Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
incep prin a saluta pe toti cei de pe acest forum. Very Happy . sunt proprietaru unei vectra a an 1993 berlina motor 2000 cutie automata.sunt in lucru cu ea. am avut un mic accident putin mai mare din care a rezultat micsorarea portbagajului.acum din berlina e heijbek Laughing o am la tinichigiu si miam facut un proiect cum sa o modific umpic mai mult akum sunt la exterior va urma interior si la primavara motorizarea.la exterior eu personal imi fac barile model tuningasta ca stiu foerte bine sa lucrez cu fibra. de ce am deschis acest topic? sa imi pot face noi prieteni propietari de opel special vectra a si pentru a putea cere sfaturi in legatura cu tot ce tine de auto. o prima intrebare.stie cineva unde pot gasi sistemul acela de deschidere a usilor shave door?
vreau sa astup manerele usilor.si flanse pentru a putea scoate rotile mai inafara ca am umflat aripile.am gasit pe net dar nu prea am incredere parca e mai bine cand iti recomanda cineva. sper ca nu vam plictisit sau am cerut prea multe. va salut si sper sa primesc ceva raspunsuri la randul meu voi raspunde si eu cererilor dv. Very Happy
Skip ads

  • lucian17crw

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1994 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut bine ai venit in club referitor la proiectul tau pune niste poze pt a ne putea da seama ce vrei sa faci la masina
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
asa arata frumusetea mea Laughing asa aratadupa accident Crying or Very sad .ma doare sufletul cand ma duc si o vad asa.masinuta asta e sufletul meu imi e draga rau Razz . barile sunt mulajele de care ma ocup personal.urmeaza sa fac matritele.scuze de calitatea pozelor.nu am deocamdata poze cu stadiul de fata.promit sa postez zilele urmatoare. va salut cu respect.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
si inca o intrebare.dac scot tobele in praguri la usile din spate voi avea probleme cu itp si ma rog si garcea pe strada? meseriasii miau spus ca imi scoate catalizatoru si imi lasa toba de mijlok si imi mai face una langa in locul celei finale iar apoi cu un igrec va iesi stanga dreapta cu tevile prin pragurile de fibra. stie cineva de preblema asta? asta e un vis al meu de cand am luat masina acum 2 ani cand am facut-o negru mat.
Skip ads

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca daca esti nou pe aici pe forum nu prea esti bagat in seama si de raspunsuri nu mai incape vorba. oare asa au patit toti cei care sau inscris pe forum? ciudat.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
limita dintre o personalizare reusita si kitch e foarte fina; la acest model, in speta vectra A, cred ca cel mai bine se preteaza o personalizare discreta, fara elemente care sa sara in ochi; personal cred ca kit-ul SFI impreuna cu o usoara evazare a aripilor in cazul in care ai si jantele aferente, o suspensie mai joasa, un "bad-boy lok" la capota si un set de "angel-eyes" e indeajuns pentru a scoate din anonimat acest model; cat despre evacuare mai bine ai merge pe traseul original, motivele fiind in general legate de degajarile in caroserie facute de fabricant pentru pozitionarea traseului de evacuare in combinatie cu diferite ale trenului de rulare spate
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mda. multumesc gabone. ai dreptate cu evacuarea dar stii cum e cand i se pune nebunului nu ai cei face Razz glumeam.asta e o idee a mea mai veche. iar despre angel-eyes mie numi plac pare o baba fardata.ceva de genu.iar o bara,un prag si umpic aripile umflate nu cred ca duce spre kitch prea mult doar ca ia o haina noua. de suspensii ai dreptate dar nu stiu daca bugetul alocat acum imi va ajunge va urma operatia asta la primavara odata cu motorizarea despre care nu stiu prea multe dar am inceput sa ma documentez. un turbo o cipare etc sa vedem.acum ma intereseaza strict exterior interior,azi ma duc sa iau rasina sa torn matritele pentru bari si in zilele urmatoare am sa postez poze cu noile bari sami spuneti daca modelul ales va da bine pe vectruta sau va fi kitch. multumesc de raspuns si am sa iau in calcul parerea ta gabone si a celorlalti .
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa faci modificari indicat ar fi sa fie cat mai 'fine', sa nu bata la ochi ca te opreste politia care are alaturi RAR, ARR etc. si tot iti gaseste ceva. Nu este o noutate ca masinile tunate sunt oprite si puricate. Acum cateva saptamani in Iasi a fost razie totala si a plouat cu amenzi si certificate ridicate. Verificate : folii, pleoape, semnalizari vopsite, xenon, pozitii albastre, jante/cauciucuri, port centura, folosire incorecta lumini, becuri arse, gaze, frana, directie, acte, alcolemie, botite si nereparate in termen etc. Singurii care mai scapau neopriti erau cei cu masina noua, curata, fara modificari dar de plictiseala erau si unii trasi pe dreapta la verificat acte si suflat.
Skip ads

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
ieri am turnat matritele la bari azi leam scos. se intaresc mai greu ca e rece afara.sunt foarte multumit cum au iesit. in curand vectruta mea va primi niste bari noi si frumoase.in cateva ore voi posta si poze cu matritele. va salut
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
si poze cu matritele. si totul a inceput asa si si acum urmeaza in cateva zile si turnarea barilor. sper ca nu am deranjat pe nimeni cu topicul meu. astept pareri, critici si sfaturi. va salut cu respect Oare? Razz
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Am vazut intamplator o masina cu evacuarile facute cum doresti sa le faci si tu iar prima impresie a fost opusul celei asteptate. Sa detaliez si de ce: evacuarile iesind in lateral si masina fiind in mers...principiul Coanda... rezulta usi , aripi spate si portbagaj afumate . Imi pare rau sa te dezamagesc dar nu mi-a placut.
Mai bine scoti evacuarea cu doua tevi prin gaura din mijlocul barii spate.
Ceva gen:

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mersi frumos beule.uite la asta nu mam gandit .da ai dreptate.mai pus pe ganduri cu ideea mea sa le scot peacolo.cred ca va da bine.mersi de sfat te salut
. Razz
Skip ads

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
tare greu cu meseriasii astia.un tinichigiu de doi bani la capitolul seriozitate.la meserie no coment.ma tine de trei saptamani si ceva si abia jumate a facut treaba.ma caiesc ca mam dus la el.iam mai dat si jumate din bani. oameni de tot.... mam saturat de mers pe jos.mie tare dor de vectruta mea.ooooof
  • niniy21

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 c16 Sv
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2010

  • Mesaj Privat
interesante barile alea.ceva informatii despre costuri?
sunt facute de tine sau turnate de cineva?

imi pare rau sa aud de intarziere,dar macar stai de capul lui sa iasa ceva frumos,daca tot te tine atat.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut nini.in ce priveste supararea mea e ca mai e si vecin de cartier si prieten. dar uneori daca esti prea baiat bun te ia de ..... dar nui pr ii fac cheie imediat dar ....... in ce priveste barile iti pot da toate detaliile.miar place sa ajut pe oricine.eu defapt stiu sa lucrez foarte bine cu fibra, eu fac barcute pentru plantat pentru pescuit si nu mia fost foarte greu sa realizez mulajul si apoi matrita.mai prost ca nu prea am spatiu deajuns.acum sunt in stadiul de matrite.khiar nu am avut timp sa torn si nici nu imi ajunge rasina pentru amandoua.nu stiu cat de bine se vede in poze detaliile dar promit ca voi veni cu noi poze de calitate direct cu barile. Aha si uitasem LA MULTI ANI tuturor celor ce poarta numele de andrei sau andreia. numai bine.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
si detalii despre costuri; barile vechi care leam taiat si mam ajutat de ele ca si cote exacte,polistiren extrudat de 5 grosime. 3 tuburi spuma ,1 sac de ipsos pentru a putea incarca sai dau mai usor formele dorite, si rasina care ma dus undeva la vreo 350 lei si bineinteles indemanare si multa rabdare. va mai urma chit si sprit chit una peste alta pe mine mau dus cu totul vreo 500 lei.vor urma pragurile.
  • beu
  • Suspendat
  • 603 mesaje
  • din 31 Jul 2009
  • Astra 1996 x16xel
  • Bucuresti
  • beu

  • Mesaje scrise: 603
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Abia astept sa vad rezultatul final.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
si eu abia ast dar ma dezamageste zi de zi tinichigiu.imi vine sai crap capu frate.azi am luat stopuri .sper macar ca saptamana viitoare spre sfarsit sa o termine si apoisa intru eu pe ea.''''seriozitatea'''''asta e.o sa va tin la curent promit. cu respect.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut tuturor opelistilor. of a venit si zapada si masina mea nu e gata. of cu tinichigii astia de doi bani ce tine de seriozitate. mam saturat de asteptat mie dor sa o scot la o tura dar se pare ca mai am de asteptat. asta e. va salut cu respect si sper ca nu supar pe nimeni ca va tin la curent pe cat pot cu problema mea.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
asa arata in momentul de fata scuze de calitatea pozelor sunt facute cu telefonu. azi sper sa inainteze mai mult asa mia promis. oooof. inca mai pot rabda dar si cand oi rabufni Mad Evil or Very Mad vai de el.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR