Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • Gabi 1.8 16v

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara. In seara asta am vrut sa testez o surubelnita din aceea care arata daca este sau nu tensiune, iar cand am scos becul din portbagaj , cred ca s-a atins vreun fir de tabla masinii, a facut niste scantei si nu sa mai aprins deloc, nici lumina din interiorul masinii, cea deasupra la oglina iar dupa aceea sa vad ca nici acele masinii. Ce este de facut?M-am uitat la sigurante si nu am vazut nimic ars, adica nici nu vad pe tabla aceea unde ar putea fi lumina. Ce fac?
  • sgk

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Verifica temeinic sigurantele inainte sa te apuci de altceva, in special alea galbene de 20A parca asa erau!
  • Gabi 1.8 16v

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
sgk a scris:Verifica temeinic sigurantele inainte sa te apuci de altceva, in special alea galbene de 20A parca asa erau!


Acum m-am uitat pe carte si am vazut ca sunt de 20A si sunt galbene. Dar tot nu pot sa vad care sigurante vin numerotate ca in tablou.
  • Gabi 1.8 16v

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc colegu. Problema rezolvata. Cand am incercat sa scot becul din portbagaj am atins faza cu nul-ul si au facut scurt. Prin urmare se rupsese filamentul din siguranta. Am schimbat siguranta, dar becul din portbagaj tot acolo era si facea feste acele lumina din inauntru. Am scos becul de tot, am pus siguranta noua, si ca noua masina:D. Multumesc frumos !
  • sgk

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Cu placere si numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR