Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • aninosanu costel

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 g
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2010

  • Mesaj Privat
i-mi poate spune si mie cineva clar ,ce tip de ulei sa folosesc la servodirectie .am avut o interventie la rezervorul de servo ,curgea ulei pe la unul din coliere ,si lam schimbat,problema e ca atunci cind lam schimbat am mai pierdut ceva ulei ,acum uni spun ca trebuie sa pun ulei rosu pt servo .dar in rezervorul meu nu e o asfel de culoare si e undeva spre galben,culoare a uleiului normal ,alcineva spunea sa merg la reprezentanta sa iau de acolo ca cica ar fi un ulei special,si sa fiu mai precis am un plal astra g motor 2000 an 2001 dizal. si asi mai avea o nelamuruire eu cred ca nui-mi mai intra absurile ce poate fi? cu stima .

Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
Titlu,descriere.....cautare.
edit by Stefan Tolos.

  • jumugacostel

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mai intai ar trebui sa vorbesti in limba romana si apoi sa ceri sfaturi, aici este un club respectabil nu un site de chat ptr adolescenti
  • Intercooler

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@aninosanu costel Salut! Foarte clan nu-ti pot zice, dar stii sigur ca serva ta e electro-hidraulica si ca i-ti trebue un ulei special pt aceasta pompa, care e de culoare verde.Cere la magazinul de piese ulei special pt aceasta serva, nu pune ulei rosu pt ca acela este pt pompele mecanice!
Zici ca uleiul tau are o culoare galbuie... in cazul asta e posibil sa ai diverse impuritati prin el
Multa bafta!


Ultima modificare facuta de Intercooler la Sam 12 Feb, 2011 5:17 pm
  • aninosanu costel

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 g
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2010

  • Mesaj Privat
jumugacostel a scris:mai intai ar trebui sa vorbesti in limba romana si apoi sa ceri sfaturi, aici este un club respectabil nu un site de chat ptr adolescenti
ms tare mult pt sfat ce ti-se pare tie ca am cerut alceva decit cea ce ma interesa?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR