Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Danny_wk8

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Vã salut! Am o problemã (cred cã un pic mai gravã) cu motorul x16xel de pe F-ul meu. Am plecat de la servici spre casã ºi am facut o oprire la un magazin. Uitându-mã în spatele maºinii am vazut urme serioase de ulei, iar in faþa maºinii cand ma uit, balta de ulei. A curs mult ºi repede, deci am rãmas fãrã ulei ºi am dus maºina acasã trasã. Uleiul s-a prelins ºi pe cureaua de tansmisie, dar distribuþia e curata, nu are urme de ulei. Era cam ger atunci ºi ma gândesc sã nu fie asta o cauza, dar oricum au fost geruri ºi mai ºi.
Am ataºat o imagine ca sã vã puteþi face o idee (semnul rosu e ce vreau sa va arat). Poate a mai pãþit cineva ºi a rezolvat.

Multumesc! Poate ma puteti ajuta cu niste informatii macar, ca vin sarbatorile si raman fara masina. Sad


Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlul si descrierea.
edit by Stefan Tolos.

  • @WSV
  • *
  • 5 mesaje
  • din 30 Apr 2011
  • Astra 1995 X16XEL
  • Bucuresti
  • @WSV

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Am pãțit și eu la fel, îmi pierdea mult ulei pe acolo pe lângã distribuție, eu creadeam cã îl mãnâncã, dar nu se fãcea baltã sub mașinã, doar se prelingea pe acolo. Am fost la service și am schimbat ceva garniturã semering, și ceva la fulie..din câte îmi aduc aminte. Din pãcate a trebuit sã schimb și distribuția cã era plinã de ulei.
Cred cã din Decembrie 2010 ai fost la service nu ? S-a rezolvat?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR