Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ady_d33jay

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salutare forumistilor!
am dat acuma seara peste un fier de la intrarea unei porti cu toba din mijloc [astra g break 2003 1,7dti], iar din cate am constatat este putin indoita intr-un colt, plus ca se aude un zgomot ffff urat de la motor [de parca ar fi sparta undeva, dar nu se vede], si daca stau pe loc mai intra si ceva gaze inauntru si nu stiu cum sa procedez... Crying or Very sad
e posibil sa mai fie afectat si altceva [restul galeriei de evacuare nu a suferit nici o avarie din cate am observat] in afara de toba, ca doar cu ea am dat [s-a si simtit pe moment pocnitura]?
are cineva idee cat costa o toba mijlocie pt astra g 1.7 dti noua? Shocked
Skip ads

  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Vezi daca nu s-a rupt si racordul flexibil de pe evacuare, e pe langa baia de ulei.
  • ady_d33jay

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
denisCT a scris:Vezi daca nu s-a rupt si racordul flexibil de pe evacuare, e pe langa baia de ulei.


ai idee cam cat costa racordul flexibil si o toba intermediara noua? Question Embarassed
ms Smile
  • alexx1402

  • Mesaje scrise: 1,753
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2017 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Toba intermediara
Klarius - 237
Bosal - 415
Racorduri flexibile gaseti doar "universale" pe diametre si lungimi diferite. 50-150lei
Skip ads

  • ady_d33jay

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am fost azi la reparat cu masina, asadar:
1.spre asteptarea mea, saxofonul s-a rupt de tot, in urma deplasarii din cauza impactului tobei cu acel fier, si s-a desprins de catre motor - de aici imi si intrau gaze in habitaclu - s-a sudat cu argon, si e ca nou Laughing
2.toba intermediara intr-adevar este indoita putin, dar nu este sparta asa ca n-am mai schimbat-o Wink
acel racord flexibil nu apare la astra g 1,7 dti [doar la 1,7 cdti din cate am observat], si cred ca daca-l aveam montat nu se mai rupea saxofonul, care nu prea se gaseste in magazine ci doar la comanda, este facut din ceva fonta speciala
ce pot sa va zic, sa aveti grija sa NU faceti aceeasi greseala ca si mn, altadata o sa am grija cand intru la cineva pe poarta
Bafta tuturor!
  • Dic
  • **
  • 74 mesaje
  • din 15 Feb 2010
  • Astra 2005 Z17DTL
  • Bucuresti
  • Dic

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
E bine ca ai rezolvat problema. Cam cat te-a costat reparatia?
Succes!
  • ady_d33jay

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
cam gratis a fost, Wink ca mecanicu' e prieten de familie [i-am dat adica ceva acolo de cateva beri Laughing ], iar sudura am facut-o la un prieten care are atelier specializat in prelucrarea metalului !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR