Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
felicitari pt munca depusa.dar.cu parere de rau iti zic ca arata rau.stiu sa lucrez in fibra mult mai putin decat tine si stiu,am vazut ce munca e.e greu.mai ales pt incepatori fara ca cineva sa ii ajute.dar ce ai facut tu pe lateral cel putin in faza asta pana in vopsit arata rau,capota nu se leaga cu aripa,nu este continuiate deci arata rau si din fata,este doar o parere personala"sa nu ma injuri/injurati" .In fata la capota,filtrul tau de aer pe unde isi ia aerul?eu am un vectra b si pe acolo isi ia aerul pt admisie.am mutat cumva alimentarea cu aer?ce o sa mai injuri noaptea .. Smile oricum inca o data iti zic bravo,felicitari pt munca depusa si pt ce a iesit.daca tu cu manutele tale ai facut modificarile jos palaria.si eu am in plan cel putin jumate din ce ai facut.momentan lucrez la un spoiler spate.munca grea a dracu asta cu fibra Smile) acum am ajuns la chit,moooolt chit.la vara sa vedem cum ma invart si ma apuc sa fac si eu barile.momentan nu ii umflu lateralele.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mersi pentru aprecierea muncii depuse, si sa stii ca nu injur pe nimeni care ma critica iti jur.filtrul de aer este mutat ca sa isi ia aer, si tot ce am facut este ceea ce am crezut si mia placut sa ii fac vectrei. e mai mult spre NFS.
acum te intreb eu de ce bagi asa moooolt chit? eu cu asta ma ocup avem un garaj unde lucram numai asa ceva turnam capote usi si tot ce am facut la a mea adica bari, praguri bad boy etc cam tot ce se poate face la interior si exterior.
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
am bagat mooolt chit pt ca e primul lucru de il fac ai a iesti stramb ca dracu Smile).am primit cat de cat indicati prin telefon si majoritatea informatiilor le obtineam dupa ce treceam de statiul respectiv.peste 1-2 luni o sa trag o fuga pana la craiova la tipul de mi-a trimes fibra sa vad live cum se face o bara un prag etc,ulterior sa ma apuc si eu de barile mele.inca o data Respect! e multa munca,multi nu stiu,nu au idee ce inseamna,asa credeam si eu pana sa ma apuc.....aaaa in 3-4 zile termin si il arunc pe portbagaj Smile) nu este asa,nu la inceput.cu chit e greu de lucrat,tipul care e furnizorul meu a zis ca niciodata nu finiseaza el.trimete tot la mesterul cu chitu pt ca este greu si daca nu faci asta zilnic cam greu sa iti iasa simetria.oricum bafta in continuare,imi pare bine ca nu ai pus porcarie de gura de aer pe capota Smile spoiler spate finut.lasa ca in 1-2 ani o iei iar la modificat

si ideea este ca....sa iti placa tie nu altuia pt ca nu altu o conduce.masina o faci pt tine si doar atat conteaza,parerea altuia nu se ia in considerare.
Skip ads

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
acum am venit de la garaj.avem foarte mult de munca. in curand va voi arata un renault coupe cu bari praguri etc facute de noi.luni imi vin 2 bmw sa le facem capote si usi din fibra sa usurezze masinile ca sunt baieti care se trag cu ele.
oricum bafta multa si apreciez ca ai avut curajul sa te apuci sa faci si sa inveti. daca ai nevoie de vreun sfat sunama oricand. 0769986902
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
mare prostie cu usile din fibra.ei nu se gandesc ca la un impact lateral sunt facuti carne tocata?daca au cusca in masina atunci poate se merita oricum am avut si eu tampenii gen ce ai zis tu si m-am documentat,daca DACA schimbi fete usi/capota mot/bari/geamuri etc o sa reduci maxim un 200 kg.oricum eu am scris aia 200 cu mult peste ce reducere de greuatate ai obtine dar am zis sa fie o marja de eroare.daca ai ceva in cap lasi usile asa cum sunt ele si schimbi aripi/bari/capota motor/portbagaj/geamuri adica pui pexi care e mai usor.renunti la tot ce ai in masina si da o faci usoara si cat de cat pastrezi si siguranta dar cu usi din fibra............este din ciclul "asa nu! " Smile

si o intrebare asa ca sa stiu eu pt mine ca ma roade si pt viitor in caz ca o sa ma apuc.la umflaturile de la aripi ai dat cu spuma,asta stiu dar ai facut ceva pe aripa ca sa tina spuma aia?adica ceva gen pocnituri sau .......ceva sa zici ca o sa stea cat-de-cat acolo sau pur si simplu spuma peste aripa,jmilgher si fibra.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
hai sati explic ce si cum cu aripile. incarci cu spuma zona aripii si o modelezi, dupa ce ai dat forma finalapolizezi pana la tabla toata vopseaua din jurul spumeipe o latime de minim 5 cm, pentru ca fibra sa adere pe tabla. nu va rugini dedesupt si nuti trebuiesc pocnituri.daca ai vreo nelamurire sunama.
iar in legatura cu usile si capotele baietilor ei doar le au numai si numai pentru liniute.nu circula cu ele.
azi am turnat barile de la renault si am si finisat-o pe cea de fata.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...50&highlight=
Skip ads

  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
cangri ms pt poc-nituri"popnituri" nu stiam despre aceasta denumire.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mda. ce sa zic. nu poate sa greseasca omu mai ales la o ora tarzie si voi trebuie sa faceti o tragedie din asta.hmmm. ma lasa rece.
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
inger la fel cum ai zis tu.nu este suparare.omul cat traieste`nvata.nu stiam ca e gresita denumirea.nu e mare deranjul Smile.si nici nu aveam idee cum se fac umflaturile de pe aripi.ma gandeam ca poate nu este chiar rezistenta spuma data pur si simplu peste tabla.ma gandeam ca are ceva sustinere.....
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
NU TATI SPUMA ARE ROL DOAR DE MODELARE, IN TIMP EA SE MACINA SI CADE SINGURA AI VAZUT CA LA GEAMURI.
DOAR ATAT TREBUIE SA FACI SA POLIZEZI PANA LA TABLA CA RASINA SA POATA ADERA. TIAM ZIS DACA VREI CATEVA SFATURI NU EZITA SA MA SUNI.
CU RESPECT.
Skip ads

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
noile incaltari ale vectrutei. borbet. altceva nu cred ca i se potrivea mai bn
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
acum urmeaza suspensia si apoi evacuarea fara catalizator, teava de 80 cu finala de inox de 110
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
frumoase jante.capace nu ai la ele?am vazut si eu niste borbet-uri fumoase pe mercador undeva la 200 euro.offf Smile)
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
mersi frumos. nu am capace dar nu e problema imi fac din fibra si le personalizez. da si eu miam dorit de mult timp astfel de jante.
  • sebigaja

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
cam pe cand estimezi ca o vei termina?
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
eu imi doresc foarte mult sa o termin. am foarte mult de munca , mai ales saptamana asta am enorm. printre picaturi am mai facut cate ceva la ea dar nu foarte vizibil. sper in o luna sa fie complet gata doar exterioru si sigur va fi.
  • azz
  • Suspendat
  • 858 mesaje
  • din 28 Jun 2011
  • Vectra 1996 X20XEV
  • Olt
  • azz

  • Mesaje scrise: 858
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
am testat sa vad cum arata spoilerul pe masina mea/inca este putin stramb si trebuie chituit,am vb cu un meserias cu 250 ron il face il si vopseste.vreau sa zic ca ceva mai oribil decat ce am facut eu nu am vazut in viata mea.un caine calacat de 100 de masini arata mai bine decat spoilerul meu.nu stiu daca se merita sa dau 250 de ron si sa nu fiu multumit de razultat.
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
INCA UN PROIECT TERMINAT. RENAULT MEGANE COUPE.
bari modificate,praguri, capota usor modificata, portbagaj clean etc.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR