Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Aventura mea cu Corsa C a luat sfarsit . Duminica am pupat un SUV care nu mi-a acordat prioritate. Cel mai probabil corsa este dauna totala si nu va mai fi reparata. A preluat destul de bine impactul , estimat de mine undeva la 40-50 km/h. Nu am avut probleme serioase nici eu , nici sotia ( ea si-a luxat vreo 2 degete , probabil in airbag), iar eu am cateva zgarieturi la mana din cauza ceasului , ca a fost zburat de airrbag si am lovit un pic cu genunchiul sub volan , dar nu doare decat la atingere.




















Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Bine ca nu ati patit nimica,fieru se face sau iei altul.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ªtefane, îmi pare rãu de finalul brusc al maºinii. O Corsa bine dotatã, bine întreþinutã, presupun cã la fel de mult îndrãgitã.
Bine cã voi sunteþi întregi ºi sãnãtoºi.

În speranþa cã rãmâi în Club ºi, eventual, din pãþania învãþatã, treci pe Antara, îþi doresc soluþionare cât mai favorabilã a dosarului de daunã.
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc , intr-adevar masina a fost indragita. Abia ii schimbasem distributia anul trecut.
Haha , da intr-adevar o masina cu masa mai mare inseamna siguranta mai mare la accidente de genul asta , dar avand in vedere ca nu sunt plin de bani voi trece probabil la Astra H , depinde de ce finante o sa dispun.
Skip ads

  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nasol,bine ca nu ati patit nimic grav!Este o vorba"chitul si vopselele astupa greselile"!Chiar nu vrei sa o mai repari?nu vinzi cotiera?
  • ibn

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare foarte rau de cele intimplate! Bine ca sinteti teferi, iar cu corsa , ce sa mai zic va doresc solutionarea cit mai favorabila a dosarului de dauna. Filozofind putin, cred ca mai presus de orice in viata este bafta. (Nihil sine bafta- cei de pe Titanic aveau si bani, si sanatate, dar nu au avut bafta) Probabil ca asa a vrut Dumnezeu. Sintem oameni, avem sentimente si nu putem sa realizam in practica faptul ca masina nu e femeie sa te indragostesti de ea. Concluzia de baza: nu renuntati la CASCO caci paguba e maxima iar Murphy e online. In rest, din toata inima succes la un nou inceput ! Si fara probleme in continuare!
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
pstefan a scris:Multumesc , intr-adevar masina a fost indragita. Abia ii schimbasem distributia anul trecut.[...]

Te inteleg perfect! Mi-e asa de draga Corsica incat m-as nacaji grozav sa pateasca ceva. Imi doresc io o Zafira dar tot nu m-as desparti de Corsica sau nu m-as desparti usor. De vandut nici nu se pune problema. Embarassed

Uitandu-ma atent la poze, mi-am dat seama ca e fix modelul meu, mai putin motorizarea, anul si interiorul. Imi place tare mult tapiteria portocalie, foarte fain arata! Dar ce urata s-a facut fata in urma loviturii, ntz, ntz, ntz...
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Sad Frate..chiar nu se poate reface?Pacat de ea:(...astia ce au S.U.V-uri le iau din 3 motive..conduc prost,stiu ca,conduc prost si vor sa aiba o viata lunga...f urat din partea lui gestul facut..neacordare de prioritate..majoritatea asa fac..daca e mica masina..automat nu are prioritate...tipic Romanesc:(
Skip ads

  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Hai sa nu generalizam , soferul SUV-ului s-a pacalit deoarece altul din fata lui a trecut si s-a luat dupa el fara sa se mai asigure bine , a facut o greseala neintentionata(n-a vazut ca vine nebunul cu viteza , adica eu), si-a cerut scuze si si-a recunoscut greseala. Maine dimineata ma duc sa vad devizul.
  • Anghel_Victor

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Salut,Stefane. Vorba unui user mai sus. E bine ca tu si sotia ta sunteti teferi. Si eu am Corsa C si mi-e foarte draga, iar cand am avut accidentul (al meu a fost mai usor, doar partea stanga, la fel, prioritate bat-o vina). Parerea tatalui meu e ca poti sa o repari, macar incearca, oricum, daca tu nu esti de vina, nu ai nimic de pierdut, poate timp (mai mult ce ai de pierdut?). Am vazut cazuri cu Opel Corsa C facute praf in ultimul hal si casa de asigurari au zis ca nu pot face nimic. Eu zic totusi sa incerci (imi cer scuze daca postul e mai vechi si au trecut luni de cand ai scris, mi-e cam lene sa ma uit la data LOL)


Ultima modificare facuta de Anghel_Victor la Sam 15 Jan, 2011 3:35 pm
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut , nu doresc sa o repar ,o sa o vand asa cum este. Decat daca nu obtin un pret corect o voi vinde pe bucati . De reparat consider ca nu merita bataia de cap.
  • Anghel_Victor

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Dintr-o bucata, cat ceri pe ea?
Skip ads

  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu pot sa iti dau un raspuns inca , trebuie sa vad daca motorul este ok, asta dupa ce imi rezolva aia de la asigurari dosarul si o pot vinde. Tu cat crezi ca as obtine pe ea?
  • Anghel_Victor

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Hmm, un maxim 1000 de euro tot scoti din ea. (dupa parerea tatalui meu, cu 1500 de euro o faci bomboana si cu cineva care sa fie meserias adevarat)
  • J@mB@Rd@N

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Y17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
pstefan potzi sa o faci daca te intelegi cu ashtia de la asigurari mai ales daca motiru nu are nimic doar e fier Neutral










ps
  • convair_long

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nasol! Important e ca n-ati patit nimic. Fierul ori se repara ori nu! Daca te gandesti sa vinzi CD-ul, gandeste-te la un pret si spune-l! Sunt amator. Asta daca nu o mai repari.
Multa bafta!
  • Bluecorsa-PDG

  • Mesaje scrise: 661
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Îmi pare rãu pentru masina, si sunt totodata bucuros sa aflu ca tu si sotia nu ati pãtit nimic grav, daca te hotãrãsti sa o dai pe bucãti sunt interesat cel putin de parbriz si de amortizoarele de la haion, cotiera... Si poate si altele, am acelasi motor... Multa sanatate!
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
repar-o !
  • hora

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Intrebare. Polita de la portbagaj nu o vinzi? Sunt interesat de ea.
Mersi
  • Khrysty@n

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2003 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Repar-o mare pacat de ea, sa o dai... Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR