Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Astra G si Ford Focus 1 sunt foarte comparabile d.p.d.v. al calitatii, optionalelor, fiabilitatii.
Am condus destul de mult ambele modele si au intradevar plusuri si minisuri amandoua insa chiar si asa , nici eu nu as sti ce sa cumpar daca as avea de ales la o suma fixa de bani. M-au incantat amandoua.
Astra G are interiorul mai soft, mai placut la atingere, parca si un pic mai prietenos chiar daca e cam clasic, in schimb Focus 1 are un aer un pic mai sportiv si mai modern, placut privirilor, dar mai rece si dur la atingere.
Astra G e mai comoda un pic parca pt. drumuri lungi, insa Focus 1 castiga la stabilitate in curbe detasat.
Comparand cele 2 motoare diesel de 1.7 pe Astra si 1.6 pe Focus, pot spune ca desi un pic mai nervos cel de pe ford, am avut totusi senzatia ca Astra se comporta mai bine la drum intins si chiar mai silentios decat TDCI-ul.
Tinuta de drum buna pentru ambele masini si daca tinem cont ca Ford Focus 1 a fost votat cea mai buna masina la clasa sa in anul cand s-a lansat, iar Astra G este cel mai vandut Opel din toate timpurile ( poate chiar cea mai vanduta la clasa ei dintre toate automobilele ), atunci chiar dilema unui potential cumparator este intemeiata.
Ca plus pt. Astra il consider faptul ca are costuri mai mici de intretinere si reparatii decat Ford Focus, dar nu este un factor determinant in alegerea masinii.
Orice ti-ai alege dintre cele 2 modele, sunt convins ca ai facut o alegere buna si daca esti atent la hibele ascunse si prinzi o masina nelovita si ne condusa cu grija, poti spune ca ai o adevarata comoara Smile
Bafta multa!
Skip ads

  • andreyyy

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2009

  • Mesaj Privat
El vrea sa schimbe astra g cu focus 2 nu cu Focus 1 si in plus de asta pe Focus 1 nu s-a pus motorul de 1.6 tdci, deci nu aveai cum sa conduci un Focus 1 cu aceasta motorizare asa cum ai lasat sa se inteleaga in postul de mai sus... Wink

Intr-adevar si eu am senzatia ca cdti-ul de pe astra este mai silentios decat tdci-ul de pe Focus 2 si tind sa cred ca astra este mai bine "antifonata'' si de aceea in interior zgomotul motorului isi face simtita prezenta mai putin Smile
  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@obelix44

Intrebarea la care tu astepti raspuns este adresata cui nu trebuie , pe acest forum nu ai sa vezi ( citesti ) decat ca Opel-ul este cea mai tare masina din lume ... uni colegi de forum sunt de parere ca este chiar peste Mercedes Laughing ...
Eu ca posesor de Ford dar si de Opel pot sa-ti spun urmatoarele lucruri . In 2005 mi-am luat un Focus 2 motorizare 1.6 benzina nou de la BDT , l-am vandut unei cunostinte anul asta la 75000Km si pot sa spun ca singura problema care am avut-o cu el a fost urmatoare . La vreo 60000 a inceput sa curga amortizorul dreapta fata in rest iti pot spune cu cea mai mare sinceritate ca masina mergea perfect si nu am avut nici cea mai mica problema cu ea . Vreau sa mentionez si faptul ca majoritatea kilometrilor s-au adunat pe drumul Bucuresti - Amsterdam si au fost facuti ( cel putin prin Germania ) cu o viteza medie de 160Km/h , deci o masina destul de alergata . In momentul de fata masina are vreo 112000 si merge la fel de bine ( doar ca i s-a schimbat distributia ) .
Tot in 2005 mi-am luat si un Vectra C 3.0 V6 Turbo Diesel si pot sa-ti spun ,tot cu cea mai mare sinceritate ca a fost cea mai proasta masina pe care am avut-o in viata mea ... Nu mi-as mai lua Opel nici pe gratis , o mare parte din nemultumiri vin si din partea service-urilor in care nu prea ai curaj sa-ti lasi masina nesupravegheata ca imediat se apuca baietii si demonteaza piese dupa ea sau fac scoala de mecanica ... plus multe alte lucruri legate de mecanica , electronica de pe ea este din evul mediu, ergonomie samd .
Eu iti dau un sfat : Daca Ford-ul este ok din punct de vedere tehnic , nu mai sata pe ganduri !
  • mad2max

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Alex Vectra a scris:@obelix44

Intrebarea la care tu astepti raspuns este adresata cui nu trebuie , pe acest forum nu ai sa vezi ( citesti ) decat ca Opel-ul este cea mai tare masina din lume ... uni colegi de forum sunt de parere ca este chiar peste Mercedes Laughing ...
Eu ca posesor de Ford dar si de Opel pot sa-ti spun urmatoarele lucruri . In 2005 mi-am luat un Focus 2 motorizare 1.6 benzina nou de la BDT , l-am vandut unei cunostinte anul asta la 75000Km si pot sa spun ca singura problema care am avut-o cu el a fost urmatoare . La vreo 60000 a inceput sa curga amortizorul dreapta fata in rest iti pot spune cu cea mai mare sinceritate ca masina mergea perfect si nu am avut nici cea mai mica problema cu ea . Vreau sa mentionez si faptul ca majoritatea kilometrilor s-au adunat pe drumul Bucuresti - Amsterdam si au fost facuti ( cel putin prin Germania ) cu o viteza medie de 160Km/h , deci o masina destul de alergata . In momentul de fata masina are vreo 112000 si merge la fel de bine ( doar ca i s-a schimbat distributia ) .
Tot in 2005 mi-am luat si un Vectra C 3.0 V6 Turbo Diesel si pot sa-ti spun ,tot cu cea mai mare sinceritate ca a fost cea mai proasta masina pe care am avut-o in viata mea ... Nu mi-as mai lua Opel nici pe gratis , o mare parte din nemultumiri vin si din partea service-urilor in care nu prea ai curaj sa-ti lasi masina nesupravegheata ca imediat se apuca baietii si demonteaza piese dupa ea sau fac scoala de mecanica ... plus multe alte lucruri legate de mecanica , electronica de pe ea este din evul mediu, ergonomie samd .
Eu iti dau un sfat : Daca Ford-ul este ok din punct de vedere tehnic , nu mai sata pe ganduri !

Nu te contrazic si-mi pare rau ca ai patit asa cu vectra ta dar nu generaliza.....sunt motoare si motoare.Din intamplare si eu conduc atat opel(masina mea) cat si ford(masina sotiei)....si pot sa-ti spun ca am bagat bani in ford intr-o luna cat am bagat in opel in 3 ani......parerea mea e ca ambele marci sunt cam la acelasi nivel cu plusurile si minusurile fiecareia. In cazul de fata eu n-as schimba opelul pe ford.
Skip ads

  • FBogdan

  • Mesaje scrise: 494
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
andreyyy a scris:El vrea sa schimbe astra g cu focus 2 nu cu Focus 1 si in plus de asta pe Focus 1 nu s-a pus motorul de 1.6 tdci, deci nu aveai cum sa conduci un Focus 1 cu aceasta motorizare asa cum ai lasat sa se inteleaga in postul de mai sus... Wink

Intr-adevar si eu am senzatia ca cdti-ul de pe astra este mai silentios decat tdci-ul de pe Focus 2 si tind sa cred ca astra este mai bine "antifonata'' si de aceea in interior zgomotul motorului isi face simtita prezenta mai putin Smile


Scuzele mele, 1.8 TDCI scuze ,ai dreptate.
Eu am inteles ca doreste sa cumpere una din ele si nu se poate decide care sa fie aleasa.
In cazul in care doreste Focus 2 in loc de Astra G, e un pas inainte intradevar, dar Focus 2 nu au mai fost calitativ asa de bine facute precum Focus 1. Troncane mai mult plasticele din interior, nu mai stau asa de bine pe roti in viraje pt. ca au folosit acelasi sasiu pe o caroseri mai mare si mai grea din cate stiu eu, insa are si cateva plusuri Focus 2 : spatiu mai mare, cutia de viteze mai buna, computer de bord...si cam atata imi amintesc. Parerea mea ca Focus 2 pierde la fiabilitate si costuri de intretinere fata de Focus 1 si Astra G.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Alex Vectra a scris:@obelix44

Intrebarea la care tu astepti raspuns este adresata cui nu trebuie , pe acest forum nu ai sa vezi ( citesti ) decat ca Opel-ul este cea mai tare
Tot in 2005 mi-am luat si un Vectra C 3.0 V6 Turbo Diesel si pot sa-ti spun ,tot cu cea mai mare sinceritate ca a fost cea mai proasta masina pe care am avut-o in viata mea ... Nu mi-as mai lua Opel nici pe gratis , o mare parte din nemultumiri vin si din partea service-urilor in care nu prea ai curaj sa-ti lasi masina nesupravegheata ca imediat se apuca baietii si demonteaza piese dupa ea sau fac scoala de mecanica ... plus multe alte lucruri legate de mecanica , electronica de pe ea este din evul mediu, ergonomie samd .


1. Opel nu este peste Mercedes si nici Mercedesul peste BMW Very Happy

2. Ia zi-i cu Opelul tau prost ce si cum. Uite incep sa te citez:
in cei 90000 de km masina nu mi-a gresit cu absolut nimic si pana in prezent sunt super multumit de ea
Referitor la consum , masina sta foarte bine , 10,5 in oras ( depinde foarte mult de stilul de mers , poate si mai mult ) .
Sunt oameni care considera aceasta valoare de 10.5 exagerata dar mie mi se pare un consum mai mult decat decent , sunt benzinare de 1,6 care consuma mai mult ...
In afara de revizii am schimbat doar discurile de frana fata la ultima revizie care sa facut la 89000
Referitor la distributie , la 60000 s-au schimbat " curelele danturate si intinzatoarele " ( nu stiu daca am descris corect ) si din cate stiu eu se mai schimba nu stiu ce curele trapezoidale pe la 120000 . In rest absolut nimic !

in topicul asta zici ca Fordul pipi Opel, Focus 2 de 1.6 e jalleeee, consuma putin si tine cu casa
In topicul de vanzare al masinii zici ca in 90.000 km Opelul in afara de intretinere nu a cerut nimic peste si ca supriza mai ai un Focus 2 de 1.6 benzina care consuma mult domle fata de Opel si nu tine cu casa. Adica benzinarul sare de 10.5 in oras cat ia Opel. E super masina dar vrei s-o vinzi
Ia hotarasta-te la varianta oficiala. Opel sau Ford pana la urma?

PS: Discurile de frana fata la 89.000 km presupun doua variante: a)ori mai pui 50.000 la aia 89.000 si ne dau km oficiali sau b) s-a mers ca la concurs in 90.000 km
Cum au stiut aia ca s-au bulit rolele intinzatoare la 60.000? Sa te citez ca "s-au slabit"? Wink Ala intr-adevar e un mecanic de mare talent.
  • andreyyy

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Very Happy Iti dai seama ca in topicul de vanzare al masinii nu putea sa spuna ca i-a facut numa 'belele... Acolo era cea mai buna masina :oops
Ce ti-e si cu romanasii nostri... Macar din bun simt se abtinea sa posteze mesajul de mai sus pe forum mai ales ca stia ca in topicul de vanzare a mintit cu privire la starea masinii
  • obelix44

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc tuturor pentru opiniile pro si contra .Am decis sa pastrez opelul meu.E mai sigur asa ,deoarece stiu ca l-am pus la punct din toate punctele de vedere, si nu vreau sa o iau de la inceput!Oricum ca intretinere ,este mai de buzunarul romanului de rand.
Skip ads

  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@bertone

Ca sa fi tu linistit iti voi spune ce anume m-a deranjat enorm la Opel .
Deci cum spuneam , masina cumparata noua de la Erebus in anul 2005 , pret cu TVA vreo 36000 .
Prima si cea mai de rahat problema : Desi in manualul de utilizator scrie ca distributia se schimba la 10 ani sau 150 000 de km cei de la Erebus mi-au dat pe planul de service 4 ani sau 60 000 .
A doua problema : In 5 ani , 2 baterii schimbate ( explicatia de la service ... multi consumatori )
A treia problema : Dupa un an comenzile de la climatizare au inceput sa faca figuri , schimbate pe garantie de vreo doua ori .
A patra problema , iarasi foarte nasoala : La 85 000 amortizoarele fata duse , pret 2400 Ron bucata ( explicatie service : ai noroc ca te-au tinut atat )
A cincea problema : Bieletele de directie schimbate aproape anual ...
A sasea problema ( alta mare magarie marca Opel Romania ) : Desi in manualul de utilizator nici nu se pomeneste de pompa de apa , cei de la service spun ca trebuie schimbata la 75 000 odata cu lichidul de racire .
A saptea problema : Aliajul din care sunt facute rotile este foarte moale , am indreptat la roti de m-am plictisit ...
De problemele legate de profesionalismul de care te lovesti prin service nici nu vreau sa-mi aduc aminte ....
Daca tie ti se par nimicuri . mie personal mi se par lucruri inacceptabile pentru o masina de aproape 36000 de euro . Si ca sa fi tu linistit pot sa spun ca atunci cand am vandut masina , am mers cu respectivul cumparator la GTT unde masina a fost verificata din bara in bara si nu a fost nici o problema .
Si ca sa nu mai ai tu impresia ca as fi pacalit pe cineva sau ca as fi vrut sa trag vreo teapa cuiva , ma repet si precizez faptul ca masina a fost vanduta pentru a achita un leasing pe care il aveam la alta masina . Consideri ca la 7000 de euro masina respeciva era teapa !? In acelasi timp cumparatorul a fost informat de catre mine si de cei de la service de toate interventiile facute masinii , asta pentru ca erau trecute in carnetul de service si se regaseau si n baza de date Opel .
DECI inca o data , nu am pacalit pe nimeni cu nimic , nu traiesc din vanzarea de masini ! Cum fac alti colegi de forum ...
  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez si deloc neobisnuita problema a puntii spate care troncane de zici ca e luata de la Aro .

Parerea mea strict personala este ca in momentul de fata Ford este peste Opel la toate clasele .

Vezi Fiesta vs. Corsa
Vezi noul Focus( 2011 ) vs. Astra J
Mondeo vs. Insignia
Focus ST/RS vs. Astra OPC


Ultima modificare facuta de Alex Vectra la Vin 10 Dec, 2010 12:38 pm
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Alex Vectra a scris:@bertone

Ca sa fi tu linistit iti voi spune ce anume m-a deranjat enorm la Opel . sunt foarte linistit
Deci cum spuneam , masina cumparata noua de la Erebus in anul 2005 , pret cu TVA vreo 36000 .
Prima si cea mai de rahat problema : Desi in manualul de utilizator scrie ca distributia se schimba la 10 ani sau 150 000 de km cei de la Erebus mi-au dat pe planul de service 4 ani sau 60 000 .
de cand scrie delaerul alte intervale cu pixul pe planul service. daca te uiti pe planul service al masinii care este, vei vedea o steluta unde se precizeaza ca in niste tari printre care si romanica, intervalele de service se injumatatesc. Dar completari cu pixul nu am mai vazut

A doua problema : In 5 ani , 2 baterii schimbate ( explicatia de la service ... multi consumatori )
A treia problema : Dupa un an comenzile de la climatizare au inceput sa faca figuri , schimbate pe garantie de vreo doua ori .
A patra problema , iarasi foarte nasoala : La 85 000 amortizoarele fata duse , pret 2400 Ron bucata ( explicatie service : ai noroc ca te-au tinut atat )
A cincea problema : Bieletele de directie schimbate aproape anual ...
A sasea problema ( alta mare magarie marca Opel Romania ) : Desi in manualul de utilizator nici nu se pomeneste de pompa de apa , cei de la service spun ca trebuie schimbata la 75 000 odata cu lichidul de racire .
A saptea problema : Aliajul din care sunt facute rotile este foarte moale , am indreptat la roti de m-am plictisit ...
De problemele legate de profesionalismul de care te lovesti prin service nici nu vreau sa-mi aduc aminte ....
Nu am zis ca-s nimicuri, ci doar te-am citat cand ai zis ca pana la 90.000 in afara de REVIZIILE OBLIGATORII, nu ai schimbat decat discuri fata si esti f multumit de masina. Atata tot

Daca tie ti se par nimicuri . mie personal mi se par lucruri inacceptabile pentru o masina de aproape 36000 de euro . Si ca sa fi tu linistit pot sa spun ca atunci cand am vandut masina , am mers cu respectivul cumparator la GTT unde masina a fost verificata din bara in bara si nu a fost nici o problema .
Si ca sa nu mai ai tu impresia ca as fi pacalit pe cineva sau ca as fi vrut sa trag vreo teapa cuiva ,

Nu eu am ziks ca tragi teapa, ci andreyy
Eu am zis ceva mai grav si anume CAND AI FOST IPOCRIT atunci cand ai postat intr-un topic unde aveai interes sa vinzi masina spunand ca e the best of the best sau
cand ai postat la Ford sa zici ca Opel cahhhh am avut eu unul si era numa bube

.

  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@bertone

Din punctul meu de vedere , masinile nu se verifica pe forum iar singura obligatie morala ( daca vrei sa-i spui asa ) am avut-o doar fata de cel care a venit cu banii . Referitor la planul de service , am o intrebare : Tu ai cumparat vreun Opel nou !? Pentru ca daca il cumparai , stiai ca la ridicarea masinii din showroom dupa verificarea lichidelor si dracu se mai verifica ti se pune in brate o foaie A4 stampilata si parafata pe care scrie mare sub antet " Planul reviiziilor tehnice periodice " . Iar pe spatele acestei foi A4 tot la fel de stampilat si parafat scrie ca nerespectarea termenelor si conditiilor de service atrage pierderea garantiei date de producator. Nu stiu unde ai vazut tu ceva legat de modificari cu pixul .
Skip ads

  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
@bertone

Din punctul meu de vedere , masinile nu se verifica pe forum iar singura obligatie morala ( daca vrei sa-i spui asa ) am avut-o doar fata de cel care a venit cu banii . Referitor la planul de service , am o intrebare : Tu ai cumparat vreun Opel nou !? Pentru ca daca il cumparai , stiai ca la ridicarea masinii din showroom dupa verificarea lichidelor si dracu se mai verifica ti se pune in brate o foaie A4 stampilata si parafata pe care scrie mare sub antet " Planul reviiziilor tehnice periodice " . Iar pe spatele acestei foi A4 tot la fel de stampilat si parafat scrie ca nerespectarea termenelor si conditiilor de service atrage pierderea garantiei date de producator. Nu stiu unde ai vazut tu ceva legat de modificari cu pixul .
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Omul, @obelix44 a lansat "marul" si s-a dus, imi place ca lumea se agita. Eu i-as zice daca mai citeste sa faca schimbul daca are bani, 800 euro + bani de rezerva (pt injectoare sau ce pica la Ford) si daca nu are bani sa nu faca schimbul.
  • obelix44

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Omul, @obelix44 a lansat "marul" si s-a dus, imi place ca lumea se agita. Eu i-as zice daca mai citeste sa faca schimbul daca are bani, 800 euro + bani de rezerva (pt injectoare sau ce pica la Ford) si daca nu are bani sa nu faca schimbul.
Eu nu am lansat nici un "mar",am multumit tuturor pt opinii si am spus ca am decis sa-mi pastrez opelul ca stiu ca nu mai bag macar o perioada bani in el
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Alex Vectra a scris:Parerea mea strict personala este ca in momentul de fata Ford este peste Opel la toate clasele .

Vezi Fiesta vs. Corsa
Vezi noul Focus( 2011 ) vs. Astra J
Mondeo vs. Insignia
Focus ST/RS vs. Astra OPC

Mai taie din ele da-le dracu! Laughing
  • Mentos

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Alex vectra, in afara de butoanele de clima si sa zicem bateria nu vad nici un defect. Distributia se schimba la orice masina deci nu o poti baga la defecte si daca zici ca ai indreptat la jante de te-ai plictisit imi dau seama pe ce drumuri mergi si cum mergi cu masina. Cand se stramba janta crezi ca directia nu resimte nimic? Deci amortizoarele si biletele le-as trece tot in contul tau.
In concluzie o masina reusita Smile
  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Omul, @obelix44 a lansat "marul" si s-a dus, imi place ca lumea se agita. Eu i-as zice daca mai citeste sa faca schimbul daca are bani, 800 euro + bani de rezerva (pt injectoare sau ce pica la Ford) si daca nu are bani sa nu faca schimbul.


Referitor la injectoare , confunzi cu alta masina nemteasca ... aia de se traduce " masina poporului "
  • Alex Vectra

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Y30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Mentos a scris:Alex vectra, in afara de butoanele de clima si sa zicem bateria nu vad nici un defect. Distributia se schimba la orice masina deci nu o poti baga la defecte si daca zici ca ai indreptat la jante de te-ai plictisit imi dau seama pe ce drumuri mergi si cum mergi cu masina. Cand se stramba janta crezi ca directia nu resimte nimic? Deci amortizoarele si biletele le-as trece tot in contul tau.
In concluzie o masina reusita Smile


Dupa cum am mai spus , impresiile sunt strict personale . Fiecare om crede si face ce vrea !
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
ba da tu vrei sa faci numai stelute? vezi ca ai butonul "modifica"...sau probabil mai ai ceva de vanzare
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR