feluri ) in functie de ce fel de cd-player aveti, la mine pe delco lipiturile sunt sub forma de linie cu 14 puncte de lipituri acolo pe acele puncte va puteti conecta firul dvs de aux in , unde punctele 1 si 3 reprezinta semnalul audio L/R iar punctul 14 reprezinta masa , si c-am asta este tot mai departe depinde de voi ce fir cu ce mufa alegeti jack mama sau jack tata . bafta


  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
buna treaba asta. o fac si eu cat de curand. daca nu pui tu poze... voi pune eu.

in ce setare sta CDR'u cand ai semnalul pe lineIn?
  • shjnock

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 X17TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2008

  • Mesaj Privat
in momentul cand cdr-ul reda muzica din sursa aux (mp3-player) , el se comporta ca si cum ar reda muzica de pe un cd , de asta si trebuie sa fie un cd pus in unitate de pe care el sa "creada" ca citeste muzik
  • Liviu_pl

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Incerc sa ridic un pic topicul.
Am reusit azi si eu ( cu varu electronistu,ca eu sunt duda) sa montez aux pe un crd 500 vdo. Atasez cateva poze pt detaliere.
La sfarsit va trebuie si un cd "mut"
Acesta l-am facut in felul urmator: am intrat la windows-sound recorder-record fara microfon am bagat decat un jack simplu in mufa unde tre sa intre micro sa simta ca e ceva acolo si am inregistrat aprox 5 minute.
Am salvat si burn un cd audio cu "melodia"
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR