Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Trebuie cumva tot farul dat jos ? Pentru ca sunt foarte inghesuite acolo si nu prea ai ce sa faci, maxim am reusit sa dau capacelu ala jos si dupaia dabia l-am pus la loc.
Daca trebuie dat farul jos unde sunt suruburile ? Stiu ca sunt 3 parca, 2 le-am vazut sus dar al 3-lea nu stiu unde este. Twisted Evil

Craciun Fericit!
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut!Sincer esti primul care il aud ca da farul jos ptr a schimba un bec...al treilea surub e jos.sub bara..ori ridici masina pe ceva,ori dai bara jos...recomand totusi schimbarea farului normal..fara a demonta nimik..becul il gasesti prins ori cu o clema ori infipt in 2 papuci..succes!
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
departe a scris:Salut!Sincer esti primul care il aud ca da farul jos ptr a schimba un bec...al treilea surub e jos.sub bara..ori ridici masina pe ceva,ori dai bara jos...recomand totusi schimbarea farului normal..fara a demonta nimik..becul il gasesti prins ori cu o clema ori infipt in 2 papuci..succes!

Nu as vrea sa dau farul jos, dar nu prea am spatiu pentru mana acolo. Maine cand imi ajung becurile o sa incerc sa schimb fara sa dau farul jos .
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
cauta pe cineva mai mic..cu mana mica..daca nu ai la corsa C..scuza-ma..la corsa D tre sa tai cu flexu masina:))
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat? Eu am schimbat becurile... E o siguranþa din sârmã care tine becul, vezi cu o oglinda care e treaba, oricum se apasã pe ea.., sau are 2, uite ca nu mai ºtiu exact, dar vezi cu oglinda si îti dai tu seama.... Daca nu te descurci si vad ca esti din teleorman, sa stii ca eu lucrez in alexandria si daca esti in zona te pot ajuta cu plãcere, gratis bineînþeles! Nr meu e 0752970656, daca e cazul.
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Bluecorsa-PDG a scris:Ai rezolvat? Eu am schimbat becurile... E o siguranþa din sârmã care tine becul, vezi cu o oglinda care e treaba, oricum se apasã pe ea.., sau are 2, uite ca nu mai ºtiu exact, dar vezi cu oglinda si îti dai tu seama.... Daca nu te descurci si vad ca esti din teleorman, sa stii ca eu lucrez in alexandria si daca esti in zona te pot ajuta cu plãcere, gratis bineînþeles! Nr meu e 0752970656, daca e cazul.

Mmultumesc pentru ajutor, acum o sa cobor cu tata jos sa vedem daca reusim
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Reuºit?
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Bluecorsa-PDG a scris:Reuºit?

Nu...... tata nici macar nu a vrut sa desfaca capacele ca ii era ca nu le mai pune la loc . Am schimbat doar pe faza scurta
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
De unde eºti? Când ai drum prin alexandria sunã-mã si te ajut eu!
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Asa te vreau dragul meu argesean George ,sa ajuti si acolo unde au fost odata intalniri si acuma ciuciu,bravo ai nota zece pentru asta.


  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Mulþumesc pentru apreciere ªtefan, fac si eu ce pot si unde pot...
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Bluecorsa-PDG a scris:De unde eºti? Când ai drum prin alexandria sunã-mã si te ajut eu!

Sunt din Rosiori de Vede, cam 30 km distanta de Alexandria . Am avut azi drum dar am fost cu masina lu tata ca trebuia sa iau ceva mai voluminos . Daca e sa am drum cu a mea te sun .
Multumesc pentru ajutor
Skip ads

  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
ok! de luni pana vineri sunt in alexandria...
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sa va spun faza tare Very Happy. Acum vin cu masina de la service ca mi s-a parut o roata desumflata si m-am dus sa fac presiunea si daca tot ma duc am zis sa aiu si becurile alea sa mi le puna cei de acolo.... omul de acolo a zis ca trebuie dat jos farul Neutral am uitat sa precizez ca farul e cu lupa nu stiu daca e vreo diferenta la cum arata sub capota fata de celalat. Twisted Evil
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Chiar m-ai fãcut curios, chiar asa de tâmpiti sa fie nemþii ãºtia? Daca ai capacul ala in spate e imposibil sa nu il poti schimba... Tu îti imaginezi ca pentru a da farul jos e foarte posibil daca nu sigur ca trebuie sa dai bara fata jos? Nu stiu ce sa zic, dar þi-am spus daca ai drum vreau sa ma uit si eu.. Succes!
  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Bluecorsa-PDG a scris:Chiar m-ai fãcut curios, chiar asa de tâmpiti sa fie nemþii ãºtia? Daca ai capacul ala in spate e imposibil sa nu il poti schimba... Tu îti imaginezi ca pentru a da farul jos e foarte posibil daca nu sigur ca trebuie sa dai bara fata jos? Nu stiu ce sa zic, dar þi-am spus daca ai drum vreau sa ma uit si eu.. Succes!

Nu stiu daca am drum curand, poate sa vin special pentru asta .
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Eu sunt de luni pana vineri dupa 4, dar si pana in 4 pot iesi de la munca 10 minute
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
farul tau arata asa ? eu am far normal ( fazele sunt invers ca la cel cu lupa ) si am reusit sa schimb becurile normale cu xenon .te chinui un pic , daca nu ma insel demontarea farului tau nu presupune si demontarea barii ceea ce face mai simpla lucrarea.


  • SbVampire

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2010

  • Mesaj Privat
bavarezu a scris:farul tau arata asa ? eu am far normal ( fazele sunt invers ca la cel cu lupa ) si am reusit sa schimb becurile normale cu xenon .te chinui un pic , daca nu ma insel demontarea farului tau nu presupune si demontarea barii ceea ce face mai simpla lucrarea.


da exact asa este ..... unde are capacelu ala cu filet este faza lunga si unde are capacul patrat este faza scurta
  • dobrinro

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Bluecorsa-PDG a scris:Chiar m-ai fãcut curios, chiar asa de tâmpiti sa fie nemþii ãºtia? Daca ai capacul ala in spate e imposibil sa nu il poti schimba... Tu îti imaginezi ca pentru a da farul jos e foarte posibil daca nu sigur ca trebuie sa dai bara fata jos? Nu stiu ce sa zic, dar þi-am spus daca ai drum vreau sa ma uit si eu.. Succes!


Fara sa dai bara jos si sa demontezi farul nu ai acces la faza luga si mai ales la becul de pozitie. Incredibil dar adevarat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR