Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • piolet

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
merci. am sa verific si la mine cand o sa iau masina. inca nu m-au sunat. sper sa fie astazi.
Skip ads

  • piolet

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
gata. am luat-o. totul este ok. au schimbat radiatorul si au pus clema la CIM. totul gratis.
  • Costi_OT

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
piolet a scris:gata. am luat-o. totul este ok. au schimbat radiatorul si au pus clema la CIM. totul gratis.


Salut,

Felicitari. Mai ai probleme cu CIM-ul?
  • piolet

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
nici n-am avut. au fost probleme numai cu radiatorul, care curgea, ce-i drept, foarte putin (1/2 litri la 6 luni). masina este fabricatie noiembrie 2006.
Skip ads

  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
dinudaniel a scris:Salut,

la ce reprezentanta costa CIM-ul 650 RON.
As dori sa il schimb si eu.

Multumesc!



bz17dth a scris:
Andu1.4 a scris:Salutare!

La aceasta campanie am participat eu, cu Astra h model 2009 si a constat in montarea acelei cleme CIM sub volan. Asta pt ca la unele modele Computerul de bord dadea erori, iar clema asta rezolva problema si s-au gandit sa le puna la toate.
Clema aceaste se monteaza pentru a fixa cim-ul sa nu mai trepideze.Nu vad ce legatura are asta cu computerul de bord.Cim-ul este pentru toate comenzile de pe volan si in jurul lui.Din cate stiu eu problema la cim este prezenta la masinile fabricate pana in 2008.Pentru cei care au probleme cu cim recomand sa nu mai incerce update soft,inlocuire cablaj,etc...pentru ca problema nu se rezolva si sunt bani pierduti,si aici vorbesc din experienta.Solutia este inlocuirea lui pentru ca nu mai are pretul astronomic din anii trecuti. Acum costa 650 RON montaj si programare inclus la reprezentanta.
La reprezentanta Opel Focsani (AUTO AISS)
  • fartib

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la reprezentanta OPEL pentru acea clema pe la jumatatea lui aprilie ac., eram bucuros ca totul a revenit la normal (claxon, comenzi etc.) dar minunea a tinut 4 luni, acum au revenit problemele cu nefunctionarea claxonului sau mai bine zis cu functionarea intermitenta, in special cand am farurile aprinse. Sa fie oare tot o problema cu contactele la acea mufa de la CIM? am intrebat la reprezentanta care ar fi solutia pentru rezolvarea problemei, avand in vedere ca se cunoaste aspectul ca fiind o defectiune din fabricatie si normal ar fi ca producatorul sa o remedieze nu doar prin incercarea nereusita cu clema pusa pe mufa de la CIM. Raspunsul a fost ca ar trebui schimbat CIM-ul dar pe cheltuiala mea, 200EURO, piesa si manopera. As fi optat pentru aceasta varianta dar e sigur oare ca nu vor mai fi astfel de probleme si cu noul CIM.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Aseara mi- a dat si mie CIM- ul un rateu Sad avand farurile aprinse.
In Constanta si- a montat cineva acea clema la una din reprezentantele din oras? Si daca si- a montat, la care dintre ele a fost?
Multumiri anticipate pentru eventualele informatii!
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Saptamana trecuta am fost si eu la Gold&Platin Bacau, dupa o asteptare de 3 luni, pe motiv ca nu au clema de CIM si saibele pe stoc. Motivul a fost ca asta vara cand era cald, o singura data nu a mers claxonul si am citit pe forum motivele. Dupa ce s-a racit afara, a mers perfect de fiecare data, dar ca sa fiu sigur am mers in service. Nu m-au sunat ei - cu toate ca asa era procedura si asa mi-au promis, le-am lasat (normal) telefonul, ci i-am sunat eu... si mi-au spus ca pot veni. O bila neagra.
Mi-au montat o clema la CIM, si ceva distantiere si saibe la radiator. Pe baza VIN-ului, a spus ca este o campanie de rechemare in service pentru unele masini. Totul gratis, a durat putin. I-am bagat eu ceva in buzunar la mecanic (am cerut sa fiu lasat in service), deoarece mi-a montat si diuze de Insignia (cumparate tot de la ei, cu 30lei) si nu mi-au mai facturat si montajul dupa ce am vorbit cu seful de service.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR