Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Datorita materialului fantastic din care sunt facute fetele de usi se zgarie foarte usor si rezultatul este foarte inestetic. Vreau si eu sa stiu daca a reusit cineva sa le faca la loc cum au fost si cu ce.. am inteles ca ar fi un autocolant..
Si comenzile de la oglinzile electrice sunt foarte lipicioase si ofera o senzatie relativ neplacuta la atingere. Cum pot sa le scap de chestia aia lipicioasa ce s-a format pe deasupra?

http://img528.imageshack.us/i/29112010116.jpg/
http://img21.imageshack.us/i/29112010115.jpg/


Ultima modificare facuta de boditza la Mie 01 Dec, 2010 3:23 pm
Skip ads

  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu le-am reconditionat pe toate,inclusiv cele spate. Iti trebuie diluant,carpe cat de multe ,putin jmirgher fin si un spray negru mat. Aceasi problema aveam si eu si era enervant mai ales ca avea si zgaraieturi adanci.Poti opta sa-i stergi doar primul strat cel cleios,dupa care va ramane un gri inchis,sau poti sa-l stergi si pe acela pana la plastic asa cum am facut si eu. Dupa care izolezi cu hartie si vopsesti,ceea ce nu ti-as recomanda pe frigul asta. Parerea mea, ori o lasi la vara, ori o bagi intr-un garaj . Smile Bafta.
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
alcool care este folosit de cei de la inscristionari ptr ca nu arde plasticul,diluant in cazul in care vrei sa le vopsesti....
eu vreau sa le curatz si sa le pun peste autocolant fibra carbon 3d
efectul ii mai fain decat vopsit parerea mea... Smile
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
multumesc pt sfaturi.. la vara o sa ma apuc de treaba asta, sau cel putin sa fie mai cald, dar nu stiam ce si cum trebuie procedat Smile. la voi nu este lipicios joystickul de reglare oglinzi si comutatorul de stanga dreapta?
Skip ads

  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Si eu m-am gandit ,dar fibra carbon la limuzina, da ca nuca-n perete Smile
  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
boditza a scris:multumesc pt sfaturi.. la vara o sa ma apuc de treaba asta, sau cel putin sa fie mai cald, dar nu stiam ce si cum trebuie procedat Smile. la voi nu este lipicios joystickul de reglare oglinzi si comutatorul de stanga dreapta?

Incearca intotdeauna sa stergi interiorul cu servetele umede,niciodata cu silicon. Eu asa procedez si la TIR . Siliconul cu drumurile prafuite din Romania = imbacsire Smile Eu dupa ce am cumparat masina mi-a trebuit un an sa pot scoate siliconul din bord care lucea ca dracu cand batea soarele ,de nici nu puteam sa vad asfaltul. Smile Acum totul este mat,nelipicios iar praful se ia super ,ba chiar il poti sufla daca ai o sursa de aer.
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
poi numai cu servetele am sters eu.. nu stiu cel dinainte dar cum se umezeste un pic joystickul mai rau se lipesc degele.

p.s. la usi ai dat fata de usi jos sau ai mascat cu f mare atentie?
  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Usile larg deschise ,izolat f bine, inclusiv pus ceva pe bord.
Skip ads

  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
limuzina Smile Smile
depinde cum ai interiorul ...dak ai ornamentele cu imitatzie lemn ii logic ca n-ai ce pune fibra carbon.....insa dak este pe negru sau le poti pune toate si bandourile interioare de pe usi
  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nashu_lucian a scris:limuzina Smile

Daca pe a ta o incadrezi in alta categorie nu am nimic impotriva Very Happy In arhiva celor de la Opel eu stiu ca asa apare.Eu sunt de acord cu tine ca unele arata si merg ca niste carute, dar sa nu generalizam Smile
  • nashu_lucian

  • Mesaje scrise: 445
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega FOREVER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
nu ma intelege gresit...nu spun ca una ii mai limizina decat alta era vorba de modelul bandourilor si ornamentelor din interior si este o chestie de gust si cum gusturile nu se discuta....fiecare pune ce vrea si ce poate pe mashina lui
  • boditza

  • Mesaje scrise: 765
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Este limuzina si atat.. nu prea mi se pare ok sa pui folie de carbon prin ea dar gusturile nu se discuta si sunt convins ca dupa ce o sa aplici o sa dea bine Smile.
sa revenim la subiect.. buzunarul de la usa soferului este cam rupt un pic la mine, adica este lasat in jos si nu mai prinde clema de inchidere. cum il pot da si eu jos? vraeu sa vad daca ii mai pot face ceva sau tre sa cumpar o fata de usa din dezmembrari doar pentru buzunarul ala...
Skip ads

  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca trebuie sa dai jos fata, sa-i vezi principiul de functionare
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR