Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • fulgerul

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare. Detii un autoturism auto SH ce a venit cu car kit ?

Daca da, inseamna ca suntem in aceeasi situatie. E prezent insa nu stiu prea multe despre el.

Asa ca hai sa facem din acest thread un mini ghid pentru (ne)fericitii de car kit-uri.

Incep eu :

Autoturismul Opel Astra pe care il detin a venit gata dotat cu acest tip de Car Kit :



Pana acum am constatat ca :

- Este Nokia
- Foarte probabil ca nu dispune de functia Bluetooth
- Compatibil cu modele tip 6230/i, E50 samd.
- Cablu scot foarte prost pe la scrumiera (nu se mai inchide usita, in viitorul apropiat vreau sa-l mut in dreapta, la pasager)

Sunt totusi bucuros ca nu este modelul cu suport, montat in dreptul casetofonului deoarece este foarte deranjant pentru pasagerul dreapta.

Ce am nevoie ?

- Daca se intampla ca un alt membru sa detina acelasi car kit , doresc sa aflu informatii suplimentare (model, daca dispune de Bluetooth samd.)
- Un link catre un tutorial de desfacere a consolei, pentru redirectionare cablaj
- Daca nu dispune de functia Bluetooth, as dori sa aflu o schema a modelului pentru a-i modifica mufa (in cazul in care este posibil)

De asemenea, in cazul in care sunt si alti forumisti cu nelamuriri referitoare la sistemele car kit ale masinilor lor , sunt asteptati sa posteze. Vom incerca sa identificam modelele si telefoanele mobile suportate.
  • fulgerul

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Dupa lungi cautari pe internet, am aflat ca modelul de Car Kit este Nokia CK-7W http://www.nokia.ro/produse...seturi-auto/ck-7w si beneficiaza de functie Bluetooth.

Chiar sunt incantat de descoperire, deoarece se poate conecta cam orice telefon la car kit.

Acum trebuie sa ma lamuresc cum modific traseul acelui cablu si totul e ok.

Daca aveti acelasi model de car kit pe masina (puteti constata asta vizualizand poza din postul anterior) la urmatoarea adresa gasiti Manualul de utilizator : http://nds1.nokia.com/phone...a_CK-7W_UG_en.pdf
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR