Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Azi m-am intilnit intimplator cu un tip de pe forum si l-am intrebat dak vine la Opel Fest si mi-a zis ca se ajunge pe la 5 milioane cu cazarea si ca mai bine isi face ceva la masina de banii astia.
Dak sunt multi care gindesc asa, nu e demirare ca vor venii atit de putini.
Ce inseamna Opel Fest?
O intilnire la care sa vina cit mai multi proprietari si/sau conducatori si pasionati de Opel, da?
Cum e festivalul berii unde vine tot romanul- ce pretz are berea acolo?
Atunci dak vrem sa vina cit mai multi trebuie sa avem conditiile ca sa vina mai multi.
Mie unuia imi este clar ca Opel Fest e prea costisitor ca sa vina cit mai multi.
Facem 2 Opel Fest, unul de lux si unul in care sa vina cit mai multi?
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
in primul rand topicul trebuia postat la "Intalnirile clubului"...in al doilea rand...ma scuzi, dar cred exagerezi putin...scump?...hmm Rolling Eyes ...hai sa vedem...presupunand ca mergi cu familia in wikend la Moeciu si stai 2 nopti...cazare,motorina/benzina, mancare, distractie...cca 5mil pt o familie (2-3 pers), fara figuri...oare nu e acelasi lucru?...a spus cineva ca se percepe vreo taxa de participare ca e OPELFEST? Twisted Evil ...sau daca e OPELFEST inseamna ca toate sunt mai scumpe?...hmm Rolling Eyes ...e acelasi lucru...asa ca mai gandeste-te si refa calculele Wink
si stai linistit, ca nu vor veni putini Very Happy ...va fi distractie pe cinste....deja sunt anuntate in jur de 30 de masini.
toate bune
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu cred ca exagereaza... a spus omul ca de 5 mil prefera sa ramana cu ceva palpabil la masina (probabil a dat un exemplu). Poate daca exista si o varianta mai ieftina (gen cort) nu se mai deschidea acest topic.

PS. eu nu pot sa ajung, deoarece in perioada se tine/ nu se tine OpelFest, mi-am facut alte planuri.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Da .. vad ca toata lumea se opinteste in presupusul pret ...
Hai sa o luam altfel ... cine da peste 5000 de Eur pe o masina, sa inteleg ca nu poate sa investeasca 150 - 200 Eur intr-o excursie ? Nu neaparat in Opelfest, pentru ca nu se cere taxa de participare, insa trebuie sa-ti asiguri o cazare, o masa si .. transportul in orice deplasare pe care o faci in scop turistic, oriunde.
Pe de alta parte, stau si ma uit ca cat de unite sint alte cluburi ... si cat de rasfirati sintem noi ... si ma intreb de ce ? Adica altii pot sa participe, de exemplu la Bimmerfest, cu sutele, iar noi nu sintem in stare sa ne strangem ... macar jumate' ... pentru ca nu-i asha .. putem face ceva mai bun cu banii aia, decat sa ne intalnim undeva cat mai multi, o data pe an . Este foarte adevarat, poate unii chiar au de mult in plan sa faca ceva la masina si strang bani de mult timp pentru asta ... nu-i condamn pe ei, insa ii condamn pe cei care considera ca o intalnire anuala a membrilor forumului pe care activeaza nu este importanta.
Si pentru final, unde sunt acei 2708 utilizatori înregistrati pe forum ? Vad ca de abea 30 au fost in stare sa se anunte la aceasta intalnire, ceea ce inseamna putin peste 0,1 % Shocked . In conditiile date, consider ca sintem mai degraba o " adunatura " decat o comunitate adevarata, asa cum am considerat intotdeauna.
Cu parere de rau pentru cele constatate, al vostru, Kata ( asteptand palmele celor care nu vad realitatea asa cum este )
Skip ads

  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@Kata incepi sa gandesti ca unii mecanici: ti-ai luat masina straina, inseamna ca are bani. Nu intotdeauna se pune problema asa, tu stii cel mai bine, deja o sa ai alte prioritati in viata. Participarea pe forum si la OpelFest este un hobby, si fiecare e dispus sa fac un efort financiar mai mare sau mic. Cand n-a fost vorba de bani s-a vazut suntem o comunitate. Colegul s-a plans de un anumit aspect, poate e el sau un alt coleg in situatia de a dori sa vina dar nu e dispus/nu are bani pt OpelFest, dar cu sufletul o sa fie acolo. Si cum intr-o comunitate ne gandim la toata lumea, eu zic ca parerea lui conteaza chiar daca ne convine sau nu. Si nu in ultimul rand a pus problema foarte decent.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Opel Festul s-a vrut a fi o intalnire a opelistilor in primul rand. Nu s-au pus nici un fel de conditii pt participare. Fiecare se poate caza unde doreste, manca ce doreste in functie de banii pe care vrea sa-i cheltuiasca. Prin alegerea locatiei s-a dorit multumirea a cat mai multi membri. Unii vor fi nemultumiti spunand ca drumul este prea lung si prin urmare cheltuieli mai mari cu carburantul sau ca zona e prea scumpa, insa atunci cand vrei sa organizezi o intalnire pt toti membrii rasfirati in toata tara, asemenea aspecte ar trebui sa fie acceptate din start.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
da, sigur ... am o conceptie de un mecanic ... daca ai masina straina, ai bani ... hai sa fim seriosi chiciuc ... e ca si cum te-ai duce la benzinarie sa-ti pui benzina de 50 mii, doar ca sa ajungi acasa , intr-o masina de 10.000 eur.
Ma rog, nu am nimic cu omu', ba chair am specificat ca nu am nimic cu cei care chiar au planuri .. insa e vorba de conceptie / nuanta ... " nu vin la fest, ca e prea scump, si prefer sa-mi fac ceva la masina de banii aia " ( nu ca ar avea de cand, insa prefera sa faca ceva, orice altceva ) .. e ca si cum ai spune .. " nu mai mananc, ca prefer sa fac ceva la masina de banii aia " sau " de ce sa dorm ? o sa dorm destul cand o sa mor " ...
Oricum, problema mea reala este aceea ca s-au scris 10 pagini, s-au anuntat multi ca vin, si apoi .. totul s-a dus dreaqu', in momentul in care s-a cerut un ban .. de avans, nu sa facem altceva cu ei .. bani pe care oricum ii dau cei care vin, insa de data asta ii foloseai sa iti asiguri o cazare decenta la fest. Am observat ca de fiecare data cand se pune problema de bani pentru un proiect comun ClubOpel, 98 % nu sint dispusi sa contribuie ... iar cei care sint dispusi sa contribuie, in timp uita sau se dau la fund alti 95 % ...
Revenind la fest .. procentul de 0,1 % care vor sa vina la Fest, dintre cei inscrisi in Club, ti se pare ok ? Mie unu nu .
( asta este ultimul meu post in legatura cu OpelFest > cine vrea sa vina, e bine-venit, cine nu, nu )
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
asta este prima data cand aud ca cineva se plange de pret Shocked

cei cu care am vorbit eu se plangeau de DATA.
aici subscriu si eu, este fix in mijlocul periodelor de concediu.

daca stau sa ma gandesc mai bine pana la urma imi pare normal ca nimeni nu o sa vina la OpelFest cand acasa il asteapta cineva care vrea la Albena sau pe te miri pe ce insula din Grecia... pt ca asa a auzit pesoana respectiva ca e la moda. Mad

eu zic sa nu o mai sucim atat... in cele mai multe cazuri perioada e problema.
nu cred ca va fi mai scump anul asta decat anul trecut sau acum 2 ani.
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
@eduard33
Intentionat am pus pstul aici, asa m-am gindit eu ca o sa citeasca cit mai multa lume.- si se pare ca am avut dreptate.

@kata

"( asta este ultimul meu post in legatura cu OpelFest > cine vrea sa vina, e bine-venit, cine nu, nu )"
E drept ca tu te agiti destul de mult pt Club si ai dreptate sa te enervezi, dar nu asa se pune problema.

@botosu
Dak faza cu Albena e vreun apropos la mine ca plec in Bulgaria, sa stii ca nu eu ma pling de bani si vorbeam pt sa zic asa o masa mai mare de pe forum. E drept ca mi-ar place un mp3player la masina dar pot sa stau si cu cass-ul ala vechi Very Happy

Si oameni buni, sa fim realisti problema banilor este printre cele mai importante - dak nu o fi principala, asa cum sesiza si Kata, cind e vorba sa punem bani, lumea isi "pierde interesul", aici trebuie sa avem grija dak dorim un eveniment de masa.
Imi aduc aminte de scoala, cind ne intreba diriginta cine merge la munte ridica aproape toata clasa mina, iar a doua sau a treia zi cind incepeam sa stringem banii, foarte multi incepeau sa zica ca nu pot sa vina ca trebuie sa mearga la tara, bla, bla ,etc. - vi se pare cunoscut?


Ultima modificare facuta de pascaru_val la Vin 21 Jul, 2006 7:55 pm
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
@pascaru_val
Shocked

imi cer scuze Embarassed nu aveam nici cea mai mica idee Embarassed
asta e moda anul asta, peste tot aud de albena cum auzeam acum vr'o 3-4 ani de antalya.
inca o data mii de scuze.

da! pt faza cu diriga, desi si atunci tot o persoana de acasa avea ultimul cuvant Razz
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Chiar nu are rost sa va certati, saptaman viitoare noi vom fi acolo daca doriti / puteti va asigur ca merita efortul.
In privinta numarului de participanti varbim la momentul respectiv
Va asteptam
  • posto

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Eu as veni da am promis la o suta si ceva de oameni ca dau de baut chiar in sambata aia... poate data viitoare.
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
posto a scris:Eu as veni da am promis la o suta si ceva de oameni ca dau de baut chiar in sambata aia... poate data viitoare.


pai ne dai noua... si noi le spunem celorlalti ca te-ai tinut de cuvant. Razz
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
botosu a scris:
posto a scris:Eu as veni da am promis la o suta si ceva de oameni ca dau de baut chiar in sambata aia... poate data viitoare.


pai ne dai noua... si noi le spunem celorlalti ca te-ai tinut de cuvant. Razz

Tare faza!
Dar asta : "..si atunci tot o persoana de acasa avea ultimul cuvant ", adik si acum? Rolling Eyes
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pai pe asta se baza teoria mea....
Smile
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ideea mea era/este sa facem un nou Opel Fest-accesibil (dpdv al costurilor) pt cit mai multi.
subscrieti?
  • kegpr

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X25XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Dragii mei ... pentru a-l face mai accesibil putem sa ii schimbam locatia ... si sa se tina doar o zi, nu ? Ati fost la Paltinu ? - locuri de parcare infinite Smile) , pajiste, peisaj superb, costuri minime.
E o idee, eu acolo am organizat intalnirea intre fostii colegi XII-D din Jean Monnet, si ne-am simtit extraordinar, cu toate ca ne-a udat nitel o ploaie ...
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
7 days left Very Happy
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
mi se pare absurd sa compari banii investiti intr-o minivacanta(wikend) de distractie,pe care n-o intalnesti decat o data pe an, cu investitia in intretinerea masinii...ma rog...e doar parerea mea...


Ultima modificare facuta de eduard33 la Vin 21 Jul, 2006 11:57 pm
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
se poate ca mie sa imi scape un mic detaliu:

cat de mult costa Question
Shocked ca vad ca se insista pe subiect... Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR