Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • RaduTM

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare am un Opel Vectra z18xe 2001 cu sistem de climatizare automata, de doua zile sistemul a ramas intr-o treapta de ventilatie si nu reusesc sa i-l mai opresc de la buton ci doar cu scosul sigurantei.Ce ar putea fi?Modificarile de temperatura si directionarea aerului functioneaza normal doar ca viteza de suflare nu se mai poate modifica.In momentul cand opresc motorul pe unul din displaye apar 2 liniute una dupa cealalta.Din butonul de OFF opresc lumina la ecrane dar nu si ventilatia.
Poate este vreun utilizator care s-a confruntat cu aceiasi problema si ma poate ajuta cu ceva solutii.
Multumesc
Radu
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Posibil sa fi facut scurt si sa fi ramas pe o viteza...schimba climatronicul...sau desfal si vezi ce ti se pare neinregula cu el
  • xenon88

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2009

  • Mesaj Privat
scoate borna - de la baterie si puneo la loc. bafta daca nu uitate in spate la mufa de la climatronic verifica toate astea.
  • sorin960

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare
cum ai rezolvat problema,,,,de doua zile ma confrunt cu acelasi lucru si nu stiu ce sa fac?
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Din cate am gasit eu pe alte post-uri (folositi search) asta se intampla cand intra calculatorl de clima pe avarie. Din cate am vazut singura rezolvare este schimbarea calculatorului (era vreo 30euro parca).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR