Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
revopsita e, se vede ca le-a fost si lene sa dea bandourile jos, asa ca a dat cu rosu si peste ele.
daca ia suta in cat scrie in carte, nu inseamna ca motorul e bun sau nu, asta nu e un test Very Happy
sa nu dea fum, sa stea relantiul, alea, alea.
si am impresia ca are alta cutie masina asta, daca ia mai mult de 100 la ora in a 2-a are F16, cutia de pe 8v, eu am vazut cand m-am luat cu el odata si schimba altfel, parca avea alte rapoarte.
iar daca are cutia asta, inseamna ca daca vrei a 4-a la 60, o sa fie subturata rau, e usor sa iti dai seama. de ce nu vrei turbo?
Skip ads

  • puffu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C20XE+TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am gasit calibra asta (nu mai stiu pe ce site) de vanzare i`am scris omului si mi`a zis ca functioneaza si 4x4 si turbo dar nu stiu ce sa zic la banii astia el mi`a zis ca are pb financiare si deaia o da la pretul asta
  • puffu

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1993 C20XE+TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2006

  • Mesaj Privat
uite ca am gasit si un link unde e pus anuntu
http://www.anuntultau.ro/de...--turbo/723091/37
si mailu omului
sebistern@yahoo.de
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
uuuu...este cam rupta masinutza
Skip ads

  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
cam ciudata nu?? ce ziceti??? la banii astia era vanduta ca painea calda......
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
eu zic ca e smen la acte...........
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
doamne da in tarisoara noastra nu stiu daca am vaz 2 calibre BUNE fara banda izoler pe la fire si alte kkturi.... oare o sa gasesc vreo una sau stau si eu ca alias 2 ani pana gasesc una si aia adusa din afara........ nush eu disper fara masina Sad(( parca imi pare rau ca am dat-o...
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
oare in vreo 5500 5800 euro gasesc si eu ceva bun(o calibra)??? macar sa fie 1995...si daca s-ar putea si turbo:D da nu ar strik si un v6:))).......... am fost in targ si ce am vaz o cali din 1992 16v 3500euro neg.....da ...stiti cum arata o caruta cu caroserie de calibra?Very Happy Ce imi recomandati sa fac sa mai astept sau sa iau una ieftina si sa mai bag reo 2000euro in ea???? Cred ca am sa astept pana o sa imi sara in ochi una BUNA~!........sa nu bag mii de euro in ea..... Sad
Skip ads

  • alias

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1997 C 20 LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:oare in vreo 5500 5800 euro gasesc si eu ceva bun(o calibra)??? macar sa fie 1995...si daca s-ar putea si turbo:D da nu ar strik si un v6:))).......... am fost in targ si ce am vaz o cali din 1992 16v 3500euro neg.....da ...stiti cum arata o caruta cu caroserie de calibra?Very Happy Ce imi recomandati sa fac sa mai astept sau sa iau una ieftina si sa mai bag reo 2000euro in ea???? Cred ca am sa astept pana o sa imi sara in ochi una BUNA~!........sa nu bag mii de euro in ea..... Sad


daca mai astepti pana pe 15 august iti pot vinde eu un let 4x4 din 96
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Poate o vand eu pe a mea...de ieri sunt casatorit Very Happy si parca mi-ar trebui ceva in patru usi.... Very Happy Te intereseaza?
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
parasutistul a scris:Poate o vand eu pe a mea...de ieri sunt casatorit Very Happy si parca mi-ar trebui ceva in patru usi.... Very Happy Te intereseaza?


Off-@parasutistul Casa de piatra si multa fericire .Inseamna ca nu a aflat de pasarici ca altfel.... Laughing Laughing Laughing

PS:arata chiar bine masina, felicitari.
  • ollync

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Nu stiu in ce stadiu mai este masina acuma, dar pot sa zic ca atunci cand o cunosteam eu o fost cea mai intretinuta si mai neforjata calibra turbo din romania. Adevarat ca o fost vopsita, dar nu din cauza ruginii sau pentru ca o fost lovita, ci pentru ca XXX a aranjat-o putin. ( Spoilere, eleron, etc.) Cand a aparut la sibiu era varianta stock. Si despre functionare pot sa zic ca mergea totul pe ea.
Intr-adevar pare cam ieftin pretu de strigare.

PS: nu stiu daca am vazut vreo urma de banda de izolat la instalatia electrica de la motor la masina asta.
Skip ads

  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
ia zi alias ce masina???baga ceva poze!!
  • 16valve

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:ce ziceti de calibra asta merita??? uitativa la poza cu esapament nu e putin fum albastru????sau mi se pare . pls astept raspuns

http://www.autovit.ro/html/1/3/3/8/371338.php


1. nu exista 130.000 reali din anul ala (dupa mine)
2. cu un filtru si o evacuare nu castigi 50 de cai (de la 200, cat are ea la 250)
3. chestia cu pozele e reala: sunt multe gunoaie care iti iau ochii, dar de fapt au probleme mari
4. cu toata sinceritatea: eu vreau sa vand o calibra din 92, 2litri 16 valve, motor pus recent, adus din Germania, de 160.000 km, omologat la RAR, cu revizie facuta la ei, stare impecabila, exterior ok, si vreau 6500, cu tot cu inca un motor bun si complet de 16 valve; si tot pierd fata de cat am bagat in ea; un turbo bun nu poate sa coste 6300 negociabil. daca te intereseaza oferta mea, suna-ma la 0723.70.68.15
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
scuuuummpp pt un 16v din 92....serios no offense dar.....daca tot e asa buna mai bine o pastrezi....Very Happy
  • 16valve

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
alex_z0ne a scris:scuuuummpp pt un 16v din 92....serios no offense dar.....daca tot e asa buna mai bine o pastrezi....Very Happy


vreau sa-mi fac casa, de-aia; stiu ca pare mult, dar daca ai calibra si te mai uiti in stanga si-n dreapta vei constata ca majoritatea sunt gunoaie; asta e chiar in stare foarte buna, vopsita recent bine, motor omologat adus din germania, fuge bine, nu bate absolut nimik, articulatii totul e brici, muzica; de-aia vreau atat pe ea; altfel n-o dau, ca e pacat de bani
  • free4wayu

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
CASA DE PIATRA parasutistului!
alex, de ce vrei calibra neaparat? si eu am facut la fel am vandut 8v ca sa imi au 16, tot cazan era, nu se mai gasesc bune, si tre sa va obisnuiti oameni buni cu gandul asta, gata, s-au terminat calibrele! altceva la rand.
arata bine, nu zic, fuge, dar e tot vechitura. eu am visat ani de zile sa fac 18 ani sa imi iau calibra, am avut 2 dealungul timpului, dar m-am convins ca pt o idee, nu merita atatia bani bagati, si atatia nervi de fiecare data cand pica cate ceva. time to move on, la 5500-5800 cat ai tu, gasesti altceva, crede-ma
  • alex_z0ne

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
de gasit am gasit a4 1.8 20v turbo...alfa 145 1.6boxer...bmw 320 24 valve sunt masini muulte....chiar nu stiu ce sa aleg...... Ce mi-ai(mi-ati) recomanda????
  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Pai de recomandat ti-ar recomanda BMW dar.....cea mai buna dintre astea e aia care ti-o perimiti Smile
Indiferent de cat de buna ar fi marca, de cat de laudata ar fi masina ...e vorba ca pe masura ce pretentiile cresc asa se duce si buzunaru tau la vale in cazul in care , doamne fereste pica ceva....
So....ia-ti BMW daca iti permiti sa intretii un BMW, ia-ti Opel daca vrei sa ramai la aceleasi cheltuieli ca si pana acuma.

Ca idee....eu am de ales intre un G, un A3 sau un Golf 4.Dintre toate astea o sa alerg G pentru ca asta imi permit sa intretin si ca masina e suficienta pentru necesitatile mele.
  • parasutistul

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1994 C25XE V6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru urari la toti !Ma gandeam sa va anunt printr-un nou topic ca m-am casatorit dar nu face subiectul forumului asa ca m-am ''bagat'' aici !(sunt mandru ca la nunta asta au fost 12 pistoane in ''w'' adica ,Calibra mea si a lui CaliV6 Very Happy )
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR