Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Bravo tie! Pai recomanda un service bun, cum spune si topicul.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
vezi ca in subtitlu e mentionat si un bonus
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@wellerwells, imi cer scuze ca nu poti intelege, eu am explicat iar oamenii care au un nivel al intelectului mai ridicat de clasa a 4-a reusesc sa inteleaga perfect, chiar au demonstrat asta prin reply, imi pare rau ca tu nu intelegi, nu pot fi mai explicit de atat. Problemele tale sunt altele, ca sa-ti fac un rezumat:
Topicul asta nu ti se adreseaza tie ci oamenilor destul de copti la minte care stiu sa inteleaga. stiu ca te macina ca cineva indrazneste sa zica ca mecanicii Opel Focsani sunt praf, (schimb de consumabile pot face si eu in fata blocului, doar ca nu e bine pentru natura), si mai nou am aflat ca si vopsitorii sunt cam slabi (coji de portocala, nu nimeresc culorile, etc) acum ramane sa aflat ca nici tinichigii nu sunt in stare sa dea cu chit.

@Je, daca ai fi citit tot topicul asa cum se recomanda ai fi vazut ca eu am recomandat un service bun si le-am zis oamenilor ca cei de la reprezentanta opel sunt incompetenti cand vine vorba de motoare. Dovada in cazul meu sau aici unde arata profesionalismul serviceului Opel Focsani. Daca va uiti prin posturile omului veti vedea ca dupa ce ii monteaza pompa el cauta chiuloasa si pistoane.

nu ma astept ca domnul Wellerwells sa admita vreodata ca mecanicii Opel Focsani sunt amatori, si ca daca nu le zice testerul ce sa faca incep sa ghiceasca... doar lucreaza acolo si scopul lui pe acest forum e sa salveze imaginea Opel Focsani, iar daca ii vei critica vopsitoria, va incepe sa o dea in diverse, cum ca asa e peste tot, ca e normal ca un vopsitor sa nu nimereasca culoarea nici din a 2-a incercare si ca e normal sa ai coji de portocala., si mai vine si ne si zice ca e ieftin serviceul, o fi ieftin pentru un neamt (caci preturile sunt apropiate) dar cum el explicat calitatea e foarte departe de cea europeana
  • clubfranc

  • Mesaje scrise: 687
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Micutule, de ce nu stai in banca ta!? Eu stiu ca tu esti sufletist si vrei ca adevarul sa predomine dar.... nu se merita sa-i tii partea .
Userii de pe acest forum au dreptate mai intodeauna, altii exagereaza din necunostinta de cauza, altii ca asa au auzit. dar in esenta au dreptate. Stii si tu ca mecanici buni nu stau la un dealer pe un rahat de bani sa-i fux cum vrea patronul, mai ales cum e ala vopsit . Oameni care raman la un dealer ori e bun si bine platit, ori e un pupincurist de sefi, ori e un "mai n-ai un loc de munca si pentru prostul meu, a terminat facultatea de textile si sta acasa pe HI5. -Cum sa nu, maine sa vina la mine, ca doar ne ajutam reciproc Dl vice...." Cam astia sunt oamenii prin service-uri in care oamenii lasa masina cu incredere, ca doar de.. e dealer. Recunosc , sunt si cazuri exceptionale cum esti si tu si mai multi care vor sa faca ceva si nu li se permite de lingai si pupincuristi. Mesajul a fost clar, omul n-a spus ca dealer-ul i-a stricat masina, ci oamenii care acum lucreaza la dealer, anteror lucrau la acel service..
Cam asa stau lucrurile wellerwells, eu te sfatuiesc sa inchizi aceasta discutie si sa ai grija de opel-ul pe care l-ai achizitionat.


Ultima modificare facuta de clubfranc la Mar 23 Nov, 2010 8:59 pm
Skip ads

  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
wellerwells a scris:Bravo tie! Pai recomanda un service bun, cum spune si topicul.


Service-ul bun l-a recomandat, bonusul este unde lucrezi tu. Laughing
  • boboo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut, as avea si eu nevoie de numarul de telefon, atat al lui claudiu cat si al baietilor care repara tiurbinele.
Nr meu este 0743330132, dati un bip si va sun eu daca aveti unul din numerele acestea!
Va multumesc!
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ok. n-am eu numarul il are tata. o sa incerc sa-l postez maine seara.
  • boboo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Ok scorpio, te rog incearca sa imi dai un bip caci cred ca plec din localitate si nu voi avea net Sad
Iti las si numarul de cosmote: 0767790017
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
o sa-ti dau un sms pe primul numar. Nu ma suna ca nu-s in tara si roamingul costa. am explicat in primul post cum ajungi la el si am pus si un link de google maps, da zoom out sa vezi bine unde e, iti trimit maine numarul si vorbesti tu cu el.
  • boboo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
te rog sa imi dai si numarul la baietii care se ocupa de turbine.. eu am un fiat cu motor 1.9 JTD care imi mananca o gramada de ulei.. e recent cumparata si inca mai descoper vicii la ea..
Mecanicul la care e acum masina (e bunicel ca mecanic si el) mi-a zis ca verifica maine daca are masina compresie si daca are atunci ramane doar turbina sa fie vinovata de consumul de ulei!
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ce iti recomand eu, dute la claudiu, si vorbeste cu el si vezi ce-ti zice el. Eu n-am avut problema cu turbina si nu stiu daca claudiu se pricepe la turbine, eu stiu ca se pricepe la motoare, deci daca te duci la el si el iti zice ce si cum, e om cinstit si zice daca nu se pricepe sau nu poate el sa faca, mi-e mi-a refacut altcineva scaunele, mi-a zis ca el nu face asta dar are un baiat cu care colaboreaza si se ocupa el. S-ar putea sa se priceapa daca nu iti zice el unde sa te duci, caci si eu am ajuns la el trimis de mecanicii de turbina caci ei nu se pricepeau. Astia sunt mecanicii adevarati, care sunt in stare sa zica domnule eu nu stiu, dar stiu pe cineva care se pricepe.
Iti dau maine mesaj cu numarul lui.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sa postezi pe aici parerea despre mecanicul recomandat de mine si cum a fost cu reparatia.
Skip ads

  • EmilPetrea77

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am fost la acest mecanic!Este tipul de om care vorbeste doar la subiect si pune diagnosticul foarte repede!Am schimbat un senzor care lucreaza cu pompa de injectie.Repede si nu tocmai scump!RECOMAND LA TOTI CEI DE PE RAZA JUDETULUI VRANCEA.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
te-a rezolvat si cu turbina? sau credeai tu ca e turbina?
Am observat ca turbinele nu prea crapa (cel putin cele cu geometrie fixa), toata lumea zice ca pot crapa foarte usor, dar pana acum eu n-am vazut ...
  • carabulea

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Aveti idee cat ajunge o diagnoza la Auto Aiss Focsani ?
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
carabulea a scris:Aveti idee cat ajunge o diagnoza la Auto Aiss Focsani ?


80 - 100 ron
  • ionut codreanu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
stiti cumva prin focsani sau pe langa focsani,unde as putea sa cumpar si sa schimb un parbriz?la preturi bune?
multumesc
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
din ce stiu eu (s-ar putea sa gresesc) gasesti parbrizuri foarte ieftine la Bacau, si fara nici un misto. In decembrie, tatal prietenei mele a venit de la targu neamt pana la bacau si si-a pus parbriz la un opel combo (parbriz mare) sub 500lei, nu mai stiu exact cat de ieftin, dar stiu ca a fost mai rentabil pentru el sa faca asta.
  • ionut codreanu

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2006 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut
ai cumva un numar de tel de acolo sau o adresa?

multumesc
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
e reteaua piglinton, iti dau pe privat sa nu se considere reclama....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR