Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • carby
  • OP
  • 2 mesaje
  • din 04 Dec 2010
  • Frontera 1991 C24 NE
  • Bucuresti
  • carby

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1991 C24 NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut,
Am de 3 luni o Frontera A, din 1992, C24 NE. Saraca are mai multe probleme, dintre care cea mai arzatoare ar un uruit la diferentialul spate, care initial am crezut ca ar fi de la cutie, dupa care un mecanic mi-a confirmat ca este diferentialul spate dar nu se baga la astfel de reparatii.
As vrea sa-l repar, m-am tot uitat pe documentatii de pe forum, as vrea sa-mi recomandati un mecanic specializat pe acest tip de reparatii, pentru ca am vazut ca trebuie masurate jocuri, extras planetare, dat jos punte, etc, lucruri care ma depasesc.
Multumesc
  • narcisnedelcu

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Sfatul meu este sa cauti altul de cumparat, daca se poate chiar punte completa. atentie sa fie de acelasi raport ca altfel o sa ai probleme la cuplarea 4x4. Gasesti destul de greu iti spun din experienta. am eu postat un astfel de topic. Nu prea gasesti meseriasi sa il poata repara. l-ai desfacut ? ce probleme are? pinion atac, coroana? cele bune!
  • carby
  • OP
  • 2 mesaje
  • din 04 Dec 2010
  • Frontera 1991 C24 NE
  • Bucuresti
  • carby

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1991 C24 NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sa sti ca asta fac acum, caut o punte completa, am gasit un site cu dezmembrari din germania, din pacate nu au pentru codul meu de motor. Pentru cine e interesat dau link-ul:
http://xt.gebrauchtteile24.de,
si sunt convins ca mai exista si alte astfel de site-uri.
La dezmembrarile noastre e destul de greu sa gasesti ceva ok, din proprie experienta, pr ca incercam sa gasesc o planetara de frontera si ar fi vrut sa-mi dea de rekord (atentie la dezmembrari sibiu)
M-as incumeta sa ma apuc de ea, cu toate ca nu sunt mecanic, dar nu am nici unde, nici scule.
Daca as desface diferentialul, si ar fi vreo roata dintata, cred ca sunt firme care reconditioneaza. Rulmenti, simeringuri, etc, am vazut ca se mai gasesc.
Merci, o seara buna.
  • xylish

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Cred ca eu pot sa te ajut. Sunt din Cimpina Prahova. Daca doresti poti sa ma contactezi la 0724123466. Adrian Frincu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR