Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
cei ce au efectuat prima revizie la 15.000 km sau 1 an , indiferent de motorizare, sunt rugati sa posteze pretul facturii,discounturile oferite, operatiunile efectuate si consumabilele schimbate ! asa putem vedea diferentele intre diferitele reprezentante si putem lua decizia cea mai buna !
Skip ads

  • vic81

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 a17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2010

  • Mesaj Privat
a17dtj Am facut revizia la 15000 km la Radacini pe la inceputul lui Decembrie. A costat undeva la 700 RON cu discount de 20% daca imi amintesc bine aminte.
Nu am acum factura la mine dar din ce imi amintesc au schimbat: ulei + filtru, filtru polen, filtru aer, filtru motorina. Alte operatiuni: tester, verificare vizuala tren rulare, verificare temp inghet antigel, spalare motor. A durat o ora si 30 min.
  • Azrael

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2010

  • Mesaj Privat
1.4T ( pe la 12-13.000Km ) - GrupWest Arad - 600 Ron ( nu cred ca am primit vreun discount ).

Schimbat ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen, verificare lichid racire ( si temp de inghet ), verificare frane ( eu i-am rugat sa le verifice ), verificare BC pentru erori (nu am avut).
  • andreicri

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2006

  • Mesaj Privat
intrebare intrebatorare:de ce toti ati schimbat la numai 15000 filtrul de aer sau de motorina?stiu ca ele se schimba la 30 sau chiar mai tarziu la cel de motorina.
Skip ads

  • pocris

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pentru masini noi raspunsul este simplu: esti obligat sa faci revizia [schimbare filtre si ulei] pentru ca altfel pierzi garantia!
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
filtrul diesel nu esti oblligat - eu la corsa mi l-am schimbat la 30 (tot diesel).
acu - cu criza nu te mai intreaba - ca numa ala e vre-o 400 lei
da daca te duci mai intepat la ei si le zici sa se uite bine la el ca poate nu trebuie eschimbat nu ti-l schimba...
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
reviziile s-au efectuat cu consumabilele cumparate de la reprezentanta sau le-ati cumparat de unde ati vrut ?
  • andreicri

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2006

  • Mesaj Privat
pocris a scris:Pentru masini noi raspunsul este simplu: esti obligat sa faci revizia [schimbare filtre si ulei] pentru ca altfel pierzi garantia!


de acord cu tine,dar nu cred ca producatorul te obliga sa iti schimbi filtrele respective la acel interval de 15000.chiar si in romania..hai sa zic ca cel de aer e ok,dar cel de motorina oricat de poasta ar fi mai repede 40-50000 km nu cred.
Skip ads

  • vic81

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 a17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2010

  • Mesaj Privat
kylerul a scris:reviziile s-au efectuat cu consumabilele cumparate de la reprezentanta sau le-ati cumparat de unde ati vrut ?

Din reprezentanta. Nu cred ca se poate lua pachetul de revizie din alta parte atat cat masina e in garantie.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
v-au lasat sa stati langa masini?
  • Azrael

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2010

  • Mesaj Privat
la GrupWest poti sa stai langa masina. In Tm la AutoGlobus nu poti.
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
m-am programat pentru jumatatea lunii (pe 29.03. masina face 1 an) , pentru revizie...acum la 11.000 km , viata uleiului este la 8 %......!
Skip ads

  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
astazi am facut si eu prima revizie la radacini bv timisoara, au fost destul de ok tipii de acolo, in schimb mi sa parut ciudat ca nu au gasit nicio eroare la masina desi imi mai aparea din cand in cand eroarea de la vasul de expansiune, legat de glisiere au spus ca sunt ok si ca daca vreau o verificare mai amanuntita sa vad de la ce troncane sa ma duc in alta zi sa o puna la testul de franare poate gaseste ceva acolo, mi-au inlocuit senzorii de la pedala de frana si ambreaj, au facut o resoftare, mi-au prins buretii de la aripi la loc pt ca se desprinsesera si au schimbat consumabilele, totul a costat 520 de ron
  • negru2004

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@kylerul

Poti da mai multe detalii legate de acea resoftare pe care zici ca ti-au facut-o ? Este aparuta o versiune noua de soft? Si legat de schimbul de ulei...ai idee ce ulei au folosit? Dexos2 cumva?
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
nu stiu ce resoftare au facut nu am intrebat cred ca e vorba de un soft al motorului pt ca ceva vizibil nu a aparut in meniul masinii, au folosit ulei dexos 2 vreo 4 bidoane de 1 litru
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
resoftarea se face obligatoriu dupa schimbarea senzorilor de la pedalele de frana si ambreaj, pentru a se "invata" calculatorul masinii cu noii senzori ! cel putin asa a fost la mine, dupa ce mi-au schimbat senzorul pedalei de frana !
  • soto

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2010

  • Mesaj Privat
1.4T, 14.400km, ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen, verificare lichid racire, mi-au schimbat senzorul de la pedala de frana cu toate ca n-am avut nici o problema pana acum si resoftare. Pretul nu-l stiu mi s-a spus ca ar fi circa 600lei. Am avut prima revizie gratuita oferita de cei de la Gold Platin Galati.
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
soto a scris:1.4T, 14.400km, ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen, verificare lichid racire, mi-au schimbat senzorul de la pedala de frana cu toate ca n-am avut nici o problema pana acum si resoftare. Pretul nu-l stiu mi s-a spus ca ar fi circa 600lei. Am avut prima revizie gratuita oferita de cei de la Gold Platin Galati.

eu tot de la gold&platin galati am luat masina,acum 1 an, dar nu mi-au spus nimic despre revizia gratuita .....tie ti-au trecut in contract asa ceva, cand ai cumparat masina?
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
@kylerul

am verificat si eu starea acelor "bureti" de la aripile fata, si mi s-au parut ca sunt intr-o pozitie o.k.! la tine cum erau , daca spui ca ti i-au asezat la loc ? am observat ca sunt dintr-o singura bucata, si se misca foarte usor ( i-am impins un pic cu antena si se misca foarte usor, sunt pusi asa "la plesneala".....panarame )....! atasez si niste fotografii....
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
@botea gabriela
la mine cel din partea soferului era pus bine iar cel de pe partea pasagerului numai era deloc, era cazut pe aripa in jos
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR