Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • dragosellu

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut!

am si eu o problema! de vreo 2 saptamani, se aude un zarait la relantiu! cand incerc sa arat la cineva nu apare, dar dupa cativa km isi face aparitia acel zgomot! la drum lung nu prea se observa dar in orash e exasperant! am citit pe aici si ar putea fii volanta , dar masina nu tremura! nu se aude la inceput, se aude dupa cativa km si se aude tare la 1000 de rotatii apoi scade usor in intensitate , dar tot se simte si la 800! se aude ca un motorash in plus!

stie careva vreun mecanic bun in Sibiu, la care sa ma duc si sa`mi diagnosticheze problema! la opel ma rup aia de bani:| si e criza !
Pls
Skip ads

  • aly_speed87

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2005 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
nu mai merge turbina kat ma costa
  • maiamy

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2001 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
dragosellu a scris:salut!

am si eu o problema! de vreo 2 saptamani, se aude un zarait la relantiu! cand incerc sa arat la cineva nu apare, dar dupa cativa km isi face aparitia acel zgomot! la drum lung nu prea se observa dar in orash e exasperant! am citit pe aici si ar putea fii volanta , dar masina nu tremura! nu se aude la inceput, se aude dupa cativa km si se aude tare la 1000 de rotatii apoi scade usor in intensitate , dar tot se simte si la 800! se aude ca un motorash in plus!

stie careva vreun mecanic bun in Sibiu, la care sa ma duc si sa`mi diagnosticheze problema! la opel ma rup aia de bani:| si e criza !
Pls


Eu tocmai am dus Opelul meu la un baiat pe Traian Demetrescu (in Tiglari), iti dau nr lui de tel si daca vrei incearca. Mie mi-a gasit "buba", ceea ce nu pot spune si despre cei de la reprezentanta care sunt total pe langa.
0740/526.176 Alin se numeste

Bafta!
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ne spui si noua ce "buba" ai avut? eventual si ce masina ai (motor)?
danke!
Skip ads

  • maiamy

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2001 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
dorin-b a scris:ne spui si noua ce "buba" ai avut? eventual si ce masina ai (motor)?
danke!


Salut,
msinuta mea e o Corsa C 1.2/2001 easytronic
mie mi-a diagnosticat ca fiind pompa hidraulica de ambreaj stricata. Azi vreau sa-i cer un cod sa vad daca e ceea ce am gasit eu pe un site din germania. Ar fi ok sa fie piesa care am vazut-o eu, costa 160 euro noua Din cate mi-au spus cei de la Tg Mures - Tonistorm, am inteles k second ar fi 350 euro (deci nu ar prea avea cum sa fie aceeasi piesa) Sad
Tu ce problema ai?
  • colin21

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Omega 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut ! am un opel omega 2.0 16 V din 1998 si din pacate i-a cedat pompa de apa iar cei de la service mi-au spus ca pentru a schimba pompa de apa trebuie sa schimbe si cureaua de distributie , iar toata "afacerea " ma cost 1200 lei ! ce parere aveti ? mie personal mi se pare cam mare pretul petru o curea de distributie si o pompa de apa si de aceea accept orice fel de sfat ! pretul l-am aflat de la un service din medias deoarece acolo am observat ca temperatura motorului creste foarte tare si as fi foarte fecunoscator daca cineva ar stii un pret sau un service bun in sibiu
  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
suna la 0788498289 (dl. Ion) si intreaba-l cat costa la el piesele + manopera. succes!
  • maiamy

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2001 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Eu am ajuns la concluzia ca cel mai bun "mecanic" e Club Opel
  • ionut-andrei

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2015

  • Mesaj Privat
sal as dorii un mecanic sa imi schimbe injectoarele la un x16xel un mecanic ieftin si bun cum vrea tot omul
  • dan22031980

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 A20
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2015

  • Mesaj Privat
suna la 0771.401.453
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR