Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • trandafir678

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
salutari.in octombrie am cumparat noua masina.in general sunt multumit la prima vedere cu toate ca nu am facut decat 1400 km.nu pot sa spun nimic de consum si alte chestii ptr ca nici nu prea am fortat-o(mi s-a spus sa nu depasesc 100-110 km/ora in primii 2500 km).dar,pentru ca intodeauna exista unul,m-i se pare destul de lenesa,comparand-o chiar cu clio ce l-am avut inainte.as dori sa mai vad pareri de la noi posesori de model.tot ma chinui sa ajung la o intalnire dar nu reusesc.am sa incercd in decembrie....toate cele bune si sanatate
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
am si eu un astra 1.4 100cp.. cam 700 si cv de km.. ridicat din reprezentanta pe 4 noimebrie..

Ce pot spune, fata de inceput s-a lasat motorul, a inceput sa se mai simta ceva forta si sa accepte accelerari bruste, la inceput daca acceleram brusc era ca si cum a-si tine-o constant, nesaltandu-se turometrul..
Eu am mers cu 120 de cum am iesit pe poarta reprezentantei.. nu s-a intamplat nimic.. cei drept mie mi-au zis sa nu depasesc 3000 rpm si 130km/h..

Fata de prima zi in care am luat-o acum dupa 700 km sunt multumit.. sper ca odata cu inaintarea in km sa fie si mai bine. Ce-i drept dupa cate comentarii de rau citisem despre motor, ma asteptam sa stea pe loc masina Smile))
  • trandafir678

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ptr.okta43,salut
eu am 1300 si ceva de km dar parca nu se simte nici o dif.sa stii ca am urmat si eu aceleasi sfaturi ca si tine...am o esentia+ceva optionale.nu sunt niki lauda dar parca e ceva nashpa.....daca nu sunt indiscret,cat ai dat pe ea?vroiam un motor mai mare dar m-au imbrobodit ca asta e cu transmitere pe lant,bla bla bla.am zis ca acum cand ajung acasa sa-i fac un consum urban sa vad cum sta.daca e mai tinem legatura.multa bafta
  • trandafir678

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ptr.okta43,salut
eu am 1300 si ceva de km dar parca nu se simte nici o dif.sa stii ca am urmat si eu aceleasi sfaturi ca si tine...am o esentia+ceva optionale.nu sunt niki lauda dar parca e ceva nashpa.....daca nu sunt indiscret,cat ai dat pe ea?vroiam un motor mai mare dar m-au imbrobodit ca asta e cu transmitere pe lant,bla bla bla.am zis ca acum cand ajung acasa sa-i fac un consum urban sa vad cum sta.daca e mai tinem legatura.multa bafta
p.s.-cati km tre sa urmam sfatul ala cu 120 shi 3000?


Ultima modificare facuta de trandafir678 la Joi 25 Nov, 2010 11:37 pm
Skip ads

  • trandafir678

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
ptr cel cu noul astra rosie din ct,salut
ne-am intalnit la pol,cu numerele.ziceai ca ai fost la munte,etc.cum este masina acum dupa ceva vreme?poate mergem si noi la o intalnire....eu unul cred ca o sa o fac in prima duminica dupa 9 decembrie.bafta
  • nmihai

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2011

  • Mesaj Privat
E nevoie de cateva mii de km bune pentru ca motorul sa isi dea drumul si pentru a scadea consumul.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR