Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
a inceput sa faca de cand m-am tras cu un kadett cabrio bleumarin cu numere de germania Smile

pe loc: turez motor, nu se aude decat zgomotul normal de motor, nici macar tachetii nu bat.

in mers, se aude undeva tare pe dreapta fata, dar sunetul este cu ecou si pe stanga, nu prea imi dau seama, decat daca stau in dreapta.

se aude un tzacanit cam la jumate din turatia motorului , dar NUMAI cand tin pedala constanta pe o viteza. daca o las din acceleratie, libera, nu mai face, daca accelerez constant nu face, decat cand tin gazu` constant. Eu ma gandesc sa nu fie planetara dreapta ... in mers in timp ce face, daca apas ambreiajul nu mai face (ambreiajul e nou sachs, pus in iarna). Si pe viraj, se aude un acelasi tzacanit, dar altfel ca sunet, stiu sigur ca e planetara, dar sa faca in halu asta si in linie dreapta ?
  • mikhai

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ToX a scris:a inceput sa faca de cand m-am tras cu un kadett cabrio bleumarin cu numere de germania Smile

pe loc: turez motor, nu se aude decat zgomotul normal de motor, nici macar tachetii nu bat.

in mers, se aude undeva tare pe dreapta fata, dar sunetul este cu ecou si pe stanga, nu prea imi dau seama, decat daca stau in dreapta.

se aude un tzacanit cam la jumate din turatia motorului , dar NUMAI cand tin pedala constanta pe o viteza. daca o las din acceleratie, libera, nu mai face, daca accelerez constant nu face, decat cand tin gazu` constant. Eu ma gandesc sa nu fie planetara dreapta ... in mers in timp ce face, daca apas ambreiajul nu mai face (ambreiajul e nou sachs, pus in iarna). Si pe viraj, se aude un acelasi tzacanit, dar altfel ca sunet, stiu sigur ca e planetara, dar sa faca in halu asta si in linie dreapta ?


cind capul de planetara se cere afara face si pe drum drept-e la final,sigur,
daca aia e.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa zic...ca nu face MEREU. doar cand tin pedala constant apasata... ma duc zilele astea pe elevator sa vad ce naiba face, poate s-a desprins ceva pe sub masina si zdrangane undeva sau nu stiu..am avut cap de planetara VARZA pe stanga si nu facea decat pe viraje, niciodata pe linie dreapta.
  • ToX

  • Mesaje scrise: 1,300
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2004

  • Mesaj Privat
am descoperit ce are dupa ce am fost azi in service. cel mai probabil bate o biela, in boltzu de la piston, a facut joc prea mare Smile si din acest motiv, evident biela este ovala, si e posibil ca in timp, relativ scurt, pistonul sa bata in supapa, cand urca la compresie... are cineva un bloc de 2.0 aruncat prin garaj, complet echipat ? Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR