Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • OKtavian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Sal,
Daca stie cineva sa ma indrume catre un loc de unde pot achizitiona un carlig de remorcare (fix).
Este pentru un Opel Astra H 1.6 Twinport din 2005. Imi este mai la indemana in Bucuresti, Sibiu sau Ploiesti.
Ma gandesc ca un SH poate iesi mai ieftin si nu trebuie sa fie neaparat nou. Poate se potriveste si de la alt model de Opel.
Totodata as fi interesat si de niste suporti de schiuri (tot SH) pentru bare transversale (Thule). Aici poate deschid topic nou.
Cu multumiri,
Octavian
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Iti treba carlig special pt astra h, exact pe modelul tau de caroserie (carligul de estate e diferit de cel pt hatch). In prealabil verifica daca ai volanta cu masa dubla. Daca da...pune carligul dar numa de forma sau de protectie. de tractat mai putin pt ca tipul asta de volanta e mai fragil...se duce si fara sa tragi ceva cu masina. Vezi ca si instalatia electrica treba sa fie de astra h pt ca in tabloul din portbagaj e un soclu special in care se infige cablul instalatiei..seamana cu un euroscart mai mare cu 20 si ceva de pini. Apoi instalatia treba "activata" cu o interfata...tech 2 sau poate op-com ...
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu iti recomand sectiunea "Publicitate" pe forum. Poate gasesti ceva mai ieftin.
La fel poti cauta si pe net ( Google ), cand am cautat pentru Zafira mea, am dat de multe anunturi cu carlig de remorcare pentru Astra H. Daca masina este dotata cu BC care indica si becuri arse se recomanda instalatia electrica originala care include si modulul de protectie. Daca nu are masina asa ceva, poti face instalatia chiar tu ( legi firele direct la stopul din spate ). Astfel scapi de o cheltuiala de cca. 400 Ron ( atat costa instalatia electrica cu modul de protectie incorporat nou GM ). Succes.
  • mircea victor 15

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Intreaba la sectiunea ,,publicitate'' pe userul ToniStorm, eu am cumparat de la el pentru h-ul meu carlig demontabil cu cheita cu tot cu instalatie si modul .
Skip ads

  • oprea vasile

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am cumparat un opel astra h break 2008 si ii lipseste cricul si cheia de roti as dori sa aflu de unde pot sa le cumpar
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut si bine ai venit pe forum Wink
Poti incerca linistit la sectiunea "Publicitate" aici pe forum. Cere o oferta de pret de la colegii care se ocupa cu vanzarea de piese si accesorii Opel. Succes Wink
  • tigy

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2007 17cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2007

  • Mesaj Privat
oprea vasile a scris:Am cumparat un opel astra h break 2008 si ii lipseste cricul si cheia de roti as dori sa aflu de unde pot sa le cumpar

da-mi un pm, am eu noi noute de la g-ul meu,
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
servus

stiti cumva vre-un posesor de astra H caravan care sa isi fi luat si plasa verticala din cadrul flex-organizer-ului?
ma intereseaza dimensiunile plasei. am astra j si vreau sa stiu daca se potriveste de la o versiune la alta. clemele de prindere in sine sunt aceleasi (au acelasi cod) si poate e la fel si la plasa.

multam fain
Skip ads

  • vercingetorix

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Informativ, am fost acum 2 saptamani la Vasile de pe strada Firuta din sectorul 5.
Mi-a cerut 150 de euro pe un carlig de Astra H Caravan cu tot cu partea electrica.
L-am intrebat si de niste jante de 16 de otel, pretul cerut a fost 150 de ron bucata.
Stie doar de cifra 150 si nu e mare diferenta fata de pretul unora noi din magazin. Smile
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
mihail.dragoi a scris:servus

stiti cumva vre-un posesor de astra H caravan care sa isi fi luat si plasa verticala din cadrul flex-organizer-ului?
ma intereseaza dimensiunile plasei. am astra j si vreau sa stiu daca se potriveste de la o versiune la alta. clemele de prindere in sine sunt aceleasi (au acelasi cod) si poate e la fel si la plasa.

multam fain


Clemele cat au costat? Plasa aia trebuie neaparat sa aiba teava aia metalica? Nu merge si o plasa elastica simpla?
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
vercingetorix a scris:Informativ, am fost acum 2 saptamani la Vasile de pe strada Firuta din sectorul 5.
Mi-a cerut 150 de euro pe un carlig de Astra H Caravan cu tot cu partea electrica.
L-am intrebat si de niste jante de 16 de otel, pretul cerut a fost 150 de ron bucata.
Stie doar de cifra 150 si nu e mare diferenta fata de pretul unora noi din magazin. Smile

Vezi ca o janta tabla la Opel asta iarna costa 118 lei,asa ca........
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
adilos a scris:
vercingetorix a scris:Informativ, am fost acum 2 saptamani la Vasile de pe strada Firuta din sectorul 5.
Mi-a cerut 150 de euro pe un carlig de Astra H Caravan cu tot cu partea electrica.
L-am intrebat si de niste jante de 16 de otel, pretul cerut a fost 150 de ron bucata.
Stie doar de cifra 150 si nu e mare diferenta fata de pretul unora noi din magazin. Smile

Vezi ca o janta tabla la Opel asta iarna costa 118 lei,asa ca........
Unde?Unde?Ca vreau si eu....
Skip ads

  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
george_eu25 a scris:
adilos a scris:
vercingetorix a scris:Informativ, am fost acum 2 saptamani la Vasile de pe strada Firuta din sectorul 5.
Mi-a cerut 150 de euro pe un carlig de Astra H Caravan cu tot cu partea electrica.
L-am intrebat si de niste jante de 16 de otel, pretul cerut a fost 150 de ron bucata.
Stie doar de cifra 150 si nu e mare diferenta fata de pretul unora noi din magazin. Smile

Vezi ca o janta tabla la Opel asta iarna costa 118 lei,asa ca........
Unde?Unde?Ca vreau si eu....

In orice dealer Opel.
  • chempes

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut,o intrebare am si eu pentru un opel astra h 2004 ma interesa carligul pentru remorca ,am gasit la cineva si mi a spus ca se potriveste si la caroserie hatchbak si la combi.Este adevarat?sa nu il iau degeaba.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu e la fel....dar la romani se poate adapta Smile In porbagaj gaurile pt carlig sunt stantate pe niste nervuri. Celalat tip de carlig nu o sa se potriveasca la gaurile stantate..si probabil ranforsate suplimentar. Pe langa carlig mai e nevoie de instalatia electrica speciala si de un fagure din teflon care il inlocuieste pe cel existent in bara de protectie.
  • chempes

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Am cumparat un carlig dar nu am la el acel fagure despre care vorbeste colegul livcro si acele 4 bucse care vin pe cele 4 suruburi de prindere intre cele doua placi.Sunt neaparat necesare?
  • chempes

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut,am rezolvat cu carligul am facut bucsele ,l-am montat dar am o neclaritate .Ce trebuie activat cu Tech2?Ceata?restul functioneaza ok pozitie,semnal,stop.
  • chempes

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Nu ma ajuta nimeni va rog?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu activa nimic, din cate stiu eu nu ai nevoie de tech2 pentru carlig, un opcom e de ajuns.
  • chempes

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Si cu opcom ce trebuie activat?lamureste ma te rog.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR