Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • oniciuc

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: viseu de sus
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2006

  • Mesaj Privat
buna. ma bucur ca am gasit acest forum.
sunt nou si va rog ca in caz ca gresesc cu ceva sa nu ma luati la 11 metri.
deci am un opel astra 1.7dti din 2000. cu urmatoarele probleme:

1.nu are sprint deloc
2.am un bec galben aprins pe bord cu un motoras
3.acolo unde arata temperatura si ceasu se vede doar jumatate, cealalta jumatate se vede mai slab
4.lumina de la butoanele de la ventilator (alea 3 mari ce se rotesc) nu arde, o singura data s-a aprins jumatate adica era lumina 1 buton si jumatate dar de atunci nu s-au mai aprins.
5. am schimbat cd-playerul. mi-am pus un mp3 se poate cumva intr-un fel sa pot conecta si comenzile de la volan?
6 are cineva ..nici nu stiu cum sa ii spun ceva carte cum se demonteaza bordu in caz ca trebuie schimbate ceva becuri pe acolo.

multumesc si sper sa imi raspundeti macar la cateva .
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
1. si 2. trebuie mers la service si citita eroarea stocata in memorie (lucru indicat de becul galben aprins in bord). Probabil ai probleme cu vreo componenta si de aceea masina nu are sprint.
3. si 4. probabil este ars vreun bec. Pentru a schimba becurile de la display si de la panoul de climatizare trebuie demontata consola centrala.
5. exista adaptoare la aprox. 80 eur pentru asa ceva (folosire comenzi volan si afisare informatii mp3 pe display).
6. manual de utilizare Astra G se gaseste de cumparat aici: http://www.manualeauto.ro/m...OPEL_ZAFIRA.html. Manualul se gaseste si in format pdf, era postata undeva pe forum locatia.
  • oniciuc

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: viseu de sus
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2006

  • Mesaj Privat
multumesc frumos o sa-mi fac o programare la opel
o zi excelanta va doresc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR